Çözüldü Ekran Kartı Acil Yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Merhabalar. Sizlerin de yardımı ile topladığım sistem, gamin gen tarafından bugün elime ulaştı. Ancak akşam vardiyasında olduğum için kurma şansım olmadı. Gelirken sadece ekran kartını takayım dedim GeForce RTX 3070 Ekran kartı Corsair icue 4000x rgb kasasının vida yerlerine karşılık gelmiyor. Tek vida takıyorum tutuyor. Ama ikinci yuva ile ekran kartı deliği aşağıdaki görseldeki gibi bir birini karşılamıyor. Yarın pazar olunca açık bilgisayarcı da bulamam ne yapmamı önerirsiniz? Saygılar

Ekli dosyalar

• IMG_20221210_121720.jpg
    IMG_20221210_121720.jpg
    861.8 KB · Görüntüleme: 58

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Merhabalar. Sizlerin de yardımı ile topladığım sistem, gamin gen tarafından bugün elime ulaştı. Ancak akşam vardiyasında olduğum için kurma şansım olmadı. Gelirken sadece ekran kartını takayım dedim GeForce RTX 3070 Ekran kartı Corsair icue 4000x rgb kasasının vida yerlerine karşılık gelmiyor. Tek vida takıyorum tutuyor. Ama ikinci yuva ile ekran kartı deliği aşağıdaki görseldeki gibi bir birini karşılamıyor. Yarın pazar olunca açık bilgisayarcı da bulamam ne yapmamı önerirsiniz? Saygılar
biraz ittirmeniz gerekecek vida atıktan sonra üstünden tekrar baskı uygulayın sonrasında hazır

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Biraz baskı yaparsanız olması lazım yani burdan öyle gözüküyor en azından.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Hocam birde bilgisayarcılara gitmeyin güvendiğiniz veye arkadaşınızsa gidinde hiç bilmediğiniz bilgisayarcıya gitmeyin.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Biraz baskıyla oluyor. Tam denk gelmiyorsa zorlamadan hafif sağ sola doğru da olabilir.

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Biraz baskıyla oluyor. Tam denk gelmiyorsa zorlamadan hafif sağ sola doğru da olabilir.
Teşekkürler ederim arkadaşlar ekran kartı olduğu için pek baskı yapmak istemedim. Artık sabah kalkınca ilk olarak bunu biraz bastırarak takacağım. Bir kaç gün sonra m2 ssd de gelecek belki de o gelene kadar beklerim malum format atılacak. Mecburen bilgisayar cıya gideceğim. Çünkü m2 ssd yerinin arka kısmında vida deliği var. Fakat vidası yok. Birde usb ye doğrudan Windows 10 u indirmesini yapamadım. Rufus indirmeden yapıyorum. O yüzden sanırım mecbur tanıdık bilgisayarcıya gideceğiz

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Teşekkürler ederim arkadaşlar ekran kartı olduğu için pek baskı yapmak istemedim. Artık sabah kalkınca ilk olarak bunu biraz bastırarak takacağım. Bir kaç gün sonra m2 ssd de gelecek belki de o gelene kadar beklerim malum format atılacak. Mecburen bilgisayar cıya gideceğim. Çünkü m2 ssd yerinin arka kısmında vida deliği var. Fakat vidası yok. Birde usb ye doğrudan Windows 10 u indirmesini yapamadım. Rufus indirmeden yapıyorum. O yüzden sanırım mecbur tanıdık bilgisayarcıya gideceğiz
Anakart fotoğrafını atar mısınız vida dediğiniz yere bakalım. Genelde anakart kutusu içinde vidalar olur oraya baktınız mı? Başka bilgisayarda usb ile basie yapılıyor. Sadece birkaç tıklama yapıyorsunuz. Boşa para vermeyin

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Anakart Asus prime B660m k D4 fotosu yok hocam şuan iş yerinde olduğum için atamam. Fakat dediğiniz gibi Anakart içerisinde bir çok vida var. Sistem için kullanılan m2 slotu na baktım onda farklı bir vida üzeri kapak ve tutan parça var. Diğer vidaları da denedim ama içlerinden olan çıkmadı. Yarın tekrardan bi kontrol edeyim. Anakart a harici ssd takacağım alt daki görselde olan yer hocam. İlkinde sistem için kullanılan var ben harici olarak takmak istiyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221210-184727.jpg
    Screenshot_20221210-184727.jpg
    575.1 KB · Görüntüleme: 18

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144
Normal şartta oturması lazım. Bazen ekran kartın altındaki demir anakartla kasa arasındaki mm lik boşluktan bahsediyorum oraya geçince kart böyle yarım kalabiliyor ne kadar da anakarttaki slota geçse bile. Bu gibi kasalar standart olup aynı şekilde anakartlarda standart a uygun yapılır. Ufak bir destekle iterseniz girebilir ama bazen slota taktığınız için ekran kartını anakart üzerinde zorlama yapmamanız lazım çünkü ekran kartın anakartta tutan mandalını kırma ihtimaliniz var. Olmaz demeyin olabiliyor. Acele ile denediğiniz için bence o mm lik araya girmiş olmalı. Kartı güzel bir şekilde çıkarıp tekrar yerine takarsanız olacaktır. Bu arada hayırlı olsun güle güle kullanın Allah nazarlardan saklasın.

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Normal şartta oturması lazım. Bazen ekran kartın altındaki demir anakartla kasa arasındaki mm lik boşluktan bahsediyorum oraya geçince kart böyle yarım kalabiliyor ne kadar da anakarttaki slota geçse bile. Bu gibi kasalar standart olup aynı şekilde anakartlarda standart a uygun yapılır. Ufak bir destekle iterseniz girebilir ama bazen slota taktığınız için ekran kartını anakart üzerinde zorlama yapmamanız lazım çünkü ekran kartın anakartta tutan mandalını kırma ihtimaliniz var. Olmaz demeyin olabiliyor. Acele ile denediğiniz için bence o mm lik araya girmiş olmalı. Kartı güzel bir şekilde çıkarıp tekrar yerine takarsanız olacaktır. Bu arada hayırlı olsun güle güle kullanın Allah nazarlardan saklasın.
Teşekkürler hocam. Kasa nın Anakart bağlantı yerini dışarıdan kasanın içerisine doğru baskı yaparak taktım. Sistem de Windows 11 pro yüklü geldi. Buna oem kodu nu nerden temin edebiliriz. Orjinal olanlar da bi hayli pahalı 😑

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Teşekkürler hocam. Kasa nın Anakart bağlantı yerini dışarıdan kasanın içerisine doğru baskı yaparak taktım. Sistem de Windows 11 pro yüklü geldi. Buna oem kodu nu nerden temin edebiliriz. Orjinal olanlar da bi hayli pahalı 😑
Sağlam lisans gibi sitelerden satın alabilirsiniz.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Çok teşekkür ederim hocam sağ olun 🤝🏼 çocuklar için küçük şimdilik oyun arıyorum bu konuda tamamen sıfırım. Nereden temin edebilirim peki? Steam çıkıyor karşıma aramalarda ama bi inceleyip bakacağım.
Steamden alınırsa sizin olur sürekli oynanabilir. Ucuz kısa vadeli olarak game pass ile aylık 30 tl altına epey oyunu ücretsiz üyelik boyunca oynayabilir.

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Teşekkürler. İnceleyip bakacağım 🤝🏼

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Hocam oyunu indirmek istediğim zaman indirme süresi çok uzun. Bunun için farklı modem almaya mı ihtiyaç var? Normalde şuan ev tipi Türk Telekom modem i var.

Ekli dosyalar

• IMG_20221211_122428.jpg
    IMG_20221211_122428.jpg
    707.2 KB · Görüntüleme: 13

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Hocam oyunu indirmek istediğim zaman indirme süresi çok uzun. Bunun için farklı modem almaya mı ihtiyaç var? Normalde şuan ev tipi Türk Telekom modem i var.
Modemden çok sizin indirme hızınıza bağlı. Paket yükseltebilir ya da varsa günlük yükseltme satın alabilirsiniz.

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Normal bi ev kullanıcısı olarak böylesi durumlarda yeterli olacak şekilde sizce kaç mbts yapmamı önerirsiniz?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Normal bi ev kullanıcısı olarak böylesi durumlarda yeterli olacak şekilde sizce kaç mbts yapmamı önerirsiniz?
25 gibi kullanıyordum. Dosya boyutları ve film çözünürlükleri artığı için 50 yaptım. Biraz sizin beklentinize göre şekilleniyor. Ortalam indirmeye hızınızı aldığınız paketin sıfırını silip mb olarak indirme hızına ulaşabiliyorsunuz. Ne kadar beklemek istediğinize bağlı. 50 lik paket ile saniye de 5 mb biraz üstünde indirebiliyorum. Beklemek sorun değilse çok daha düşük seçebilirsiniz.

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Teşekkür ederim. peki son birkaç daha soru soracağım vaktiniz olursa kusura bakmayın ben ilk öncelikle anakart ekran kartı vs driver dosyalarını indirmek istiyorum fakat asus prime b 660m-k d4 anakart , asus geforce dual 3070 v2 ekran kartı var bunların orjinal sitelerine gittiğim zaman windows 11 pro 64 bit olarak bulamıyorum . kendi siteleri haricinde başka kaynak falan varmı acaba güvenilir ? veya ben orjinal sitelerinde bulamadım mı acaba ? saygılar

Modemden çok sizin indirme hızınıza bağlı. Paket yükseltebilir ya da varsa günlük yükseltme satın alabilirsiniz.
teşekkürler hocam :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri