Çözüldü Ekran kartı ısı sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fth6868

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Selamlar
Rx 570 4gb ekran kartı kullanıyorum
Furmark 1920x1080 test yapıyorum 5 dakikada 87 dereceye çıkıyor sorun ne olabilir lütfen yardımcı olur musunuz

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Ne zaman alındı kart, termal macun yenilenmesi yapıldı mı hiç ve kasa hava akışı nasıl?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Gigabyte Aorus Rx 570

Ne zaman aldığını bilmiyorum daha geçen gün termal macun yeniledim
Bir ihtimal macun sonrası, tam oturmamış ya da macun fazla sürülmüş olabilir mi?
Kasanız nedir ve daha önceki değerlerinizi hatırlıyor musunuz?
Fotoğrafı şimdi gördüm macun fazla geldi. Daha deneyimli arkadaşlar daha kesin bilgi verebilir

KS

fth6868

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Bir ihtimal macun sonrası, tam oturmamış ya da macun fazla sürülmüş olabilir mi?
Kasanız nedir ve daha önceki değerlerinizi hatırlıyor musunuz?
Fotoğrafı şimdi gördüm macun fazla geldi. Daha deneyimli arkadaşlar daha kesin bilgi verebilir
Çokta fazla sürmedim termal pedlerden dolayı tam oturmuyo gibi geldi ama bende bilemedim

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Hangi macunu kullandınız ve kartı düzgün birleştirdiğinizden emin misiniz ? Yeni macun ve düzgün montaj sonucunda bu sıcaklıkları görmemesi gerekir. Termal padler de çok kötü gözüküyor görevini bitirmiş sanki.

KS

fth6868

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Hangi macunu kullandınız ve kartı düzgün birleştirdiğinizden emin misiniz ? Yeni macun ve düzgün montaj sonucunda bu sıcaklıkları görmemesi gerekir. Termal padler de çok kötü gözüküyor görevini bitirmiş sanki.
Zalman zm-stc9 kullandım vatandan aldım düzgün birleştirdim vidalar oturdu zaten ama sanki termal pad den dolayı bir taraf diğer tarafa gore daha açık gibi gözlemledim ama emin değilim

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Çokta fazla sürmedim termal pedlerden dolayı tam oturmuyo gibi geldi ama bende bilemedim
Tam temas etmezse ısıyı dağıtıp, soğutmakta zorlanır. Temiz bir şeyler termal macunu biraz azaltmayı dener misiniz. Eğer değişmezse tekrar eklersiniz çıkardığınızı. Pedler konusunda bilgim yok ama sizede kötü görünüyor ve bütçeniz el veriyorsa mutlaka etkisi olur.

KS

fth6868

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Tam temas etmezse ısıyı dağıtıp, soğutmakta zorlanır. Temiz bir şeyler termal macunu biraz azaltmayı dener misiniz. Eğer değişmezse tekrar eklersiniz çıkardığınızı. Pedler konusunda bilgim yok ama sizede kötü görünüyor ve bütçeniz el veriyorsa mutlaka etkisi olur.
Ne yapacağımı şaşırdım artık kafayı yemek üzereyim

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Ne yapacağımı şaşırdım artık kafayı yemek üzereyim
Haklısınız, sorunun tam ne olduğunu bilmeden uğraşmak insanı yoruyor ve kaygılandırıyor. Yarın sakin kafayla adımları tekrar denersiniz.

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
257
Test yapmadan oyundaki yükle bakarmisin kaç derece?

Zaten testlerde normal kullanıma göre daha fazla ısınır çok yük bindirdigin için oyundada bu dereceleri goruyomu birde termal pedler baya yipranmis bilgin olsun

KS

fth6868

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Test yapmadan oyundaki yükle bakarmisin kaç derece?

Zaten testlerde normal kullanıma göre daha fazla ısınır çok yük bindirdigin için oyundada bu dereceleri goruyomu birde termal pedler baya yipranmis bilgin olsun
Red dead 2 de 86 87 derece oluyor

Haklısınız, sorunun tam ne olduğunu bilmeden uğraşmak insanı yoruyor ve kaygılandırıyor. Yarın sakin kafayla adımları tekrar denersiniz.
Termal pad ve macun harici sorun ne olabilir onu düşünüyorum

Son düzenleme:
KS

fth6868

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Ya macun fazlalığı ya tam oturmamasi ya fanların randımanlı çalışmaması yada pedler başka aklimaa bişey gelmiyor
Fanlar güzel çalışıyor tam oturmama şansı yok 2 adet tuva vidası var onlar oturuyor macun fazlalığı için macunu biraz azalttım sabah deneyeceğim pedlerin durumu zaten belli

Pedleri komple söksem ne olur

KS

fth6868

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Termal macunu yeniledim pedler ölmüştü pedleri söktüm yabanci bir forumda pelerin yerine kaliteli termal macun sürüldüğünü görüm bende VRAM lerin üstüne macunn sürdüm güzelce

1 Saatlik God Of War denemesi sonucu mutlu son 😍 63 Derece maksimum diğer oyunlarda denemedim umarım onlardada sonuc aynı olur

5dakikada 87 deereceyi gören furmark işlem sonrası

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Termal macunu yeniledim pedler ölmüştü pedleri söktüm yabanci bir forumda pelerin yerine kaliteli termal macun sürüldüğünü görüm bende VRAM lerin üstüne macunn sürdüm güzelce

1 Saatlik God Of War denemesi sonucu mutlu son 😍 63 Derece maksimum diğer oyunlarda denemedim umarım onlardada sonuc aynı olur

İyi bari hocam sorununuz düzgünce çözülmüş hayırlı olsun inşallah bir sıkıntı çıkarmaz.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305

Sorununuzun çözülmesine sevindim. Bundan sonra aynı sorun için alternatif çözüm olur. İlerleyen süreçte tecrübelerinizi aktarırsınız size zahmet. Sorunsuz kullanımlar.

KS

fth6868

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri