Ekran kartı yükseltmesi ????

Erdogan Gök

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran kartında yükseltmeye gitmeyi planlıyorum sizce  bu modeli alıp ssd ve ram yükseltmesi mi karlı olur yoksa ?  yoksa sadece grafik kartından mı yükseltmeye gitsem ?

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
gtx 1070 kullanan biri olarak çok net söyleyebilirim ki harika bir kart 1080 daha da üstü olarak düşünürsek çok daha iyi bir performansdan bahsediyoruz. şimdi iki karta da sağlam bir system kaçınılmaz bence neden dersen sistemin tamamı performansı etkiler sadece kart değil. yani 1080 de alsan ram ssd saglam bir işlemci şart, ki istediğin performansı sana sunsun. Gelelim diğer tarafa eğer ki yakın tarihte değiştirme fırsatın yada küçük bütçeler ayırabilme ihtimalin varsa ne kadar bişeyden bahsediyorum 500 600 tl kadar. 1080 al derim. bir iki ay sonra yükseltirsin eksik donanımını ve super bir sistemin olur.
Dersen ki 1070le şuana kadar çıkmış oyunları ne düzeyde oynarım? ultranın da arttırılmış ayarlarıyla oynarsın. missal withcer 3 fps çıkarması en zor oyun diyebiliriz. ben bu oyundan en yogun durumlarda dahi 55 min alıyorum max dikkat etmedim açıkcası ortalama 70 fps lerde oynuyorum.Doom 200 fps o da artık alınabilcek en son ayarlarda min 140 falan gördüm aşağı düşmüyor ortalama 185 lerde dolanıyor. Bu fazlasıyla yeterli bir performans. demem o ki 1070 de sana pişmanlık yaşatmaz.

E

expert

Guest
1070 alıp SSD ram takviyesi yaparsan sistemi daha iyi bir duruma getirirsin 1080 de çok güzel bir kart fakat SSD ve ram de eklersen sistem daha iyi hale getirebilirsin

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
yakın zamanda upgrade yapabilirse aslında 1080 alıp idare edebilir sonuçta 1080 daha bikaç yıl boyunca max ayarlarda oynatacak bir kart

E

expert

Guest
Evet onu da yapabilir bütçeye bağlı olarak kendini ayarlar artık

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri