Ekran Kartı Monitör Uyumu Hk. ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Orhan Ünlütezcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selam arkadaşlar 2 gündür monitör araştırıyorum. laptoptan monitöre aktarıcam. aklıma takılan bir soru var. 24 veya 27 inç almayı düşünüyorum. hatta uygun fiyata lg nin lg 34wk500 buldum. ama şu var 24 inc 27 inc veya 34 inç. almış olsam. bilgisayarımın ekran kartı bunları desteklermi ?
çünkü 24 27 inçlerin çözünürlügü 1920x1080
ekran kartım nvidia GT940 ekran kartı ve özelliklerde max. 1360x768 24 veya 27 alsam seçeneklerde muhtemelen 1920x1080 çıkacak ama ekran tam oturacakmı kaymalar olur mu ?
veya logolarda yazılarda bulanıklaşma olur mu ? dün televizyona bagladım 1080x1920 seçenegi çıktı ama ekran kenarları hep dışarıda kaldı. ve görüntü hiç net degildi. hdmı dan bagladım. acaba monitördede aynı durum geçerli olur mu ? tereddütte kaldıgım için monitör siparişi veremiyorum. oyun için almıyorum müzik programları kullanıyorum FL studio-studio one gibi daha büyük ekranda çalışmak için alıyorum. laptop ekranı ufak kalıyor.

ayrıca LG 34WK500 21:9 Ultrawide screen bu ekran kartı bunuda destekleyecek mi ? kenarlarda boşluk kalabilir mi ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ekran kartınız https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-940m.c2643 buysa maksimum 1600x900 çözünürlüklere desteği var kartın. Bu yüzden TV 'ye bağladığınızda senkron problemi olmuş ve ekran kaymış. Bulanıklığın sebebi ise inç-kare oranı piksel ile dengeli olmak zorunda. Şöyle düşünün 800 piksel bir resim var elinizde bu resmi ne kadar büyütürseniz o kadar netlik bozulur monitörde aynı şekilde işliyor 1080p çözünürlük için 24" ideal maksimum 27" boyutlar olmalı yoksa görüntü bulanıklaşır ve pikseller sayılır.

KS

Orhan Ünlütezcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1600x900 destekliyorsa 24 inc dede biraz bozma olacak ozmn.
27 inc ekranda 1920x1080 24 ile ayni pixel ama incden dolayi 24 e gore daha cok bozma olacak ozman.

24 inc en ideali. İps ekran bakiyorum bu arada lg kaliteli duruyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Evet ekran kartınız desteklemediği için 1080p çözünürlükte bozulmalar olabilir. 24" ile 27" arasında 1080p çözünürlükte iki monitör arasında netlik farkı olur 24" monitör biraz daha net olur. Eğer TV 'deki gibi bozulma riskini alıyorsanız monitör için bütçe belirtin bakalım neler önerebiliyorum.

KS

Orhan Ünlütezcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
700 900 tl arasi ama 900 tl pek yanasmiyorum ama büyük indirim olursa alırım suanda lg24mk600m modelini begendim. Ozellikle cercevesiz olacak lg gibi. Aoc acer var ama ne kadar iyidir bilmiyorum. Suanda hepsiburada.comda 700 tl civari

https://www.hepsiburada.com/led-mon...n€C3€A7,23€2C8€20in€C3€A7&siralama=artanfiyat

https://www.hepsiburada.com/acer-r2...-monitor-p-HBV00000J4H5M?magaza=Ada Teknoloji

Su urun uygun gibi cercevesiz. Oyun oynamıyorum dedigim gibi müzik programi geniş ekran gerekiyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
https://www.hepsiburada.com/aoc-24b...-hd-va-monitor-p-HBV00000JXP7D?magaza=Elmacık - Bu ürünü alın panel olarak MVA kullanıyor önerdiklerinizden çok çok daha başarılı bir ürün. sRGB 100% + NTSC 90% renk gösterimini karşılıyor. Kontrast oranları çok başarılı 3000:1 Statik 50.000.000 Dinamik aralık görüş açıları IPS ile aynı mat ekran başarılı bir model iş için bu fiyata en ideal ürün bulduğum bu.

KS

Orhan Ünlütezcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anladim yani led degil lcd panel peki aci degistikce renkler degisiyormu? Lcd ekran deyince aklıma ilk cikan lcd tvler geliyor farkli acidan bakinca renk goruntu değişir

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
LCD demedim ki MVA panel IPS ile aynı özelliklerde olan bir panel türü 178 derece açılara kadar bozulma yok bu panelde de.

KS

Orhan Ünlütezcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anladim mva paneli internetten baktmda lcd diye soylendi ondan oyle dedim.hepsiburada yorumlarda led degil lcd demiş neyse cok detaya gerek yok ? bana mat bir goruntu versin lg deki ips gibi yeter

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ekran W-LED ki IPS modellerde LED ekran bunda bir sorun yada fark yok. Anti-galare MATTE/3H mat ekran teknolojisi var bunda da bir sorun yok. 178 derece açılara kadar IPS gibi görüntüyü bozmuyor bunda da sorun yok. sRGB 100% + NTSC 90% gösterebiliyor buda çok iyi. İnce çerçeveler vs. derken tam iş odaklı monitör bu kadar özelliği bir arada bu fiyata sunan çok model yok ki indirimler var şuan iyice araştırmak gerek yada beklemek gerek 11 kasımda 11.11 n11 indirimlerini yada 29 kasımda black friday indirimlerini.

KS

Orhan Ünlütezcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Siparisi veriyorum simdi.indirimler her urune vurmuyor bana fiyay iyi geldi 2.ellerine ad 550 demis arada 150 tl var degmez sifir almak daha iyi ilk defa monitor aliyorum zaten oyle çok sık değişen biri degilim. Zaten ekran kartida cok.fazla imkan vermedigi icin 27 inclere ucmaya gerek yok. Zaten ekran karti desteklese bile QHD olmadığı muddetce 27 inclerde bozulmalar oluyormuş. 1920x1080 seceneklerinde 24 sınır ? cok fazla derinlere detaylara girince boğuluyor insan aoc son karar iyidir ? Teknosa da aynisi 900 tl internetteki fiyat olsaydi magazadan alirdim mecbur netten alicaz tesekkurler bu arada ilgilendigin için

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Önemli değil, geldiğinde deneyim yazarsanız diğer kullanıcılara faydalı olur. Hayırlı olsun diyorum şimdiden.

KS

Orhan Ünlütezcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aoc monitorum geldi. Gayet guzel renkler cok canli özellikle siyahlar harbi siyah yani ? fiyatina gore iyi bacakları cok saglam degil sallaniyor. Ama oyle kirilcak gibide dandik degil ? ilkten yazilar bulanik görünüyordu mesela winrar açıyorsun klasorun yazisi biraz bulanik ayarlardan olceklendirmeyi 100 e indirdim duzeldi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri