Öneri Egzoz Fanım Yetersiz

YunusEmre40

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
arkadaşlar iyi akşamlar egzoz fanım yetersiz geliyor tek oldoğu için rbg olup olmaması önemli değil işlevsellik önemli önerilerinizi bekliyorum
teşekkür ederim

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
898
Elinizdeki fanın modelini biliyor musunuz? Ona göre daha iyi bir model önerelim

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
898
Kasa fanlarıyla ilgili bilgi bulamadım, işlemci kaç derecelerde geziyor ? Kasanın mesh olmaması bir sorun olabilir

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
898
65 70 kötü değerler değil, camı çıkarmanız iyi olmuş ısıyı baya etkiler. İşlemciniz ve soğutucunuz nedir ?

KS

YunusEmre40

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
65 70 kötü değerler değil, camı çıkarmanız iyi olmuş ısıyı baya etkiler. İşlemciniz ve soğutucunuz nedir ?
rayzen 5 7600x ve Scythe FUMA 3 SCFM-3000

başka bir forumda kasayı değiştir fan işe yaramaz dedi bi arkadaş da o kadar zahmete ve masrafa giremem sistemi yeni dizdim kasam eski sistemden kalma

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
898
Tamam gayet yeterli 65 70 civarı değerler 7600x ısınan bir işlemci zaten.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
898
yani kasanın önü kapalı olacak ne kadar iyi fan alsanız da hava sirkülasyonu iyileşemeyecek önünü kapatın 70 75 de kullanın yada yeni kasa alın yapacak bir şey yok

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
kasam gametech gt003 üzerinde 3e1 fan ben ekstra almak istiyorum
işte ben cam kapalı kullanmak istiyorum ve 65 70de kalsın istiyorum
Ekstra fan alsanız da bir etkisi olmayacaktır. Çünkü kasa akvaryum model.
1704401132370.png

İçeriye yeterince hava girmedikten sonra istersen 3 tane egzoz fan tak, bir etki hissetmez sistem.
Bu durumda kasayı değiştirmek çok daha doğru bir tercih olacak. Uygun fiyatlı mesh bir kasa tercih edin.

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95
arkadaşlar iyi akşamlar egzoz fanım yetersiz geliyor tek oldoğu için rbg olup olmaması önemli değil işlevsellik önemli önerilerinizi bekliyorum
teşekkür ederim
bütçenizi tam bilmemekle beraber indirim gecesinden Lian Li fan aldım hocam muazzam bir performansa sahip onlardan alabilirsiniz sl120 v2 modeli

KS

YunusEmre40

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ekstra fan alsanız da bir etkisi olmayacaktır. Çünkü kasa akvaryum model.
Ekli dosyayı görüntüle 30389
İçeriye yeterince hava girmedikten sonra istersen 3 tane egzoz fan tak, bir etki hissetmez sistem.
Bu durumda kasayı değiştirmek çok daha doğru bir tercih olacak. Uygun fiyatlı mesh bir kasa tercih edin.
O kadar bütçem yok aceba diyorum camları çıkarıp yerine aynı ölçüden pleksi yaptırsam lazer kesimle de delikler açtırsam nasıl olur

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
O kadar bütçem yok aceba diyorum camları çıkarıp yerine aynı ölçüden pleksi yaptırsam lazer kesimle de delikler açtırsam nasıl olur
Elinizdeki kasayı satabiliyorsanız satın. Üzerine ekleme yapıp alternatif bir şey alın.
Pleksi yaptır vs. zaten hemen hemen aynı fiyata denk gelecektir.

Eğer kasaya zarar vermeden camları sökebiliyorsanız, denemeye değer.

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
rayzen 5 7600x ve Scythe FUMA 3 SCFM-3000

başka bir forumda kasayı değiştir fan işe yaramaz dedi bi arkadaş da o kadar zahmete ve masrafa giremem sistemi yeni dizdim kasam eski sistemden kalma
kasa değiştirmek evet bazen işe yarıyor ama o kadar da değil ben gamepower warcry kasa kullanıyorum kasa 6 adet fanla geliyor 3 tanesi içeri hava almak için diğer 3 tanesi sıcak havayı dışarı atmak için ekstra olarak sıvı soğutucu var 3 fanlı oldu 9 adet fan bide ekran kartı var 3 fanlı :D
ona rağmen cam kullanmıyorum ekran kartı ısınıyor diye sıcaklıkların abartılı değil bence

KS

YunusEmre40

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Elinizdeki kasayı satabiliyorsanız satın. Üzerine ekleme yapıp alternatif bir şey alın.
Pleksi yaptır vs. zaten hemen hemen aynı fiyata denk gelecektir.

Eğer kasaya zarar vermeden camları sökebiliyorsanız, denemeye değer.
Camlarım çok kolay sökülüyor pleksi bı kaç yer araştırdim lazer kesimli pleksiyi bu şekilde kesebiliyormus lazerle yan tarafını da bu şekilde yaptırıp ince bir toz perdesiyle işimi görür diye ümit ediyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-01-06-11-04-36-435_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-01-06-11-04-36-435_com.android.chrome.jpg
    545.8 KB · Görüntüleme: 2

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
Camlarım çok kolay sökülüyor pleksi bı kaç yer araştırdim lazer kesimli pleksiyi bu şekilde kesebiliyormus lazerle yan tarafını da bu şekilde yaptırıp ince bir toz perdesiyle işimi görür diye ümit ediyorum
Camları söktükten sonra toz filtresi benzeri bir şeyi mıknatıs ile kasaya tutturabilirsiniz.
Pleksi vs. masrafı yapmayacağınız için çok daha ucuza gelecektir.

KS

YunusEmre40

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Camları söktükten sonra toz filtresi benzeri bir şeyi mıknatıs ile kasaya tutturabilirsiniz.
Pleksi vs. masrafı yapmayacağınız için çok daha ucuza gelecektir.
Görüntüsü güzel olmazki ben birazda görsel açıdan güzel olur diye düşünüyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri