Ekran kartını sildim :/

estir9

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran kartım çok tozluydu ve ıslak mendili sıkıp nemli hali ile sildim ancak sonradan PC görüntü vermiyor monitörde sinyal yok diyor ekran kartı fanı dönüyor sonrasında internetten araştırmalarım sonucu su felan kalmıştır diye soğuk fön tuttum ne yapmalıyım henüz kurumaya bıraktım kasayı

KS

estir9

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sorun ondan değil ramlari oturamamamdanmış çalıştı sıkıntısız ancak hala merak ediyorum birdaha asla dokunmam ancak silmekte sakınca varmı?

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Sorun ondan değil ramlari oturamamamdanmış çalıştı sıkıntısız ancak hala merak ediyorum birdaha asla dokunmam ancak silmekte sakınca varmı?
Backplateyi az nemli mikrofiber bezle silerseniz aynı şey fan bloğu içinde geçerli bence birşey olmaz herhangi bir devreye sıvı teması olmadığı sürece.

ASTR0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Ekran kartım çok tozluydu ve ıslak mendili sıkıp nemli hali ile sildim ancak sonradan PC görüntü vermiyor monitörde sinyal yok diyor ekran kartı fanı dönüyor sonrasında internetten araştırmalarım sonucu su felan kalmıştır diye soğuk fön tuttum ne yapmalıyım henüz kurumaya bıraktım kasayı
Kart tam kurumadan pcye monte edip calistirdiysaniz devrelere zarar vermiş olabilir

ASTR0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Benim bildiğim kadarıyla herhangi bir elektrik iletimi olmadığı sürece hafif nemli bir mendille silmede sorun yok ama kartın kuruduğundan emin olmanız lazım

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Üst kısmı işte
Kartın üstünde metal koruyucu plaka varsa ve pcb üstünde olan devre elemanlarına gelmezse sıkıntı olmaz ama bu yüzde yüz değildir .
Islak mendil kullanmayın mikrofiber bezle tozunu alın alırken bastırmayın varsa monitör solüsyonu üstünde gelen temizleme fırçası çok yumuşaktır onlarla temizleyin illa nemli bir şey kullanacaksanız iyice kurumadan hiç bir sistem bileşenini çalıştırmayın. Nemden değilde statik elektrikten bile bozulabilir yanlış bir bağlantıda zarar verebilirsiniz başka parçadan dolayı bile olabilir. Bu aralar çoğu kişi temizlikten sonra ram belleği doğru oturtamadığı için görüntü gelmiyor konuları açıyor bazen oturtulsa bile yapıyor sök tak gerekiyor :)

KS

estir9

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kartın üstünde metal koruyucu plaka varsa ve pcb üstünde olan devre elemanlarına gelmezse sıkıntı olmaz ama bu yüzde yüz değildir .
Islak mendil kullanmayın mikrofiber bezle tozunu alın alırken bastırmayın varsa monitör solüsyonu üstünde gelen temizleme fırçası çok yumuşaktır onlarla temizleyin illa nemli bir şey kullanacaksanız iyice kurumadan hiç bir sistem bileşenini çalıştırmayın. Nemden değilde statik elektrikten bile bozulabilir yanlış bir bağlantıda zarar verebilirsiniz başka parçadan dolayı bile olabilir. Bu aralar çoğu kişi temizlikten sonra ram belleği doğru oturtamadığı için görüntü gelmiyor konuları açıyor bazen oturtulsa bile yapıyor sök tak gerekiyor :)
Sök tak gerekme sebebi ne acaba? Merakımdan soruyorum

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Sök tak gerekme sebebi ne acaba? Merakımdan soruyorum
Anlık işlemciyle iletişim kuramıyor ya da chipsetle kuramıyor olabilir nedensiz yere eski sistemlerde bazen cd-rom veya disket sürücü bile yapardı kablolarını söküp takınca gelirdi . Belki statik elektrik ya da insan tenindeki kalıntılar yağ, kir, ter veya ıslak yer kalması söket girişinde toz olması hiç duymadım ama tam olarak neden kaynaklandığını söyleyeni :) Ya da diye gideriz belki ram ilk yerleri ile ram frekanslarının biostaki karşılığı değiştiğinden .

KS

estir9

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ben şuan sisteme 3200 MHz ram ve 3000 MHz ram aynı markanın ramlerini sorunsuz kullanıyorum ama iki ram yeri vardı ve ikisinde doldu ancak iki slot olunca tam performans mı ne vermiyormuş varmı öyle birşey

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri