Direksiyon Seti Pedallar Aynı Yöne Gidiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Elcyeex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ürün: Rampage V900-S PS3/PS4/PC/XBOXONE/XBOX360 SWITCH 6 in 1 Pedallı Gaming Oyuncu Direksiyonu aldım ilk başka gayet iyiydi ancak sonradan pedalları aynı yöne gidiyordu garantiye gittim ama sorun yok dendi geri yollandı ve düzeldi ben de tekrar kullanmaya başladım ama sonradan gene pedallar aynı yöne gitmeye başladı
Not : Driver gibi hiç bir şeyi yok neden olabilir ? USB Oyun Destekleyicisin de ayarları nasıl yapacağımı bir türlü yapamadım.

KS

Elcyeex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oyun ayarlarına göne fren de gaz da ya fren olarak çalışıyor(geriye gidiyor-arabayı durduruyor) ya da gaz oluyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sürücünüzü kurun ve youtube üzerinden verdiğim ayarları yapın ve oyunda bu pedallar için her pedala bir işlev atayın. Eğer bir pedalı hem gaz hem geri işlevi için atadıysanız bu sorun olur. Kontrol edin sizin sürücü odaklı bir sorununuz yok yada ürün odaklı ayarlar ile ilgili sorununuz var.

KS

Elcyeex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oyun içi ayarlardan bahsetmiyorum USB oyun denetleyicilerini kur'dan yapıyorum oyun da da aynı tuş olarak görüyor.

KS

Elcyeex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
USB denetleyicideki ayarlar basit yani bir sorun varsa ürün kaynaklıdır. Size video attım zaten.
Aynı tuş olarak görüyor nasıl düzeltebilirim ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Eğer oyunda ayarlar iki tuşu aynı görüyorsa direksiyon setiniz ile ilgili bir sorundur yada kendisi öyledir ucuz bir ürünse bu tarz şeyler oluyor iki farklı tuş ama aynı işlemi yapıyor bu tarz direksiyon setleri çok var piyasada.

tey2406

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Elcyeex' Alıntı:
Ürün: Rampage V900-S PS3/PS4/PC/XBOXONE/XBOX360 SWITCH 6 in 1 Pedallı Gaming Oyuncu Direksiyonu aldım ilk başka gayet iyiydi ancak sonradan pedalları aynı yöne gidiyordu garantiye gittim ama sorun yok dendi geri yollandı ve düzeldi ben de tekrar kullanmaya başladım ama sonradan gene pedallar aynı yöne gitmeye başladı
Not : Driver gibi hiç bir şeyi yok neden olabilir ? USB Oyun Destekleyicisin de ayarları nasıl yapacağımı bir türlü yapamadım.

Aynı sorun bende de oluştu. Çözebildiniz mi acaba? oyunla alakalı değil bu arada gaz ve fren Z ekseni olarak geçiyor. Gaz pedalı Z eksenini sağa, Fren pedalı da Z eksenini sola çekmesi gerekirken, gaz da fren de Z eksenini sağa çekiyor. İşin ilginç yanı normal çalışıyordu ilk aldığımda, bir anda bu hale geldi durduk yere ve düzelmiyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Başlata yada Denetim masasına USB oyun denetleyicilerini kur yazıp çalıştır. Oyun kumandaları penceresi açılacak buradan direksiyon setinize çift tıklayın yada gelişmiş deyin detaylı ayarların olduğu yere gelin kalibre edin ürünü. Ayrıca tuş ataması varsa kontrol edin ve ürünün yazılımı varsa oradanda kontrol edin. Başka bir önerim yok.

Yasin Akın

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba
Rampage V900-S PS3/PS4/PC/XBOX Pedallı Gaming Oyuncu Direksiyon Sorununun Çözümü
Problemin Çözümü :
       --> Program Sıfırlama:
1-PROG tuşuna bir kez basıyoruz ve kırmızı led yanıp sönme durumunda iken
2-OPTİONS tuşuna yavaş yavaş 4 kez basıyoruz
3-Kırmızı ışık sabit bir şekilde yandığında sorunun çözülmesi gerekiyor. 

Bu dreksiyon programlanabilir bir ürün olduğu için genelde kullanıcılar bu prgramlamayı karıştırıyor. ve bundan dolayı dreksiyonda hata varmış gibi görünüyor aslında yanlış programlama yukarıdaki işlemi yaparsanız sorun kalmayacaksıtr.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri