Ekran Kartı Kablolarıyla İlgili

Emreyildirim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhabalar iyi forumlar herkese.

Ekran kartı 24 pinli bu ekran kartının psu dan gelen kabloları hepsi ayrı ayrı mı olmalı? yoksa bir kablo da 8 pin + 8 pin var, yine 24 pin ama kablolar birleşik, iki kablo yeterli mi?

Moderatörün son düzenlenenleri:

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Merhabalar iyi forumlar herkese. Ekran kartı 24 pinli bu ekran kartının psu dan gelen kabloları hepsi ayrı ayrı mı olmalı? yoksa bir kablo da 8 pin + 8 pin var, yine 24 pin ama kablolar birleşik, iki kablo yeterli mi?
8 8 8 takarsanız daha iyi olur bence.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Tek kablo üzerinde 3 tane 8 varsa diğer tek olanı takın hocam, asıl olay kablo üzerindeki sayı

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
3 lü yok 2li hep, bu gün pc açınca pin girişlerinde kırmızı ışık yandı, acaba ondan ötürü müdür dedim.
Hocam tek 24 pin görmedim daha önce ekran kartı için imkan varsa bı atın bakalım kablolara, ışığa gelince anakart ışığı mı ekran kartının üzerindeki mı, bazı ekran kartı modelleri power ışığı olarak yanıyor bildiğim kadarıyla

KS

Emreyildirim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam tek 24 pin görmedim daha önce ekran kartı için imkan varsa bı atın bakalım kablolara, ışığa gelince anakart ışığı mı ekran kartının üzerindeki mı, bazı ekran kartı modelleri power ışığı olarak yanıyor bildiğim kadarıyla
Kablolar yukarıda anlattığım şekilde, ışıklar ekran kartının pinlerin olduğu yerde yanıp sönüyordu sürekli, pc kapatıp psu gücünü de kapattım hala yanıyordu, bir pini çıkarttım söndü, geri taktım çalıştırdım şuan yanmıyor, kablolar şüphelendirdi işte. 8+8+8 denemeyi düşünüyordum. şimdilik sıkıntı yok ama.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Kablolar yukarıda anlattığım şekilde, ışıklar ekran kartının pinlerin olduğu yerde yanıp sönüyordu sürekli, pc kapatıp psu gücünü de kapattım hala yanıyordu, bir pini çıkarttım söndü, geri taktım çalıştırdım şuan yanmıyor, kablolar şüphelendirdi işte. 8+8+8 denemeyi düşünüyordum. şimdilik sıkıntı yok ama.
Pardon hocam tekrar okudum anladım, ekran kartı 24 pinmis ben de diyorum kablo nasıl oluyor :) tek bir kablo üzerinden 2-3 giriş almayın mümkünse. İmkan varsa 3 ayrı kablodan 3 ayrı 8 pin alın. Işıklar bazen geç sönebiliyor kartın power ışığı olma ihtimali düşündürdü beni. Kart modelini de yazın ışık işine de bakalım

KS

Emreyildirim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Pardon hocam tekrar okudum anladım, ekran kartı 24 pinmis ben de diyorum kablo nasıl oluyor :) tek bir kablo üzerinden 2-3 giriş almayın mümkünse. İmkan varsa 3 ayrı kablodan 3 ayrı 8 pin alın. Işıklar bazen geç sönebiliyor kartın power ışığı olma ihtimali düşündürdü beni. Kart modelini de yazın ışık işine de bakalım

Ekran kartı: Asus Geforce ROG-STRIX-RTX3080-O10G-V2-GAMING 10GB

Power Supply: Asus ROG-STRIX-850G 80 Plus Gold 850W Güç Kaynağı

power olduğunu sanmıyorum, doğrudan pinlerin oradaydı 3 tane ışık

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Ekran kartı: Asus Geforce ROG-STRIX-RTX3080-O10G-V2-GAMING 10GB

Power Supply: Asus ROG-STRIX-850G 80 Plus Gold 850W Güç Kaynağı

power olduğunu sanmıyorum, doğrudan pinlerin oradaydı 3 tane ışık
Hocam 2 3 tane inceleme videosu baktım ama göremedim ışıkları hangi amaçla yandığını kestiremedim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri