Dolar 18.10₺ Parçalara Zam Geldi Bile

PcToplama

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Selam Dostlar,

Merkez bankası faizi %13 e düşürdü, tüm Dünya aynı politikayı uygulayıp faizleri arttırırken biz çin modelinde ısrar ediyoruz :) Üretim yoksa bir hiçsin.

Dolar Eylülde 20₺, Ne alıyorsanız alın ekran kartlarına acımadan 2-3k zam yaparlar bugün…

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Selam Dostlar,

Merkez bankası faizi %13 e düşürdü, tüm Dünya aynı politikayı uygulayıp faizleri arttırırken biz çin modelinde ısrar ediyoruz :) Üretim yoksa bir hiçsin.

Dolar Eylülde 20₺, Ne alıyorsanız alın ekran kartlarına acımadan 2-3k zam yaparlar bugün…
Bu gidişle sistem alamicam galiba :/ .

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Kredi çekin ne alıyorsanız alın şu ortamda türk lirası borçlanmak en iyisi
O biraz zor hocam . Gittikçe bütçem azalıyor gibime geliyor. Azaldıkçada aklımdaki sistemin bileşenleri düşüyor.

ZeroTolerance

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
63
Tamda yeni sisteminizi haftasonu paylaşacaktınız sen gel emek ver dolar gelsin emeğini çalsın şimdi belirlenen fiyatı güncellemek gerekir…
Belirlenen fiyatı neden güncellesinler? O an anlaştığı fiyat neyse o olmalı. Ben hangi fiyatla anlaştıysam isterse dolar 100₺ olsun benim umurumda olmaz. Eğer anlaştığı fiyata rağmen yok dolar şöyle böyle diyerek bizi enayi yerine koyuyorsa firma, çok büyük kullanılıyoruz demektir, geçmiş olsun. Sözünün eri olan firma anlaştığı fiyatı yükseltmez.

bclk53

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Belirlenen fiyatı neden güncellesinler? O an anlaştığı fiyat neyse o olmalı. Ben hangi fiyatla anlaştıysam isterse dolar 100₺ olsun benim umurumda olmaz. Eğer anlaştığı fiyata rağmen yok dolar şöyle böyle diyerek bizi enayi yerine koyuyorsa firma, çok büyük kullanılıyoruz demektir, geçmiş olsun. Sözünün eri olan firma anlaştığı fiyatı yükseltmez.
katılıyorum

edgylord

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
PCH Attack bilgisayarını kredi çekerek aldım. 20k çekmiştim şuan fiyatlar ortada. Türk lirası ile borçlanmak en mantıklı olanı. Bu sadece bilgisayar için değil araba ev gibi şeyler için de geçerli.

ZeroTolerance

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
63
@OceanLaB eğer firma doları bahane ederek anlaştığı fiyatın 1₺ de olsa üstünü isterse çıkarmayın sistemi hocam. Geçen sistemde de fiyat farkıyla 5500 yapabilirsiniz diyorsunuz ama 4500 lü sistem çıkarıyorsunuz. Koy oraya 5500 11k yapın firma kabul etmiyorsa çıkarmayın. Firmalar bize çalışmalı biz firmalara değil. Sözünüz mü geçmiyor ya da fazla mı yumuşak yüzlüsünüz anlamıyorum.

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Kocaman bi yazık başka yerlerde peynir ekmek satılan parçalar en ufak şeyler bize gelince fiyat artsında artsın ne diyelim daha..

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948

hocam yanlış anlamada bu mantıkla sakın ticaret işine girme derim hiç anlamadığını düşünüyorum.. 100 tl olsun umrumda değilden sonrasını okumadım

ZeroTolerance

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
63
hocam yanlış anlamada bu mantıkla sakın ticaret işine girme derim hiç anlamadığını düşünüyorum.. 100 tl olsun umrumda değilden sonrasını okumadım
Siz firmalara çalışmaya devam edin o zaman hocam. Adamların getirdiği fiyatın kaç katını bize sattığını bilmiyorsanız bence bu konu hakkında pek yorum yapmayın. Bu mantıkla ticarette olduğum için az çok piyasayı biliyorum, bilmeyenden de tavsiye alacak değilim iyi forumlar.

Ritim Ustası

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Selam Dostlar,

Bakan Nebatinin gözleri ışık saçıyor mu hala takip etmediğimden soruyorum çünkü millet kan ağlıyor artık faizin düşmesi benim hiç bir işime yaramıyor iş kuracak sermayem yok zaten zenginler daha da zengin olurken bu aptal politika yüzünden fakirler daha çok fakirleşiyor!

bclk53

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
@OceanLaB eğer firma doları bahane ederek anlaştığı fiyatın 1₺ de olsa üstünü isterse çıkarmayın sistemi hocam. Geçen sistemde de fiyat farkıyla 5500 yapabilirsiniz diyorsunuz ama 4500 lü sistem çıkarıyorsunuz. Koy oraya 5500 11k yapın firma kabul etmiyorsa çıkarmayın. Firmalar bize çalışmalı biz firmalara değil. Sözünüz mü geçmiyor ya da fazla mı yumuşak yüzlüsünüz anlamıyorum.
o kadar haklısınki o sisteme 4500 koymak ayıptır eminim hocamda bunu istememiştir fakat söz verdi çıkarmak zorunda kaldı üzücü bir durum

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Selam Dostlar,

Hocam demeyin ya bizim ailenin durumları çok iyi değil normalde bu yaz alacaktık karne hediyesi ama alamadı babam dedim olsun birdaha ki yaza dedi artar mı hocam o kadar ya bir de hector çekilişine katıldım valla inşallah o çıkar babamı birdaha zor duruma sokmam ya inşallah dolar artmazda ülkemiz normale döner eski ekonomiye döneriz dua ediyorum hergün sizde dua edin arkadaşlar

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Konuya tepkim :

Ekli dosyalar

• IMG_20220818_233214.jpg
    IMG_20220818_233214.jpg
    169.6 KB · Görüntüleme: 7

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar