Display Driver Uninstaller Ile Driver Silme

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,162

DDU Nedir?

Display Driver Uninstaller, kısaca DDU; bir GPU sürücü kaldırma aracıdır. AMD, ATI, NVIDIA ve Intel grafik sürücülerini geride iz bırakmadan siler. Bu tür GPU sürücülerinin silindiği zaman Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nde ve farklı klasörlerde artık dosya bırakmamasını sağlar.
Sahip olduğu kullanıcı dostu arayüz sayesinde çok kolay bir kullanıma sahip. Dolayısıyla programı kullanırken herhangi bir zorluk yaşamazsınız. Windows işletim sistemi tarafından sunulan program kaldırma aracı üzerinden silemediğiniz sürücüyü DDU sayesinde çok kısa süre içerisinde kaldırabilirsiniz.

AMD, Intel ve Nvidia ekran kartlarını destekleyen program, sürücüyü sistemde herhangi bir kalıntı kalmadan tamamen siler. Programın basit kullanıma sahip olması da oldukça büyük bir avantaj. Sürücüyü DDU üzerinden kaldırdıktan sonra yeni sürücüyü yükleyebilirsiniz.

DDU Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarı güvenli modda açın.
Programı yönetici olarak çalıştırın.
"Cihazı Seçin" bölümünden ekran kartını seçin.
AMD, Intel veya Nvidia'yı seçin.
"Temizledikten sonra yeniden başlat" butonuna basın.
Kısa süre içinde sürücü temizlenecek.
Bilgisayar yeniden başlatılacak.
1666316627009.png

DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi;

Adım adım sürücü temizliği:
İlk olarak Cihazı seçin kısmından neyi sileceğimizi seçiyoruz:
1666316841242.png

Burada Ekran kartını seçince aşağıda NVIDIA/AMD/Intel seçenekleri çıkacak. Bizim sistemde NVIDIA otomatik olarak seçildi.
Eğer sisteminizde çift GPU varsa (Intel + NVIDA) önce harici (Ör. NVIDIA) sonra da dahili (Ör. Intel) GPU sürücüsünü silmenizi öneririz.
Ekran kartınızı seçtikten sonra artık tek yapmanız gereken Temizledikten sonra yeniden başlat demek.

1666316878658.png

Dikkat:

İşlem esnasında ekran kapanabilir, açık olan Origin gibi yazılımlar çökebilir. Bu normaldir.
Eğer bilgisayarınıza yeni bir ekran kartı takacaksanız Temizledikten sonra kapat seçeneğini kullanın.
PC kapanınca eski kartı sökün ve yeni kartı takıp sürücüsü normal bir biçimde kurun.
Bilgisayarınız yeniden başladığında sürücüyü normal bir şekilde kurabilirsiniz artık..

Desteklenen işletim sistemleri:

Windows 7
Windows 8/8.1
Windows 10
Windows 11

KAYNAK:

İNDİRME ADRESİ :

Moderatörün son düzenlenenleri:

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
497
Format atmadan ekran kartı sürücüsü kaldırmanın en kolay yolu DDU. Eline sağlık.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri