Eğitim Merkezi Pc Önerisi

Mustafa Gürşahin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Merhabalar,

Bir eğitim merkezi kuruyoruz, Autocad, 3DsMax, Solidworks gibi programlarla ilgili bir eğitim merkezi olacak.
27-28 Adet PC almamız lazım, burada kullanacağımız PC'ler bütçemizi zorlamamalı. Sadece deneme renderlarının alınacağı bir sistem, yani 3Dsmax'i çalıştırması kafi gelecektir.

900-1100 lira arası sistem önerebilecek arkadaşlar varsa çok iyi olacak.
İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

KS

Mustafa Gürşahin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Kaan Akgül' Alıntı:
Peki ne gerekli ekran kartımı on planda olacak islemcimi

Aslında render merkezli olsa ekran kartı önemli ama yüksek olması gerekmiyor sadece öğretmek için. Sadece onbord-paylaşımlı ekran kartı olmasın yeter.

Expert' Alıntı:
G4560 işlemci 8 gb ram r7 240 ekran kartı 500 w bir psu kasa ile 300 tl ye bile var 120 gb ssd ile işinizi görecektir ssd takmazsanız kaybınız olur tavsiye ederim

4gb ram de işinizi görür ama 8 olmasi geniş bant sağlar yararınıza olur

H110M -k anakart

Bir inceleyeyim teşekkür ederim. ssd olması iyi olur bence de.

Expert' Alıntı:
G4560 işlemci 8 gb ram r7 240 ekran kartı 500 w bir psu kasa ile 300 tl ye bile var 120 gb ssd ile işinizi görecektir ssd takmazsanız kaybınız olur tavsiye ederim

4gb ram de işinizi görür ama 8 olmasi geniş bant sağlar yararınıza olur

H110M -k anakart

Özel olacak ama, bir toplama yapabilir misiniz. Özelden gönderebilir misiniz. 300 TL deyince dondum kaldım. Yardım ederseniz çok sevinirim.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Birde bu denli fazla bir sistem alacağınızdan uyguna getirirler yani iyi bir sistem toplayıp topladığınız sistemi düşündüğünüz rakama teklif gönderin firmalara. Ayrıca ekran kartı olarak da Nvidia GT 1030 olabilir hem fiyat performans ürünü hemde r7 240 a göre baya iyi.

Render odaklı Ryzen ailesinden seçmenizi öneririm. R3 serisi olabilir.

KS

Mustafa Gürşahin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
onur.firatt' Alıntı:
Birde bu denli fazla bir sistem alacağınızdan uyguna getirirler yani iyi bir sistem toplayıp topladığınız sistemi düşündüğünüz rakama teklif gönderin firmalara. Ayrıca ekran kartı olarak da Nvidia GT 1030 olabilir hem fiyat performans ürünü hemde r7 240 a göre baya iyi.

Gt 1030 biraz pahalı diğerine göre.
Render almak o kadar önemli değil. Render alınmayacak daha çok programın temeli öğretilecek.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Mustafa Gürşahin' Alıntı:
onur.firatt' Alıntı:

Render almak o kadar önemli değil. Render alınmayacak daha çok programın temeli öğretilecek.

Anladım ama bir önceki parçaların fiyatına alabilirsiniz çünkü 28 tane alacaksınız her parçadan bu da fiyatı kıracaktır siz sitemi toplayın örnek 1500 ₺ civarına firmalara teklif gönderin istediğiniz fiyatlardan bu arada direkt toptancılara da gönderebilirsiniz onlar daha fazla yardımcı oluyor.

KS

Mustafa Gürşahin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
onur.firatt' Alıntı:
Mustafa Gürşahin' Alıntı:

Anladım ama bir önceki parçaların fiyatına alabilirsiniz çünkü 28 tane alacaksınız her parçadan bu da fiyatı kıracaktır siz sitemi toplayın örnek 1500 ₺ civarına firmalara teklif gönderin istediğiniz fiyatlardan bu arada direkt toptancılara da gönderebilirsiniz onlar daha fazla yardımcı oluyor.

aynen, denemek lazım. Bir yer buldum şimdi. Oraya bir teklif geçeceğim. Bakalım ne diyecekler. Teşekkür ederim.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tek firmaya bağlı kalmayın hepsini birbiri ile kıyaslayın normal satış mağazaları örnek itopya teknobiyotik gameekstra gibi bir çok firma bulunmakta bunların haricinde bu firmalara ürün sağlayan toptancılar mevcut onlar ile de iletişime geçin. Biz teşekkür ederiz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri