dwm exe adlı uygulama pcmde var

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
bunu bazıları virüs demişler ama bir anormallik yok virüs olup lmadığını nasıl anlarım

system 32 de bulunuyo bu dosya ve system 32 de varsa virüstür demişler bazı kişilere benimkide system 32 de ne yapmalıyım şimdi ?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
bunu bazıları virüs demişler ama bir anormallik yok virüs olup lmadığını nasıl anlarım

system 32 de bulunuyo bu dosya ve system 32 de varsa virüstür demişler bazı kişilere benimkide system 32 de ne yapmalıyım şimdi ?
Görev yöneticisinden sağ tıklayıp dosya konununa gidip özelliklere bakın. Dosya oluşturulma ve dijital imzayı kontrol edebilirsiniz. Dosyayı internettrn taratabilirsiniz.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
nasıl taratıcam hocam buldum dosyayı ama nasıl atıcağımı bilmiyorum

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
nasıl taratıcam hocam buldum dosyayı ama nasıl atıcağımı bilmiyorum
Attığım linke tıklayınca dosya seçmenizi istiyor. Dosyayı konumunu açarak seçin. Sornasında otomatik tarama yapacaktır. Şüpheli bir şey varsa yazacaktır.

Son düzenleme:
KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Attığım linke tıklayınca dosya seçmenizi istiyor. Dosyayı konumunu açarak seçin. Sornasında otomatik tarama yapacaktır. Şüpheli nir şey varsa yazacaktır.
dosya konumuna at diyorum ancak sitede kendim seçebiliyorum dosyanında nerde oldğunu göremeiyorum system32 de var diyo ancak hangi klasörde demiyo proces explorerda denedim dwm exe dosyasının üstüne geldiğimde error diyo virüs totalde tarat dediğimde o yazı üstü kararmış şekilde duruyo

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
dosya konumuna at diyorum ancak sitede kendim seçebiliyorum dosyanında nerde oldğunu göremeiyorum system32 de var diyo ancak hangi klasörde demiyo proces explorerda denedim dwm exe dosyasının üstüne geldiğimde error diyo virüs totalde tarat dediğimde o yazı üstü kararmış şekilde duruyo
Normalde görev yöneticisinden dosyaya sağ tıklayınca konumunu açması lazım. Verdiğiniz hatayla karşılaşmadım. Kaspersky yükelyip tam tarama yapabilirsiniz. Dosyaya sağ tıklayınca da tarama seçeneği çıkması lazım.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Hocam böle

Ekli dosyalar

• 6E48952B-E6DA-4350-8CE5-44969565D9EE.jpeg
    6E48952B-E6DA-4350-8CE5-44969565D9EE.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 3

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
İngilizce kullanmadım yanlış yönlendirmiş olmayayım. En sağlıklısı Kaspersky ile tam tarama yapın.
İnternette driver ile ilgili hata olabildiği de yazılmış. Güncelleme varsa intel uhd için yapabilir ya da önceki versiyona dönebilirsiniz.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
İngilizce kullanmadım yanlış yönlendirmiş olmayayım. En sağlıklısı Kaspersky ile tam tarama yapın.
İnternette driver ile ilgili hata olabildiği de yazılmış. Güncelleme varsa intel uhd için yapabilir ya da önceki versiyona dönebilirsiniz.
amd işlemci kullanıyorum

hocam baktımda bu expolererda virüs olma ihtimali yüksek olanlar farklı renkle gösteriliyo bide mining virüsü bu mining virüsünde ekran kartında ve işlemcide hep fazladan kullanım olurmuş ekran kartı kullanımı 0 bende işlemcdie bazaenleri 20 10 oluyo sonra düşüyo işlemcideki olan olay normal diye biliyorum herksede olan bir olay

kaspersky 30 günlük deneme sürümünü kullandım daha kullanamam

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
amd işlemci kullanıyorum

hocam baktımda bu expolererda virüs olma ihtimali yüksek olanlar farklı renkle gösteriliyo bide mining virüsü bu mining virüsünde ekran kartında ve işlemcide hep fazladan kullanım olurmuş ekran kartı kullanımı 0 bende işlemcdie bazaenleri 20 10 oluyo sonra düşüyo işlemcideki olan olay normal diye biliyorum herksede olan bir olay
İşlemci arkada çalışan uygulamalardan ara ara yükselir ya da düşer, yeterli saçma kullanım oranlarına ve süresine çıkmasın. Mining virüsü ekran kartını çok fazla kullanır. Kaspersky ve başka programlarla taramak daha iyi olur.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
İşlemci arkada çalışan uygulamalardan ara ara yükselir ya da düşer, yeterli saçma kullanım oranlarına ve süresine çıkmasın. Mining virüsü ekran kartını çok fazla kullanır. Kaspersky ve başka programlarla taramak daha iyi olur.
işte ekran kartı kullanımı herzaman sıfır

bu uygulamayada mining virüsü demişler lakin ekran kartı kullanımı sıfır

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
işte ekran kartı kullanımı herzaman sıfır

bu uygulamayada mining virüsü demişler lakin ekran kartı kullanımı sıfır
Mining virüsünün mantığı ekran kartını sömürüp kazım yapması. Sıfırsa kullanım aktif bir şey yoktur. Masaüstü kullanım yüksek olmaz. Virüsler zaten genelde başka programları taklit ederler ki bulunması zor olsun ya da normal program sanılması için. Yine de her ihtimale karşı tarama yapmanız daha iyi olacaktır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri