Driver Booster Gibi Programlar Kullanılır Mı?

Fenrir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Merhabalar,

Driver güncellemek için piyasadaki 3. parti yazılımları kullanmak ne kadar doğru bide donanıma herhangi bir zararı var mıdır

Moderatörün son düzenlenenleri:

ArdaGG54

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
driver güncellemek için piyasadaki 3. parti yazılımları kullanmak ne kadar doğru bide donanıma herhangi bir zararı var mıdır
asla kullanılmamalı güvenlik açığı oluşturma ve yanlış driver indirme olasılıkları yüksek bu da sana sorunlar yaratabilir, teknik anlamda olmasa da crash ve benzeri şeyler ihtimali artar bizzat cihazların resmi sitesinde driver and support sekmesinden indirsen yi olur

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Yıllarca antivirüs yazılımıyla beraber kullandım ve kullanılabilir sorun yok. Ancak önermiyorum tabi. Sebebi çoğu zaman fazladan gerek olmayan yada eksik sürücü kuruyor. Gerekli sürücülerin çoğunu Windows kuruyor ve çipset sürücünüzü zaten AMD yada INTEL üzerinden kuruyorsunuz orası dert değil.

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Eğer sürücüleri nereden bulabileceğinizi bilmiyorsanız, kurulabilir. Fakat ek yazılımlar indiriyor. Bunları yükleme kısmından işaretlemeyerek bu durumdan kurtulabilirsiniz. En temizi yukarıda denildiği gibi kendi sitesinden kurmaktır.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Ek yazılım kurulmasını özelleştirip , ihtiyacınız olan drivera bulamıyorsanız , kullanabilirsiniz.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Ben tavsiye etmem hem güvenlik acisindan hem de baska başka şeyler de yükleniyor. Manuel arastirip neye ihtiyaciniz varsa onu kurun

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
806
Driver Booster değil ama Driver Pack Solution programını her format sonrası yüklüyorum ve kendi indirmekle uğraşmayacağım driverları bununla kuruyorum. Sebebi ise Windows hepsini indirmiyor, indirse de bununla driver harici olarak yüklettiğim ek birkaç paket daha var. Şu ana kadar hiçbir zararına uğramadım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Driver Booster değil ama Driver Pack Solution programını her format sonrası yüklüyorum ve kendi indirmekle uğraşmayacağım driverları bununla kuruyorum. Sebebi ise Windows hepsini indirmiyor, indirse de bununla driver harici olarak yüklettiğim ek birkaç paket daha var. Şu ana kadar hiçbir zararına uğramadım.
CCleaner yazılımı da benzer şekilde benim her formattan sonra kurduğum bir yazılım sürücü güncellemesi için. Gerçi ona bir şey kalmıyor genelde manuel indiriyorum her şeyi ama belirteyim dedim.

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
806
CCleaner yazılımı da benzer şekilde benim her formattan sonra kurduğum bir yazılım sürücü güncellemesi için. Gerçi ona bir şey kalmıyor genelde manuel indiriyorum her şeyi ama belirteyim dedim.
CCleaner hem PC'de hem de Android 'de temizlik için yıllardır favorim olan bir programdır. Driver özelliği çok eski değil birkaç sefer kullandım ve sık kullanacağım bir özellik değil. Çünkü zamanında aktif Driver Booster kullanırken driver güncellemelerinden dolayı başım epey bi yanmıştı. Artık PC format sonrası direkt Driver Pack Solution (DRP SU) ile kurulumları yapıyorum ardından bu programı siliyorum.
(CCleaner' ın Android yıllık premium ücreti en son 8₺ idi hala öyle mi bilmiyorum ama almak isteyen bakabilir)

Not: Birkaç özelliğinden dolayı hala arada Driver Booster 'ı da kullanıyorum. Kötü bir program değildir.

Sagittariusa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhabalar,

Driver güncellemek için piyasadaki 3. parti yazılımları kullanmak ne kadar doğru bide donanıma herhangi bir zararı var mıdır
AMD driveri kurar Nvidia Driveri kurar ne kurduğu belli değil kısaca ottan çöpten uygulamalar

MasterYi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hayır kullanılmaz. Driver Booster tarzı programlar sisteminize yanlış sürücü kurabilir.
3. nesil bir işlemciye sahibim ekran kartım raden hd 6670 bunlar eski sistemler olduğu için artık internette güncel yazılımın bulmak çok zor Driver booster kullanıyorum ve aslında çok yardımcı oluyor şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım bunlar için kullanılabilir mi ?

𝕮𝖔𝖔𝖑 𝕿𝖚𝖗𝖐🇹🇷

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
3. nesil bir işlemciye sahibim ekran kartım raden hd 6670 bunlar eski sistemler olduğu için artık internette güncel yazılımın bulmak çok zor Driver booster kullanıyorum ve aslında çok yardımcı oluyor şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım bunlar için kullanılabilir mi ?
Driver Booster kesinlikle önerilmez. Sürekli Windows çöküyordu ve format atıyordum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri