Çözüldü Ekran Kartı Acil Yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144
Çok teşekkür ederim hocam sağ olun 🤝🏼 çocuklar için küçük şimdilik oyun arıyorum bu konuda tamamen sıfırım. Nereden temin edebilirim peki? Steam çıkıyor karşıma aramalarda ama bi inceleyip bakacağım.
Ben steam, epic game üzerinden oyunları satın alıp oynuyorum. Hatta Epic gamenin haftalık verdiği ücretsiz oyunları oluyor.
Ama derseniz ben para verip oyun almak istemiyorum " " sayfasını deneyebilirsiniz. Güvenilir herkesin bilmediği oyun sitesidir.

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Ben steam, epic game üzerinden oyunları satın alıp oynuyorum. Hatta Epic gamenin haftalık verdiği ücretsiz oyunları oluyor.
Ama derseniz ben para verip oyun almak istemiyorum " " sayfasını deneyebilirsiniz. Güvenilir herkesin bilmediği oyun sitesidir.
teşekkürler hocam deniyorum şimdi :)

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144
Teşekkür ederim. peki son birkaç daha soru soracağım vaktiniz olursa kusura bakmayın ben ilk öncelikle anakart ekran kartı vs driver dosyalarını indirmek istiyorum fakat asus prime b 660m-k d4 anakart , asus geforce dual 3070 v2 ekran kartı var bunların orjinal sitelerine gittiğim zaman windows 11 pro 64 bit olarak bulamıyorum . kendi siteleri haricinde başka kaynak falan varmı acaba güvenilir ? veya ben orjinal sitelerinde bulamadım mı acaba ? saygılar

teşekkürler hocam :)
Asus anakartı ve bileşenleri kullanıyorsanız yapmanız gereken aslında sistemin kendisi yüklemesine izin vermeniz en başta bunu yapmanız yeterli sonra " " bu site üzerinden bileşenleri bulup indirmeniz. Buradan indirdiğiniz mevcut işletim sistemine bağlı olarak indirme yapıp yükleme gerçekleştirir. Yani her hangi bir sorun yaşamazsınız. Ama en başında yapacağınız "Armoury Crate" programını indirip kurmanız olacaktır. Bu google amcada aramanıza gerek yok bunu da yukarda verdiğim linkte bulabilirsiniz ;)

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Asus anakartı ve bileşenleri kullanıyorsanız yapmanız gereken aslında sistemin kendisi yüklemesine izin vermeniz en başta bunu yapmanız yeterli sonra " " bu site üzerinden bileşenleri bulup indirmeniz. Buradan indirdiğiniz mevcut işletim sistemine bağlı olarak indirme yapıp yükleme gerçekleştirir. Yani her hangi bir sorun yaşamazsınız. Ama en başında yapacağınız "Armoury Crate" programını indirip kurmanız olacaktır. Bu google amcada aramanıza gerek yok bunu da yukarda verdiğim linkte bulabilirsiniz ;)
armory create yükledi hocam ama ne olduğunu anlamaya çalışıyorum uygulamanın, ürün kayıt et diyor asus anakart ve mause var ne yapmam gerek anlamadım

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144
armory create yükledi hocam ama ne olduğunu anlamaya çalışıyorum uygulamanın, ürün kayıt et diyor asus anakart ve mause var ne yapmam gerek anlamadım
Güzel insan profil oluşturmak adına anakartın modelini kayıt et zararı yok kârı var çünkü sana ürün aldığına dahil puan veriyor. Ne kadar asus o kadar puan ve o puanlarla asus dan ürün alabiliyorsun. Ürünü kaydettikten sonra attığım resimdeki yere gir ve güncellemeleri yap. Daha sonra Güncellemeleri bitirdikten sonra keyfinize bakabilirsiniz. Ama Güncellemeleri bitirdikten sonra komutu yapay zekaya bırakın sisteminizi optimize edecektir onu da size atmış olduğum ikinci resimde yapabilirsiniz. Fakat eğer buradan yapamazsanız google amcaya asus anakart biosa dan yaapy zeka nasıl açılır yazın orayı takip edin daha kolay olacaktır.

Ekli dosyalar

• muamma 1.jpg
    muamma 1.jpg
    192.6 KB · Görüntüleme: 6
  • muamma 2.jpg
    muamma 2.jpg
    270.1 KB · Görüntüleme: 6

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144
Ayrıca güzel insan Senin anakart modelinde yapay zeka teknolojisi yokmuş o yüzden akıllı kontrol varmış. O da işimize yarar. Aşağıda paylaşmış olduğum resme gelerek buradaki hem işlemci sekmesini güncelleyerek hem de oradaki şeyleri de yüklemelisin.
Akıllı kontrol için al suite 3 indirmen gerekecek. ikinci resimde o dur. Yapay zeka sende çıkmaya bilir sende en yukarda sağ daki gözükecektir.

Ekli dosyalar

• muamma 3.jpg
    muamma 3.jpg
    143.6 KB · Görüntüleme: 4
  • muamma 4.jpg
    muamma 4.jpg
    143.7 KB · Görüntüleme: 5
KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Tamamdır teşekkür ederim harici bi m2 ssd aldım o gelecek yeniden format atılacak onun için bu işlemeleri o format işini çözdükten sonra yapacağım buradan paylaşırım. Çok teşekkür ederim. Dediğiniz kayıt işlerini yaptım Asus bellek ekran kartı ve Anakart mause hepsini aura özelliği varmış rgb leri ayarlıyor güzel bi şeymiş çok teşekkür ederim

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144
Tamamdır teşekkür ederim harici bi m2 ssd aldım o gelecek yeniden format atılacak onun için bu işlemeleri o format işini çözdükten sonra yapacağım buradan paylaşırım. Çok teşekkür ederim. Dediğiniz kayıt işlerini yaptım Asus bellek ekran kartı ve Anakart mause hepsini aura özelliği varmış rgb leri ayarlıyor güzel bi şeymiş çok teşekkür ederim
Yardımcı olabilmek güzel bir histir. O yüzden olurda aklınıza bir şey takılırsa yazarsınız. Yardımcı olmaya çalışırım. Asus konusun da baya deneyim sahibiyim. Şimdiden hayırlı olsun... :)

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Yardımcı olabilmek güzel bir histir. O yüzden olurda aklınıza bir şey takılırsa yazarsınız. Yardımcı olmaya çalışırım. Asus konusun da baya deneyim sahibiyim. Şimdiden hayırlı olsunçok çok teşekkür ederim öyleyse biley daha sora
çok çok teşekkürler. yeni bi m2ssd aldım asus prıme b660m k d4 anakarta takılacak, yeri biliyorum ikinci slota ama ; vidası yok .yarın muhtemelen gelecek m2 lerin içerisnden mi çıkacak buraya takmak için vida yoksa satın mı almam gerekecek . çünkü anakarat kutusunun içerisindende gelen bir takım vidaları kontrol ettim, içlerinde buraya uyan bi vida yok. hem biraz da arka kısmı havada duruyor , sistem için kullanılan yerdeki güzel bi slikon tutucuya benzer bişey var. foto çekip atıyorum hemen

Bu hocam

Ekli dosyalar

• IMG_20221212_200240.jpg
    IMG_20221212_200240.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20221212_200248.jpg
    IMG_20221212_200248.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 6

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144
çok çok teşekkürler. yeni bi m2ssd aldım asus prıme b660m k d4 anakarta takılacak, yeri biliyorum ikinci slota ama ; vidası yok .yarın muhtemelen gelecek m2 lerin içerisnden mi çıkacak buraya takmak için vida yoksa satın mı almam gerekecek . çünkü anakarat kutusunun içerisindende gelen bir takım vidaları kontrol ettim, içlerinde buraya uyan bi vida yok. hem biraz da arka kısmı havada duruyor , sistem için kullanılan yerdeki güzel bi slikon tutucuya benzer bişey var. foto çekip atıyorum hemen

Bu hocam
Gelen m.2 ssd şu an resim attığınız yere mi takacaksınız? Eğer oraya takacaksanız mevcut vidayı kullanabilirsiniz. Büyük ihtimalle aynı yere gelecektir. Ama bir de o modelin ekran kartının altında kalan bir m.2 slot yeri var. Oraya takacaksanız normalde asus onların vidasını anakartla birlikte gönderiyor. Vida o kadar büük bir şey değil küçük zaten. Ama siz m.2 slotunu soğutucu ile aldıysanız aldığınız firma size vidasını kutu da gönderiyor. Tabi aldığınız ürünü bana bir yollarsanız bakarım gönderip gönderdiğini anlarız.

Şimdi anakart ın kutu içeriğine baktım bundan 2 tane çıkıyor m.2 için. Sorun kalmamıştır diye düşünüyorum :)

Ekli dosyalar

• muamma 5.jpg
    muamma 5.jpg
    161.1 KB · Görüntüleme: 2
KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Gelen m.2 ssd şu an resim attığınız yere mi takacaksınız? Eğer oraya takacaksanız mevcut vidayı kullanabilirsiniz. Büyük ihtimalle aynı yere gelecektir. Ama bir de o modelin ekran kartının altında kalan bir m.2 slot yeri var. Oraya takacaksanız normalde asus onların vidasını anakartla birlikte gönderiyor. Vida o kadar büük bir şey değil küçük zaten. Ama siz m.2 slotunu soğutucu ile aldıysanız aldığınız firma size vidasını kutu da gönderiyor. Tabi aldığınız ürünü bana bir yollarsanız bakarım gönderip gönderdiğini anlarız.

Şimdi anakart ın kutu içeriğine baktım bundan 2 tane çıkıyor m.2 için. Sorun kalmamıştır diye düşünüyorum :)
Evet hocam bu ssd yerin altındaki yere ikinci bir m2 ssd takacağım. Evet Anakart kutusunu inceledim. Ve dediğiniz m2 slotu vida görevi gören aleti buldum. Çok sağ olun valla ya🙂🙂🙂🙂

Ekli dosyalar

• IMG_20221212_211843.jpg
    IMG_20221212_211843.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 3
KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211

Aldığım ssd bu hocam

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221212-213336.jpg
    Screenshot_20221212-213336.jpg
    366.8 KB · Görüntüleme: 2
KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Merhabalar. Sizlerin de yardımı ile topladığım sistem, gamin gen tarafından bugün elime ulaştı. Ancak akşam vardiyasında olduğum için kurma şansım olmadı. Gelirken sadece ekran kartını takayım dedim GeForce RTX 3070 Ekran kartı Corsair icue 4000x rgb kasasının vida yerlerine karşılık gelmiyor. Tek vida takıyorum tutuyor. Ama ikinci yuva ile ekran kartı deliği aşağıdaki görseldeki gibi bir birini karşılamıyor. Yarın pazar olunca açık bilgisayarcı da bulamam ne yapmamı önerirsiniz? Saygılar
Bu konu sayenizde çözüldü arkadaşlar teşekkürler herkese

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
144
Aldığım ssd bu hocam
Bu gibi ssd alırken ilk tercihiniz samsung evolar var onlar olsun. Çünkü samsung firması bu konuda bir tık daha ilerde. Ama aldığınız m.2 de kötü değil ama bir samsung gibi değil. Donanım konusunda ne olursa olsun yazabilirsiniz yardımcı olurum. Zaten severek yapıyorum, hobi olarak :)

Bu konu sayenizde çözüldü arkadaşlar teşekkürler herkese
Bizde çok teşekkür ederiz güzel bir konu açılmış ve aydınlığa kavuşmuş oldu, güle güle kullanınız sisteminizi hayırlı geceler...

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Teşekkürler. Yarın m2 geldikten sonra takarken ve format atarken de yazarım size. İyi geceler 🤝🏼🙋🏻‍♂️

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
konu çözüldü arkadaşlar teşekkürler herkese.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri