Display Port No Signal Hatası

AdroidSonza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, son zamanlarda herhangi bir oyuna girdiğimde veya oyundayken ekran gidiyor ve display port no signal hatası alıyorum. Kasayı yeniden başlattığımda ise açılıyor. Bu yüzden display kablosunda sorun olup olmadığını tam anlayamadım. Bilgisayar montajı veya parçaları hakkında da pek bilgim olmadığından ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Güç kablosu veya dönüştürücüsünde bir sorun olabilir mi ? Aldığım firmaya da mail yoluya ulaşmaya çalıştığımda bir geri dönüş alamadım. Bana bu konuda öneride ve yardımda bulunabilirseniz çok sevinirim. Aşağıya da bulabildiğim sistem parçalarını yazıyorum.

ASUS TUF GAMING GeForce RTX 4070 Ti 12GB GDDR6X
CORSAIR RMe RM850e 850 Watt 80+ Gold
CORSAIR 32GB(2x16GB) Vengeance RGB 6000MHz CL40 DD
Intel Core i7 13700KF 3.4GHz
GIGABYTE Z790 UD AX 7600MHz(OC) DDR5

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Merhabalar, son zamanlarda herhangi bir oyuna girdiğimde veya oyundayken ekran gidiyor ve display port no signal hatası alıyorum. Kasayı yeniden başlattığımda ise açılıyor. Bu yüzden display kablosunda sorun olup olmadığını tam anlayamadım. Bilgisayar montajı veya parçaları hakkında da pek bilgim olmadığından ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Güç kablosu veya dönüştürücüsünde bir sorun olabilir mi ? Aldığım firmaya da mail yoluya ulaşmaya çalıştığımda bir geri dönüş alamadım. Bana bu konuda öneride ve yardımda bulunabilirseniz çok sevinirim. Aşağıya da bulabildiğim sistem parçalarını yazıyorum.

ASUS TUF GAMING GeForce RTX 4070 Ti 12GB GDDR6X
CORSAIR RMe RM850e 850 Watt 80+ Gold
CORSAIR 32GB(2x16GB) Vengeance RGB 6000MHz CL40 DD
Intel Core i7 13700KF 3.4GHz
GIGABYTE Z790 UD AX 7600MHz(OC) DDR5
Merhaba,

Monitör menüsünde İNPUT kısmında Display Port opsiyonunun açık olup olmadığını kontrol eder misin.?

KS

AdroidSonza

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Başka bir kablo ile deneme şansınız, oldu mu.?
Öyle bir şansım olmadı ancak ekran gittiğinde VGA ışığı yanıyor bunu da araştırdığımda ekran kartı kaynaklı olduğu yazıyor. Ekran kartına bağlanan kablodan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama dediğim gibi çok bilgi sahibi değilim bu konularda. VGA ışığı yanmasının başka sebepleri vs varsa da bilmiyorum.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri