Duvar Montaj PC Yapmak

Burakbas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

Masada yer açmak için pc kasasını duvara monte etmek istiyorum sizce nasıl sağlıklı yapabilirim bu olayı? Ps için aparatlar satılıyor ama aynı şekil kasa için bir şey bulamadım internette.

Aslında direkt duvara monte etmek için Thermaltake kasalar var ama işte dolar kuru yüzünden inanılmaz pahalıya denk geliyor

Önerileriniz neler?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Dübel kullanacaksınız ve yükseltici ayaklar. Ancak kasanın maksimum ağırlığına göre bir dübel ve vida sistemi yapmanız gerekiyor. Kasa 50Kg ise siz 100Kg ağırlık taşıyabilecek bir sistem kurmalısınız.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
Biz uzun bir tahta yaptık. Tahtayı duvara montajlayıp, sistemi onun üzerine geçirdik. Taş gibi oluyor bu şekilde.

Screenshot_4.png

KS

Burakbas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dübel kullanacaksınız ve yükseltici ayaklar. Ancak kasanın maksimum ağırlığına göre bir dübel ve vida sistemi yapmanız gerekiyor. Kasa 50Kg ise siz 100Kg ağırlık taşıyabilecek bir sistem kurmalısınız.
Duvara L ayak alarak böyle raf gibi bir şey yapmak geldi aklıma ama işte çok böyle emanet gibi dursun istemiyorum dokunmayla düşerse biteriz :D

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Duvara L ayak alarak böyle raf gibi bir şey yapmak geldi aklıma ama işte çok böyle emanet gibi dursun istemiyorum dokunmayla düşerse biteriz :D
O yüzden montaj için derin dübel ve sağlam montaj elemanları kullanmanız gerekiyor. Bir nalburdan yada işi bilen bir mimar veya inşaattan anlayan arkadaşınız/akrabanız veya tanıdığınız varsa bir destek almanız gerek.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri