Ekran kartı overclock yardım lütfen

Muhammet Ali Arslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar asus gtx 1050 ti expedition 4 gb oc ekran kartım var. Asus gpu tweak II programında overclock deniyorum fakat mhz belli bir düzeyden sonra ekran simsiyah kalıyor kasa çalışıyor fakat görüntü yok. Ekran kartının normalde 75 w tükettiğini söylediler benim psu 420w overclock için yetersiz midir? yada sorun ekran kartında mıdır? bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Power ile alakası yok. Çünkü bu ekran kartında POWER girişi yok PCI E. hattından 75W güç alıyor ki PCI E. 3.0 hattı maksimum 75W güç verebiliyor. Sorun O.C. işleminde stabilite yakalayamamanız. Ekran kartınıza verdiğiniz değeri kartınız karşılayamıyor bu yüzden görüntüyü kesiyor. Bu O.C. işlemini stabil bir değerde tutabilirseniz ki şansınıza bağlı O.C. konusu görüntü gelmeme sorunu ortadan kalkar.

KS

Muhammet Ali Arslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
GARANTİYE GÖNDERDİM PEKİ BİR SONUÇ ÇIKAR MI VEYA ÇIKACAK SONUÇ HAKKINDA TAHMİNDE BULUNABİLİR MİSİNİZ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
O.C. işlemi olamadan test edilir ve eğer sorun çıkarsa para iadesi veya birebir değişim olur sorun çıkmaz ise aynı şekilde geri gönderilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri