Yardım Ekran Kartı Darboğaz

Skanderbeg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Öncelikle 1 hafta önce ekran kartı aldım sapphire radeon rx 6800 xt pulse' ve mevcut olan işlemcim İntel i7 11700K anakart z590f gaming wifi gskill ddr4 64 Gb Belleklere sahibim
m2 ssd var samsung 980 pro 1 Tb ve 1200 wat corsair güç kaynağı var buna rağmen ekran kartı kullanımı %80 %70 lere kadar düşüyor işlemci yeni nesil bir işlemci 1920/1080 Oyunlarda bunu farketim msi afterburner işime yaradı daha dorusu yeni bir 4 k monitör olsaydı böyle bir durum'la karşılaşırmıydım

emir bsşbuğ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba bir sistem alıncam ekran kartı RTX4060 8gb işlemci intel i3 12100f 12mb dar boğaz olurmu?

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Merhaba bir sistem alıncam ekran kartı RTX4060 8gb işlemci intel i3 12100f 12mb dar boğaz olurmu?
Dar Boğaz Olur Mu?!
Evet Olabilir Birazcık Ama Onu Extra Frame Yaratma İle Çözebilirsin..(Yaratmak Allah'a Mahsustur Demeyin Lütfen :D)
Yada Grafikleri Yükseltirsin Yada Efendime Söyliyim Oyun Yada Nvidia'nın Programından Görüntüyü Daha Yüksek Grafiklerde İşleyip Sonradan Çözünürlüğünün Boyutuna İndirgeyen Bir Ayar (OverScale'mıydı Neydi Öyle Bişey Görüntülerin Daha Güzel Daha Keskin Görünmesine Yarıyor Falan) Var Onu Açaraktan Belki Giderilebilir Diye Düşünüyorum.

Merhaba Öncelikle 1 hafta önce ekran kartı aldım sapphire radeon rx 6800 xt pulse' ve mevcut olan işlemcim İntel i7 11700K anakart z590f gaming wifi gskill ddr4 64 Gb Belleklere sahibim
m2 ssd var samsung 980 pro 1 Tb ve 1200 wat corsair güç kaynağı var buna rağmen ekran kartı kullanımı %80 %70 lere kadar düşüyor işlemci yeni nesil bir işlemci 1920/1080 Oyunlarda bunu farketim msi afterburner işime yaradı daha dorusu yeni bir 4 k monitör olsaydı böyle bir durum'la karşılaşırmıydım
Hocam İllaki Monitör Almak Ve Onda Naha Güzel Görsellerle İşlem Yapmak İstiyorsan Okay Sana Kalmış Ama Diğer Arkadaşa Da Bahsettiğim Yöntemlerle Sende Çözebilirsin Keza Bende AMD Kullanıyorum (Okay Çok İyi Değil Deli gibi Sıkıntılı Ama İdare Ediyor) Lakin Nvidia Gibi 4K Grafikleri Sürekli Kaldırabilecek Bir GPU Değiller Bence Onu Diyim Ama Yukarıda Da Dediğim Gibi Radeon Pro Image Boost Kullanarak Belki Bir Nebze Çözebilirsin Diye Düşünüyorum Onun Dışında Oyunlarda Ve Programlarda Ayarları Birazcık Daha Yükseltmeyi Dene Ne Bİliyim Azimotropik Filtrelemeyi Kökle Falna SSAO Kökle Vsr Gibi Seçenekleri Dene Lakin Bahsetmem Gerek Bu Image Boost Özelliğinden Yararlanmak İçin Normalde 1920x1080 İse Monitörün Onun Yerine Daha Yüksek Çözünürlükte Bir Seçenek Seçmen Gerek Ki İşe Yarayabilsin Diye Not Falan Düşülmüş Bakarsın Yani Sen Kendin Ama Çözülebilir Hani 2-/-3 Ayarla Bence.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri