Ekran Kartı Siparişimi İptal Etmeli Miyim ?

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Bundan 18-19 gün önce RX 6600 Amazonda 4999 TL'ye indi ve bende aldım.Sonra satıcı işte stokların yanlış sayıldığını şu an ellerinde stok kalmadığı eğer siparişi iptal etmezsem 1.5 hafta sonra geleceğini ve yanında kulaklık geleceğini söyledi ben klavye istedim ve siparişi iptal etmedim Amazona yazdım satıcı Amazon olmadığından birşey yapmayacaklarını söylediler.Ben süre geçince yazdım ve adam arayıp 27 temmuzda elimde olucağını söyledi sonra 27 temmuz günü geldi aradım ve ürünün ellerine geldiğini pazartesi kargoya vereceklerini söyledi pazartesi oldu aradım ve kargoya verdiklerini söylediler takip numarası istedim teslimata çıkınca atacaklarını söylediler Amazon satıcıya sorduğunda kesin geleceğini söyledi ayrıca pazartesi bu hafta başı pazartesiydi ve bugün cumartesi kargoda bu kadar geç gelemez salı günü gece inventustan anakart siparişi verdim perşembe elimdeydi bence kargoya verilmesi ve kandırıyorlar iptal etmeyi düşünüyorum siparişi fakat kesin geleceğini söylüyorlar şimdi 5kya almışken alacağım en ucuz RX 6600 taksitle beraber 6bin peşin Amazon tr de 5500 TL sizce iptal etmeli miyim ?

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Normalde arama ve mesajlara saniyesinde cevap veriliyordu ama dün yazdığım mesaja ve aramaya bugün hala cevap verilmedi.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Screenshot_2022-09-03-20-00-56-659_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg

Guven yaşar satıcısından birşey almayın bence.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Bence ceza yememek için sizi iptale sürüklüyorlar, bu tip durumlarda işi inada bindirip orta doğu ve balkanların en çirkin müşterisine dönüşüp satıcı ve amazona günde en az 2 arama yaparak uğraşıyorum, şikayetvara da yazıyorum bir yandan üstüne sağda solda markaya ait fikirlerimi belirtip ss olarak iletiyorum. O da yetmiyor arkadaşlarıma bile şikayet ettiriyorum.
Şöyle bir düşündüm de bana birşey satılmaz

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Bence ceza yememek için sizi iptale sürüklüyorlar, bu tip durumlarda işi inada bindirip orta doğu ve balkanların en çirkin müşterisine dönüşüp satıcı ve amazona günde en az 2 arama yaparak uğraşıyorum, şikayetvara da yazıyorum bir yandan üstüne sağda solda markaya ait fikirlerimi belirtip ss olarak iletiyorum. O da yetmiyor arkadaşlarıma bile şikayet ettiriyorum.
Şöyle bir düşündüm de bana birşey satılmaz
Hocam aslında bende böyle yapıcam ama bana raconlu cevaplar veriyor size bilgi vermiştik zaten diye falan bende sessiz kalıp alttan alıyorum çünkü siparişin iptal olmasını istemiyorum iyi fiyata buldum kartı ve kaybetmek istemiyorum pazartesiye kadar bekleyecem olmazsa baya sert çıkıp iptal edicem ya da Amazona şikayet edicem ucuz kartı kaçırmak beni zora sokar.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Diyelim bu iptal oldu alacağım en düşük RX 6600 500 1000 TL daha pahalı pazartesiye kadar bekleyecem.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Son bir şans olur belki.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hocam aslında bende böyle yapıcam ama bana raconlu cevaplar veriyor size bilgi vermiştik zaten diye falan bende sessiz kalıp alttan alıyorum çünkü siparişin iptal olmasını istemiyorum iyi fiyata buldum kartı ve kaybetmek istemiyorum pazartesiye kadar bekleyecem olmazsa baya sert çıkıp iptal edicem ya da Amazona şikayet edicem ucuz kartı kaçırmak beni zora sokar.
Ben yakıyorum gemileri hocam tekniken ya gönderecek ya iptal edecek, zaten iptal ettiğinde yaptırım olmasa 10 defa şimdiye iptal geçerdi. İçinize öyle siniyorsa bekleyin ama sonuç değişmez(olumlu ya da olumsuz)

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Ben yakıyorum gemileri hocam tekniken ya gönderecek ya iptal edecek, zaten iptal ettiğinde yaptırım olmasa 10 defa şimdiye iptal geçerdi. İçinize öyle siniyorsa bekleyin ama sonuç değişmez(olumlu ya da olumsuz)
Ben gemileri yakmaya korkuyorum içinde yanarsam diye ama şu an sizden baya bir gaz aldım.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Ben gemileri yakmaya korkuyorum içinde yanarsam diye ama şu an sizden baya bir gaz aldım.
Valla hocam yaptırım olmasa bence iptal ederlerdi, içinize siniyorsa bekleyin pazartesiyi , ödemeyi yaptığım ürünün gelmesi için ürünün senelik izninin dolmasını mı bekliyorsunuz beyefendi diye girebilirsiniz konuya

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Valla hocam yaptırım olmasa bence iptal ederlerdi, içinize siniyorsa bekleyin pazartesiyi , ödemeyi yaptığım ürünün gelmesi için ürünün senelik izninin dolmasını mı bekliyorsunuz beyefendi diye girebilirsiniz konuya
Yani parayı kullanıyor sanırım,benim ama baya bir zamanımı çaldıkları kesin çünkü sistemi kurup çalıştırmıştım şu ana kadar.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Yani parayı kullanıyor sanırım,benim ama baya bir zamanımı çaldıkları kesin çünkü sistemi kurup çalıştırmıştım şu ana kadar.
Söz konusu Amazon hocam iptale kolay kolay müsade etmiyorlar, sayı tutarsa kalıcı mağaza bile kapatıyorlar, amazona kaç gündür beklediğinizi satıcı da olsa onların platformuna güvenerek bu ürünü aldığınızdan bahsedince ne tepki verdiler ?

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Söz konusu Amazon hocam iptale kolay kolay müsade etmiyorlar, sayı tutarsa kalıcı mağaza bile kapatıyorlar, amazona kaç gündür beklediğinizi satıcı da olsa onların platformuna güvenerek bu ürünü aldığınızdan bahsedince ne tepki verdiler ?
Ben aldığım gün ve 1 hafta sonra yazdım ikisininde de satıcı dediği gün size ulaştıracaktır dediler ve iade etmek ister misiniz diye sordular işi zora sokmayı hiç sevmem kolayca uzlaşmaya çalışırım hep mesela 1 hafta sonraki mesajda Amazon mesaj attı ortak müşterimiz ürünün kesin gelip gelmeyeceğini merak ediyor yazdı ve satıcı konuya kesin gelir bu honu size bilgi verdiğimi düşünüyorum diye terslercesine yazdı.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Müşteri hizmetlerine pazartesiye kadar gelmezse sağlam kötüleyecem ve satıcıya da sert çıkacam sanırım ürün kargoya verilse bile geçen pazartesiden bu yana 6 gün geçti gelirdi diye düşünüyorum yarın mesaja cevap vermesi gerekiyor 2 gün dolacak.

sezer3636

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
bence iptal etme inada bindir. 500tl de 500 tl dir iyi fiyat :)

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Gelişmeleri yazarım pahalı da olsa Amazon tr satıcısından RX 6600 ü müşteri hizmetlerine biraz laf söyleyerek mesela sizden almayı düşünüyorum aynı şeyler mi yaşanacak derim falan 500 TL fazla verip alırım ama 2 hafta bekleyerek geçti zamanım gitti.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
bence iptal etme inada bindir. 500tl de 500 tl dir iyi fiyat :)
Evet etmeyecem dişe diş sürekli mesaja tutup arayacam ben hadi iyi niyetle satıcıya laf söylemek istemiyorum ama zorunda bırakıyor madem kargoya verdin kargo takip no söyle demek verilmemiş ki söylemek istenilmiyor.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hocam zaten iptal etmeyin, hakkınızı ararken de çekinmeyin para veriyorsunuz. Sapık olun tabiri caizse zaten ürünü aldıktan sonra herşey yolunda giderse birdaha görmeyeceksiniz. İşler çirkinleşirse haber edin darlayalim

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Hocam zaten iptal etmeyin, hakkınızı ararken de çekinmeyin para veriyorsunuz. Sapık olun tabiri caizse zaten ürünü aldıktan sonra herşey yolunda giderse birdaha görmeyeceksiniz. İşler çirkinleşirse haber edin darlayalim
Yani yüz yüze bile gelmeceğim adam lüffür edip saygısızlık yapmadıktan sonra sıkıntı yok

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Satıcı adı "guven yasar" sizde eğer birşey alacaksanız tedbirli olun.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri