Ekran Kartı Devreye Girmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samet Akdere

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ARKADAŞLAR ELİMDE BU BİLGİSAYAR VAR OYUNLARDA HARİCİ 1 GB OLAN EKRAN KARTINI GÖRÜYOR R5 M320 2 GB EKRAN KARTINI DEVREYE SOKAMADIM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ? AMD EKRAN KARTI AYARLARINDAN OYUNLARI YÜKSEK PERFORMANSA ALDIĞIM HALDE HALA HARİCİ 1 GB OLAN EKRAN KARTINI GÖRÜYOR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM :)

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,138
Denetim Masası - Aygıt Yönetimi - Ekran Bağdaştırıcıları sekmesine gel orada çift ekran kartı görünüyorsa eğer hariciyi devre dışı bırak M320'yi devreye sokarsan işlem tamamlanır..

KS

Samet Akdere

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
OceanLaB' Alıntı:
Denetim Masası - Aygıt Yönetimi - Ekran Bağdaştırıcıları sekmesine gel orada çift ekran kartı görünüyorsa eğer hariciyi devre dışı bırak M320'yi devreye sokarsan işlem tamamlanır..

hocam dediğiniz gibi yaptım m320 etkin diger harici devre dısı ama bu seferde hiç bi ekran kartını görmüyor :(

E

expert

Guest
Oyunun zorluğuna göre devreye giriyor kartlar devre dışı bırakma düzelmiyor öyle

KS

Samet Akdere

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
expert' Alıntı:
Oyunun zorluğuna göre devreye giriyor kartlar devre dışı bırakma düzelmiyor öyle

tamam ama örneğin ets 2 de 2 gb olan işime yaraması lazımken 1 gb lıkla pek bişe yapamıyorum pes 2016 cs go da da aynı sekılde bunun bi yolu yokmudur

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,138
Samet Akdere' Alıntı:
expert' Alıntı:

tamam ama örneğin ets 2 de 2 gb olan işime yaraması lazımken 1 gb lıkla pek bişe yapamıyorum pes 2016 cs go da da aynı sekılde bunun bi yolu yokmudur

Driver'lar tam değil mi ? Güncellemelerini yaptın mı ?

KS

Samet Akdere

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
OceanLaB' Alıntı:
Samet Akdere' Alıntı:

Driver'lar tam değil mi ? Güncellemelerini yaptın mı ?

hocam windows update ile update yaptım üstüne bide radeon ayarlarından güncelleme var dedi onu yaptım

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
Merhaba,
Kimi zaman update ile yapıldığında sorun verebiliyor ki bunu bir kurulumda görmüştük. Driverlarınızı program ekle karldırdan kaldırıp kendi sitesinden güncel driveri indirin. Eğer ısrarla onboard kullanmaya devam ediyorsa aygıt yöneticisinden onboard ekran kartınızı devre dışı bırakabilirsiniz.

KS

Samet Akdere

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
WalterHolk' Alıntı:
Merhaba,
Kimi zaman update ile yapıldığında sorun verebiliyor ki bunu bir kurulumda görmüştük. Driverlarınızı program ekle karldırdan kaldırıp kendi sitesinden güncel driveri indirin.  Eğer ısrarla onboard kullanmaya devam ediyorsa aygıt yöneticisinden onboard ekran kartınızı devre dışı bırakabilirsiniz.

maalesef gene aynı sonucu veriyor devre dısı bıraktıgım zaman onboard'ı bu sefer hiç bi ekran kartını görmüyor

E

expert

Guest

kaynak

Bios ile ilgili kısmı farklı marka olabilir senin ki ona göre indir
1-Lenovo'nun sitesinden laptopun son sürüm bios uptade yüklüyorsunuz.

2-Son sürüm zaten 2014 sürümü ve benim biosum sürümümle aynı olmasına rağmen indirdim.Sizde nasıl olsa güncel kullanıyorum hatasına düşmeyin.Mutlaka indirin.

3-Laptop şarz kablonuz takılı iken indirdiğiniz bios güncellemesine tıklıyorsunuz.Sonrasını laptop hallediyor korkulacak çekinecek veya zor olan birşey yok.Tereddüt etmeyin.

4-Laptopunuz tekrar açıldığında ow'un amd ekran kartınızı gördüğünü ve sorunsuz çalıştığını görebilirsiniz

Amd için
[video=youtube]

nvidia için
[video=youtube]
Recep baltaş farkı ile anlatımı
[video=youtube]

KS

Samet Akdere

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
expert' Alıntı:

kaynak

Bios ile ilgili kısmı farklı marka olabilir senin ki ona göre indir
1-Lenovo'nun sitesinden laptopun son sürüm bios uptade yüklüyorsunuz.

2-Son sürüm zaten 2014 sürümü ve benim biosum sürümümle aynı olmasına rağmen indirdim.Sizde nasıl olsa güncel kullanıyorum hatasına düşmeyin.Mutlaka indirin.

3-Laptop şarz kablonuz takılı iken indirdiğiniz bios güncellemesine tıklıyorsunuz.Sonrasını laptop hallediyor korkulacak çekinecek veya zor olan birşey yok.Tereddüt etmeyin.

4-Laptopunuz tekrar açıldığında ow'un amd ekran kartınızı gördüğünü ve sorunsuz çalıştığını görebilirsiniz

Amd için
[video=youtube]

nvidia için
[video=youtube]
Recep baltaş farkı ile anlatımı
[video=youtube]

ne yaptıysam olmadı ya hiç bir oyunda görmüyor ekran kartını maalesef :(

PC Mühendisi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba hp 19 9420 olarak bir laptop bilgisayar aldım 1 yıl falan oldu oyunlarda baya düşük fps alıyordum daha sonra araştıraya başladığımda dahili ekran kartım AMD Radeon (TM) R5 Graphics olduğunu öğrendim ve ekran kartı boyutu 512 mb, sonra harici ekran kartım AMD Radeon (TM) 520'idi güncelleme yapmamı önerdiler güncelledim ve adı AMD Radeon (TM) m330 oldu daha sonra AMD ayarlarından yüksek performansa çevirdim oyunlarda hiçbir şey olmadı en sonuelioğlu Gibi bilgisayardan iyi anlayan kişilere mesaj attım cevap vermediler, lütfen sorunu düzeltebileceğim biri varmı bu arada windows 10 da ekran kartları arasında geçiş yapmak için bir yer var orada ise ekran kartını görmüyor, güç tasarrufunda R5 Graphics , Yüksek performans'da ise yine aynı ekran kartını göruyor bıktım bu sorundan ZULA dahil 40 FPS yi geçmiyor lütfen yardım edin çözebilecek varmı ? nda windows güncellemelerini yap dediler yaptım olmadı, ekran kartlarının driver larını sil tekrar sitesinden yükle dediler yeni olan AMD software olan en güncel olanı indirdim, :( olmadı ekran kartlarını devre dışı bırak ve bilgisayarını yeniden başlat dediler Yaptım fakat bu sefer ekran kartım 2 GB olmasına rağmen 3GB gözüküyordu oldu ama kasmalar başladı (masaüstünde dahi kasıyodu). Artık ekran kartı hafizasını arttırma işlemlerine başladım Nejdet Delioğlu Gibi bilgisayardan iyi anlayan kişilere mesaj attım cevap vermediler, lütfen sorunu düzeltebileceğim biri varmı bu arada windows 10 da ekran kartları arasında geçiş yapmak için bir yer var orada ise ekran kartını görmüyor, güç tasarrufunda R5 Graphics , Yüksek performans'da ise yine aynı ekran kartını göruyor bıktım bu sorundan ZULA dahil 40 FPS yi geçmiyor lütfen yardım edin çözebilecek varmı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri