Ekran Kartı Önerisi

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Elimde Rtx zotac trinty 3080 10GB var bunu satıp yükseltme yapmak istiyorum 50k bütcem var ekran kartı için
Aklımda 4080 super ya da ti var ama arkadaşlarım rx7900xtx öneriyor. AMD ye hiç ısınamadım ekran kartı olarak.
işlemcim i7 11700
psu - fsp 750 gold
sistemde birde 360mm sıvı soğutucu var bunlara dikkat ederek 2k monitörde hangi kartı önerirsiniz.

KS

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
3080i şuan için değişmemeni öneririm
normalde fps ile ilgili bir sıkıntım yok ama kart hem çok ısınıyor hemde fanları yüksek hızda çalışınca sivrisinek gibi ses çıkarıyor kulaklık takılıyken duyuyorum ayarlarımı bozuyor ondan değiştirmek istiyorum.

3080i şuan için değişmemeni öneririm
boş masaüstünde çift monitör kullanıyorum kart boşta 60 dereceyi geçip fan açıyor. Bundan önce aynı ekipmanlarla 3070 suprim x ekran kartım vardı bazı oyunlarda fan bile açmıyordu

gereksizlik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
ekran kartın değiştirmeyi acil gerektirecek bir kart değil
fan bakımı yapabilirsen sesi kesersin sana kontak sprey i ve silikonlu gres lazım 2 gr yeter de artar
pedlere dokunmadan termal macunu değiştir ısıyı düşürürsün ses te kesilir

KS

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
ekran kartın değiştirmeyi acil gerektirecek bir kart değil
fan bakımı yapabilirsen sesi kesersin sana kontak sprey i ve silikonlu gres lazım 2 gr yeter de artar
pedlere dokunmadan termal macunu değiştir ısıyı düşürürsün ses te kesilir
kartın yeterli olduğunun farkındayım macun ve fan bakımını zaten yaptım mx4 macun sürdüm kart cs2 de 75 dereceye çıkıyor boşta 60 - 65 e çıkıyor fanlardaki durum ses fanlar ufak olduğu için yüksek rpm de çok sesli çalışıyor.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
444
boştayken 60 olması çok saçma yanlış giden birşeyler olduğunu düşünüyorum 3070 kullanıyorum boşta 40 oyunda 50yi geçmediği sürece açmıyor fan genelde 47-60 arası derece

KS

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
boştayken 60 olması çok saçma yanlış giden birşeyler olduğunu düşünüyorum 3070 kullanıyorum boşta 40 oyunda 50yi geçmediği sürece açmıyor fan genelde 47-60 arası derece
evet saçma bir durum var kartta ve bunu çözemedim mx4 macun sürdüm ( ekran kartı için başka bir öneri varsa denerim ) kasamda toplamda 9 fan var 6 tanesi içeri hava üflüyor 3 tanesi dışarı sıcak hava atıyor yani içerisi püfür püfür ama kartın bundan haberi yok.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
444
evet saçma bir durum var kartta ve bunu çözemedim mx4 macun sürdüm ( ekran kartı için başka bir öneri varsa denerim ) kasamda toplamda 9 fan var 6 tanesi içeri hava üflüyor 3 tanesi dışarı sıcak hava atıyor yani içerisi püfür püfür ama kartın bundan haberi yok.
kart yerine pcde kartı kullanan bir şey olma durumu var mı acaba ? korsan oyundan kaynaklı virüs vs.. görev yöneticisnde kart direk 60 mı ? %1 olduğu halde

kart yerine pcde kartı kullanan bir şey olma durumu var mı acaba ? korsan oyundan kaynaklı virüs vs.. görev yöneticisnde kart direk 60 mı ? %1 olduğu halde
yani şöyle söylüyüm 4080 gerçekten harika bir kart ama 3080 den geçeceğiniz için önermem vaov mükemmel dünya buymuş gibi his vermez bence eldeki sistemin sinir eden yanlarını çözüp ilerleyen yıllarda 5xxx serisiyle birlikte toparlamak

KS

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5

yani şöyle söylüyüm 4080 gerçekten harika bir kart ama 3080 den geçeceğiniz için önermem vaov mükemmel dünya buymuş gibi his vermez bence eldeki sistemin sinir eden yanlarını çözüp ilerleyen yıllarda 5xxx serisiyle birlikte toparlamak
kart kullanımı %1 şuan sıcaklık 45 derece
bu arada 45 derece olmasının sebebi kart boştayken bile programdan fanı %60 da sürekli çalıştırıyorum. Otomatiğe alsam 60a çıkıp kendisi açıyor. Bir kere fanı manuel kapattım kart 80 dereceye kadar çıktı durmak bilmiyor.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
444
kart kullanımı %1 şuan sıcaklık 45 derece
bu arada 45 derece olmasının sebebi kart boştayken bile programdan fanı %60 da sürekli çalıştırıyorum. Otomatiğe alsam 60a çıkıp kendisi açıyor. Bir kere fanı manuel kapattım kart 80 dereceye kadar çıktı durmak bilmiyor.
anlam veremedim gerçekten 3080 gibi canavar bir kart zotacında 3 fanlı serisi garantisi varsa iletişime geçtinizmi veya olmasa bile paralı bir şekilde düzeltttirmek için belki görüşülebilir ?

KS

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
anlam veremedim gerçekten 3080 gibi canavar bir kart zotacında 3 fanlı serisi garantisi varsa iletişime geçtinizmi veya olmasa bile paralı bir şekilde düzeltttirmek için belki görüşülebilir ?
şimdi konuştum servis point bakıyormuş onlarda garantisi bittiği için yardımcı olamıyoruz diyor parayla bile yapmıyor ne enteresan firmalar var.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri