Ekran kartı sıcaklığı

fth6868

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Merhabalar
Rx 570 4Gb Ekran kartım var
Red Dead II
Steamdaki Pupg
Sıcaklık değerlerim ortalama 85-89 arasında değişiyor ne yapmam lazım macun yeni çektim
zalman zm-stc9 marka

Son düzenleme:

behnankmscu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
60
Merhabalar
Red Dead II
Steamdaki Pupg
Sıcaklık değerlerim ortalama 85-89 arasında değişiyor ne yapmam lazım macun yeni çektim
Salman scd9 macun markası
Oynadığınız oyunlar ekran kartını yoran oyunlar. Haliyle de ekran kartı daha çok güç harcayıp daha çok ısınıyor. Ekran kartını stok fanda mı yoksa manuel olarak mı kullanıyorsunuz? Eğer stok ise manuel ayarlama yaparak ısıyı düşürebilirsiniz. Ve RX 570'in hangi markasını kullanıyorsunuz? Eğer XFX markası ise stok fan ayarları çok düşüktür ve manuel kontrol gerektirebilir.

KS

fth6868

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Oynadığınız oyunlar ekran kartını yoran oyunlar. Haliyle de ekran kartı daha çok güç harcayıp daha çok ısınıyor. Ekran kartını stok fanda mı yoksa manuel olarak mı kullanıyorsunuz? Eğer stok ise manuel ayarlama yaparak ısıyı düşürebilirsiniz. Ve RX 570'in hangi markasını kullanıyorsunuz? Eğer XFX markası ise stok fan ayarları çok düşüktür ve manuel kontrol gerektirebilir.
Rx 570 Aorus serisi GİGABYTE sanırım stok fanda kullanıyorum

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Macunu gereğinden fazla sürmüş olabilir misin ? Kasanın hava sirkülasyonu çok kötü görünüyor. Fan takviyeleri yapılabilir. Temizlik yapılmadıysa onu da yapmanı öneriririm.

KS

fth6868

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Macunu gereğinden fazla sürmüş olabilir misin ? Kasanın hava sirkülasyonu çok kötü görünüyor. Fan takviyeleri yapılabilir. Temizlik yapılmadıysa onu da yapmanı öneriririm.
Temizlik yaptim kasa hava akışı kötü biraz fan ekleyeceğim termal pedleri söksem ne gibi zarari olur

qCz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Merhabalar
Red Dead II
Steamdaki Pupg
zalman zm-stc9 marka
Öncelikle bu sıcaklıklar normale göre çok fazla. Riskli konumunda yani. MSI Afterburner programı üzerinden manuel olarak fan hızını artırır mısın? Bir de o şekilde gözlemle. Ayrıca kullandığın kasanın marka modeli nedir? Kaç adet fanı mevcut? Fazla bilgi verirsen yardımcı olabiliriz belki.

KS

fth6868

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Öncelikle bu sıcaklıklar normale göre çok fazla. Riskli konumunda yani. MSI Afterburner programı üzerinden manuel olarak fan hızını artırır mısın? Bir de o şekilde gözlemle. Ayrıca kullandığın kasanın marka modeli nedir? Kaç adet fanı mevcut? Fazla bilgi verirsen yardımcı olabiliriz belki.
Kasa modeli felan yok hocam eski bir kasa 2 adet önde fan var ama pek sağlıklı değil arkada da sağlıklı olmayan küçük bı egzoz fanı var msi afterburner ile fan ayarı yapsam da 89a dayanıyor AMD softvare ile araştırarak undervolt yaptım God of Ware de 45dakika denedim sicaklik 74 oldu maksimum diğer oyunlarda deneme şansım olmadı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri