Düşük Snr Değeri ve Yüksek Crc Hataları

rfuruncu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar ; 

Daha önce CAT6 Kablo ile ilgili sizden yardım almıştım. Modemim Asus DSL N16 modeli. TurkNet Kullanıyorum Adsl'den Vdsl2'ye 35 Mb lik pakete geçiş yapıldı. evime 50 metre uzaklıktaki ankastre kutudan gelen kabloyu komple CAT6 ile değiştirmiştim. şimdi evimin önüne ankastre kutu koyuldu. Benimde Hattımı oraya taşıdılar. yanlız gelen tt ekibi Cat6 kablonun kalitesiz olduğunu ve onların kullandığı siyah kablo dan eve çekip gitti. eve gelen siyah kablo ucunu normal ince telefon kablosuna ek yapıp bantladılar ve modeme taktıklar. yani ankastreden gelen modeme giriyor. ankastre kutu evimin dibinde. Snr Değerim Düşük (Kararlılık ayarını 11-12 yaptığımda SNR 9-10 oluyor ama hızım düşüyor) , Crc Hataları da çok Fazla. Yakın zamanda paket değişikliği yaptım ondan mı CRC hatalarım arttı yoksa modem den kaynaklı bir arıza mı vardır? kafam çok karışık.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
SNR değeriniz bir çok nedenden artabilir en temel sebeplerden birisi kutudan gelen kablo ile sizin eve genel kablonun birleşim noktasının düzgün yapılmaması bu parazitlere ve sinyal zayıflığına sebep olur. Bunu bir kontrol edin ve işi bilen birisine acelesi olmadan düzgün bir şekilde bağlatın. Anti statik elektrik ve elektriksel sinyal karıştırmayan kaliteli bant ile kapatılsın açık kablo uçları bu sorununuzu çözebilir.

Ayrıca modeminize bir Reset işlemi uygulayın ayarlarınız bir sıfırlansın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri