Ekran kartı 108 derece

Wapap34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
selam aleykum arkadaşlar forumda yeniyim ve sizlerden yardım istiyorum..10 gün önce 2.el bir laptop aldım lakin bir sıkıntısı var o da ekran kartı herhangi bir video izlediğimde 80 90 hatta 95 dereceye,oyun açtığımda 108 dereceye kadar çıkıp laptopu kapatıyor..tekrar açıyorum 5 10 dk sürmüyor tekrar kapanıyor..pc ye yeni format atıldı (serviste) driverleri full güncel,fan temizliği ve termal macun da yapıldı lakin sorun hala aynı..laptopun altına 3 4 adet ufak camlara yapısan parçadan taktım ki hava sirkilasyonu olsun diye değişmedi..ne yaptıysam bir türlü düzeltemedim.forumlarda bu konu hakkında tonlarca konu var ama benimkisi biraz farklı olduğunu düşündüğümden dolayı ve diğer açılan konulardan kendime bir çözüm yolu bulamadığım için sizlere danışmak istedim..

W7 professional kullanıyorum
İntel core 2 dua cpu t6600 2.20 ghz
4gb ram 300 gb hdd
lenovo g 550 laptop..

Yardımcı olursanız çok sevinirim..

KS

Wapap34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
KS

Wapap34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
yani hocam virüs yoksa ve termal macunlar yeni yenilenmişse tek çare soğutucu almanız

çok fazla faydası olacağını düşünmediğim için almadım lakin denicem ardından sonucunu tekrar yazarım..teşekkürler

GrafikHocası

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Teknik sıkıntı olabilir ekran kartında eğer CPU derecesi de öyleyse hava akımında genel olarak bi sorun vardır.

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Ekran kartınız işlemci içine gömülü,dahili e,kartı değilmi.
Yani aslında işlenci ısınıyor.

KS

Wapap34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
GrafikHocası' Alıntı:
Teknik sıkıntı olabilir ekran kartında eğer CPU derecesi de öyleyse hava akımında genel olarak bi sorun vardır.

sadece ekran kartı aşırı ısınıyor,mesela ekran kartı 80 derece iken cpu 55 60 larda,100 derece iken 75 lerde cpu..o yüzden yada ekran kartından bir sıkıntı var yada hava sirkülasyonunda diye düşünüyorum

KS

Wapap34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
başka bir sorunuz varmıdır ?

tek sorun şu halen devam eden ekran kartını soğutamamak,bayram bitsin teknik servislere baktıracağım,baktım olmuyor tam ortadan bi balyoz atarım kökten temizlik  :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri