E-Ticarete veya Ticarete Nereden, Nasıl Başlamalıyım?

By_raskolnikow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Merhaba,

Az çok kendimden bahsedeyim lise öğrencisiyim akademik ve sosyal olarak başarılı sayılabilecek birisiyim ama bunun çokta bir önemi kalmadı ticari zekaya sahip biriyim.

Şuana kadar birçok şekilde ticarete atılmayı denedim ama son dönemde bir şeyleri gerçekten yapmak istiyorum ve ileriki dönemler için aklımda değişik şeyler canlanmaya başladı .

Küçük adımlarla başlamış olduğum bu yolda gerçekten sağlam adımlarla yürümek istiyorum . Aklımda birkaç fikir var "Dropshipping , freelancer ve E-ticaret gibi" biraz araştırdım ve dropshipping'in çokta sağlıklı bir ticaret yöntemi olmadığını gördüm.

Sizlerden istirhamım nasıl bir yol izlemem lazım hangi adımları atmam lazım ve nelere dikkat edip neleri yapmamam gerektiğimi bilmek isterim.

HERKESE İYİ FORUMLAR :).

Fake God

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Şöyle söyleyeyim bu işler birilerin aklı yada yönlendirmesi ile yapılacak işler değil. Bir işte fırsat var ise o işi yapan kişi bunu paylaşmaz. Kendi kendine rakip doğurur. Böyle işlerde başarılı olan kişileri görür insanlar. Şu kişi şu işle başlamış zengin olmuş gibi. Aynı işi yapan 1000 kişi batmıştır ama orası hiç görülmez. Ticarette küçük bir oluşumun vardır o oluşuma göre örnek 1 birim kar elde ediyorsundur. Çok büyük olasılıkla işi 10 a katlayayım 10 birim kar edeyim denklemi yanlıştır. Ticarette ufak başlamanı ettiğin karın yarısını tekrar işine yatırıp, dörtte birini harcayıp kalanı ise kötü zamanlar için birikime atmanı öneririm. Denemelerinde çokça başarısız olduğun girişim olacaktır fakat genelde ticarette dürüstlük seni elbet bir noktaya taşıyacaktır.

KS

By_raskolnikow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Şöyle söyleyeyim bu işler birilerin aklı yada yönlendirmesi ile yapılacak işler değil. Bir işte fırsat var ise o işi yapan kişi bunu paylaşmaz. Kendi kendine rakip doğurur. Böyle işlerde başarılı olan kişileri görür insanlar. Şu kişi şu işle başlamış zengin olmuş gibi. Aynı işi yapan 1000 kişi batmıştır ama orası hiç görülmez. Ticarette küçük bir oluşumun vardır o oluşuma göre örnek 1 birim kar elde ediyorsundur. Çok büyük olasılıkla işi 10 a katlayayım 10 birim kar edeyim denklemi yanlıştır. Ticarette ufak başlamanı ettiğin karın yarısını tekrar işine yatırıp, dörtte birini harcayıp kalanı ise kötü zamanlar için birikime atmanı öneririm. Denemelerinde çokça başarısız olduğun girişim olacaktır fakat genelde ticarette dürüstlük seni elbet bir noktaya taşıyacaktır.
Eyw kral ilgin için sağol

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri