Ekran Kartı Yüke Binince Dizüstüm Bir Şarj Oluyor Bir Şarj Olmuyor

kaanbal0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu problemin neden kaynaklandığını bilmiyorum, hatayı ilk kez dün aldım. Pythonda, derin öğrenmeyle yapay zeka kodluyordum, programımı çalıştırdığımda bir şarj olup bir şarj olmadığını gördüm adaptörü kontrol ettim ancak sıkıntı adaptörde değildi, daha sonra aygıt yöneticisi piller sekmesinden 2 aygıtı da kaldırdım ve yeniden başlattım sorun çözülmüştü. Oyun oynamak istedim ve oyun açılınca tekrar bir şarj olup bir şarj olmama problemiyle karşılaştım. Az önce de test ettim ve sorunun ekran kartı yüke binince kaynaklandığını düşünüyorum. Yardım lazım acil.

Son düzenleme:

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
422
Güç ayarlarında %20 şarj başlangıç %80 şarj stop modu var ekran kartını güç çektiğinde %80 altına indiginden dolayı sürekli şarjı 80 yapıp takılmış olabilir. O ayarı güç seçeneklerinden düzeltebilirsin. Bu birinci önerim basit olarak

2. önerim performans modunu açmak dengeli mod yerine. Giricek voltajı ayarlamış olur hem daha rahat çalışır hemde daha fazla performans verir.

3. oyun modu gibi bir şey olabilir sen oyundayken şarj dolumu kapatıp oyuna fokusluyordur alt tab atıp bakınca şarj olmaya başlıyordur.

3lü prizde sorun olabilir başka yuva veya prizde deneyebilirsin.

bunlar iyimser olarak aklıma ilk gelenler. Umarım bunlardan biridir rahatlıkla çözersin

KS

kaanbal0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Güç ayarlarında %20 şarj başlangıç %80 şarj stop modu var ekran kartını güç çektiğinde %80 altına indiginden dolayı sürekli şarjı 80 yapıp takılmış olabilir. O ayarı güç seçeneklerinden düzeltebilirsin. Bu birinci önerim basit olarak

2. önerim performans modunu açmak dengeli mod yerine. Giricek voltajı ayarlamış olur hem daha rahat çalışır hemde daha fazla performans verir.

3. oyun modu gibi bir şey olabilir sen oyundayken şarj dolumu kapatıp oyuna fokusluyordur alt tab atıp bakınca şarj olmaya başlıyordur.

3lü prizde sorun olabilir başka yuva veya prizde deneyebilirsin.

bunlar iyimser olarak aklıma ilk gelenler. Umarım bunlardan biridir rahatlıkla çözersin
Teşekkür ederim ancak hiçbiri çare olmadı. Eğer sorun donanımda ise neden kaynaklanıyor olabilir(bence kesin yazılımda).

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri