Ekran ölceği 500 yaptım duzelmiyor

Sykur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Windows 11 de ekran ölçeklemeyi 500 yaptım ekran büyüdü düzeltemiyorum yardım edebilirseniz sevinirim

KS

Sykur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
ekranı atarmısınız araca ulaşamıyorsanız windows + prt sc deneyin
windows iconu ve - tuşlarına aynı anda basmayı deneyede bilirsiniz
20221209_103258.jpg

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Hocam selamlar,
Başlat > Çalıştır veya "Windows+R" tuşu ile açılan pencereye cmd yazıp enter'a basın. Ardından aşağıda ki kodu yapıştırın. İlgili ayar sayfasına yönlendirecektir. Oradan ölçeklendirmeyi 100 yapın.
control.exe desk.cpl,Settings,@Settings

KS

Sykur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Normal %100de büyüteç özelliği %100ün altına inmez siz ölçeği 500 yaptıysanız belki büyüteç özelliği win - ile %100 ün altına düşürerek daha iyi bir görüş verebilir onu kastetmiştim
Yok olmadı ama teşşekürler

KS

Sykur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
daha geniş bir ekrana bağlamayı deneyin televizyon gibi
(Görüşünüz iyi olmadığı için daha rahat görüşe geçip eski ayara geçirmeyi kolaylaştırmak için fikir veriyorum)
Televizyon kullanıyorum ben şuanda monitör bozulduğu için o yüzden yapamam

Hocam selamlar,
Başlat > Çalıştır veya "Windows+R" tuşu ile açılan pencereye cmd yazıp enter'a basın. Ardından aşağıda ki kodu yapıştırın. İlgili ayar sayfasına yönlendirecektir. Oradan ölçeklendirmeyi 100 yapın.
control.exe desk.cpl,Settings,@Settings
Şuanda telefondayım da bunları kopayalı yapıştır yapamam tek tek yazsam yine olurmu

Son düzenleme:

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Bu kodu bilgisayardan yazmanız gerek. Bir de bilgisayarı güvenli mod üzerinden başlatabilir misiniz ? Belki bir ihtimal güvenli mod üzerinden ayarları değiştirmeniz daha basit olabilir.

KS

Sykur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Ekran büyüdüğü için bazı kısımları ekranın dışında kalıyor o yüzden tikliyamiyorum dışında kalan yerlere

Son düzenleme:
KS

Sykur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Başka nasıl yaparım

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Windows tuşuna basıp "Ölçeklendirme" yazıp enter'a basın. Pencere açıldıktan sonra 1 defa "TAB" tuşu ardından enter'a basın. Sayfa değişecek belki sizde gözükmeyebilir. Az önce ki enter'a bastıktan sonra 100 yazıp "TAB" tuşu ve ardından enter'a basın. Bilgisayarı kapatıp açın.

Bende şuan Win11 kullanıyorum. Yukarı da bahsetmiş olduğum adımları tek tek uygulayarak yazdım.

KS

Sykur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Windows tuşuna basıp "Ölçeklendirme" yazıp enter'a basın. Pencere açıldıktan sonra 1 defa "TAB" tuşu ardından enter'a basın. Sayfa değişecek belki sizde gözükmeyebilir. Az önce ki enter'a bastıktan sonra 100 yazıp "TAB" tuşu ve ardından enter'a basın. Bilgisayarı kapatıp açın.

Bende şuan Win11 kullanıyorum. Yukarı da bahsetmiş olduğum adımları tek tek uygulayarak yazdım.
Deniyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri