Ekran Patlaması

HeliosTVs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam merhabalar oyunda 10 dakika afk kaldım geldiğimde ekranda karartı şeklinde flaş patlaması olduğunu gördüm. Oyundan çıktığımda oyunun ekranı silik bir şekilde ghosting screen olarak kaldı bir süre geçince yavaş yavaş azaldı oyuna girdiğimde çok hafif patlamalar olmaya devam ediyor bu sorunun sebebi nedir başka oyunlarda denedim sorun yok gibi gözüküyor ama fortnite oynarken bu sorunla karşılaşıyorum yazılımsal mıdır donanımsal mı

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
227
Flaş patlamsı aydınlık noktalar. Bu sorun yeni değilmiş Fortinite ile alaklaı bir sorun.

Fortinite şurada bunu önermiş. 2022 de de sorun varmış. Oyunla ilgili bug olarak bahsediyorlar:
''Bazı oyuncular için Battle Royale maçlarında parlak tekrarlayan yanıp sönen ışıklara neden olabilen bir sorun tespit ettik ve bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Bu sorunu yaşıyorsanız veya ışığa duyarlıysanız lütfen Fortnite ayarlar menünüzde DLSS'yi devre dışı bırakın.''
Bu bir başka öneri:

Performans Modu
  1. Fortnite'ı başlat.
  2. Sağ üst köşedeki Oyuncu Profili simgesini (mevcut karakter kıyafetinizin bulunduğu daire) seçin.
  3. Ayarlar'ı (dişli simgesi) seçin.
  4. Video'yu seçin (monitör simgesi).
  5. Görüntüleme bölümünü bulun.
  6. İşleme Modunu Performans - Daha Düşük Grafiksel Doğruluk olarak değiştirin.

Bu sorunun üzerine oyun firması gitmesi gerek aslında.

how to fix Fortnite Light Flashing şu şekilde farklı kaynaklara ulaşabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

• Son mesajlar

Geri