Soru Ekran Kartı Hangi Slota Takılır

hakannaykut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Arkadaşlar anakartım görseldeki asus tuf b650 ekran kartım 4080 super sığmaz diye üstteki slota değil alttakine taktım bi farkı varmı acaba

Ayrıyetten ekran kartını takarken ben slot klipsine dikkat etmeden taktım ekran kartı direk oturdu ama slot klipsi kapalı olsa oturmazdı heralde doğru mudur ?

Ekli dosyalar

• IMG_4281.jpeg
    IMG_4281.jpeg
    96 KB · Görüntüleme: 9

Mehmet han

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
altaki ile üsteki arasında fark var tabi ki üst tarafa takman gerekiyor ekran kartını PCle 4.0 yuvası Yüksek bant genişliği ve süper yüksek aktarım hız yoğun iş yüklerinin rahatlıkla üstesinden gelir alttaki genelde PCle 3.0 oluyor fark ediyor yani işlemciyle arasındaki veri akratım daha hızlı oluyor PCle 4.0 da sistem daha iyi çalışıyor işlemci ile veri alış verişi daha kararlı oluyor her zaman için ekran kartları üste takılır

KS

hakannaykut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
altaki ile üsteki arasında fark var tabi ki üst tarafa takman gerekiyor ekran kartını PCle 4.0 yuvası Yüksek bant genişliği ve süper yüksek aktarım hız yoğun iş yüklerinin rahatlıkla üstesinden gelir alttaki genelde PCle 3.0 oluyor fark ediyor yani işlemciyle arasındaki veri akratım daha hızlı oluyor PCle 4.0 da sistem daha iyi çalışıyor işlemci ile veri alış verişi daha kararlı oluyor her zaman için ekran kartları üste takılır
Peki yukarı aldıktan sonra herhangi bi ayar yapmam gerekiyormu format tekrar driver kurma vs.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri