Dosyalarımın uzantılarının hepsi Dodoc oldu yardım

pcdoktoru

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar benim bir dizüstü bilgisayarım var virüs bulaştı ve ben ne virüsü olduğunu anlamadım bile. Direkt format attım makinama ve dosyaların hepsi " dodoc " oldu. Tüm resimlerim videolarım her şey. Örneğin, resimlerim " Resim.jpg.dodoc " diye bir uzantıya dönüştü. Bununla ilgili yardımcı olabilecek var mı ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Bir Fidye yazılımı bulaşmış sisteminize ve sizin diskinizdeki önemli olabilecek tüm dosyaları şifrelemiş. Bir aralar haber olmuştu hatırlıyor musunuz, bu tarz virüsler sisteme bu virüsü bulaştıran kişiye para verip şifrelerin ve dosyaların eski haline getirilmesi sağlanıyordu bu tarz bir virüs yemişsiniz.

- Bu bağlantıda gerekli tüm her şey belirtilmiş. Google Chrome ile açıp sayfayı türkçeye çevirebilirsiniz. Çözüm önerileri var ama işe yarama olasılığı çok düşük işe yaramaz ise o diski sistemden sökün ve çöpe atın. Maalesef durum bu, kabullenin derim ve bir daha ki sefer güçlü bir antivirüs yazılımı kullanın ve girdiğiniz indirdiğiniz şeylere dikkat edin.

KS

pcdoktoru

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bir Fidye yazılımı bulaşmış sisteminize ve sizin diskinizdeki önemli olabilecek tüm dosyaları şifrelemiş. Bir aralar haber olmuştu hatırlıyor musunuz, bu tarz virüsler sisteme bu virüsü bulaştıran kişiye para verip şifrelerin ve dosyaların eski haline getirilmesi sağlanıyordu bu tarz bir virüs yemişsiniz.

- Bu bağlantıda gerekli tüm her şey belirtilmiş. Google Chrome ile açıp sayfayı türkçeye çevirebilirsiniz. Çözüm önerileri var ama işe yarama olasılığı çok düşük işe yaramaz ise o diski sistemden sökün ve çöpe atın. Maalesef durum bu, kabullenin derim ve bir daha ki sefer güçlü bir antivirüs yazılımı kullanın ve girdiğiniz indirdiğiniz şeylere dikkat edin.

aynen sen cvp yazdıktan sonra fark ettim mesaj birakmiş 400 dolar istiyoe dosyaları açmak için

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Maalesef disk çöp ki inşallah ağa bulaşmamıştır yada ağa bağlı başka bir cihaza. Veyahut anakarta filan bulaştıysa bilemiyorum çok ciddi sorununuz var demektir. BIOS 'u olan tüm cihazları değiştirmeniz gerekir yoksa yeni disk bile alsanız bulaşabilir. O kullandığınız disk çöp bu arada artık.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri