Yardım Ekran Titreme Ve Dalgalanma Sorunu Yardıma Ihtiyacım Var.

furnout

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17

Merhabalar. Videoda da gördüğünüz gibi ekranımda bu şekil titremeler ve dalgalanmalar oluyor. Bunu her oyunda ve her açıda yapmıyor. Bu dalgalanmalar video kaydınada çıkıyor. Monitörüm ve ekran kartımı yeni değiştirdim bu sorundan kurtulurum diyordum fakat hala devam etmekte bunu nasıl çözeceğim yardım gerekiyor. Şu anki sistemim
Ryzen 5 4600G
Rx 6700
B450M A PRO MAX
16GB RAM
SHARKOON SHP 650W

KS

furnout

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
işlemcim 4600g ve dahili gpu bulunuyor bunu devre dışı bırakmam gerekir mi bununla bir alakası var mıdır ?

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
248
Counter-Strike 2 için ekran titremesi-nesnelerin titremesi için geriye dönüşte çokça pozitif sonuç veren bir video dikkatimi çekti.
Göz atma şansınız oldu mu bilemiyorum.
Aynı şekilde belirtilen işlemleri diğer oyunlara da uygulamaya çalışmışlar. Olumlu sonuç alanlar var.

Dahili gpu ve diğer gpu bunlarda tecrübem olmadığı için birşey yazamayacağım malesef.

Olumsuz sonuç verirse:
''AMD GPU Object Flickering Issue''
şeklinde gitmeniz gerekebilir.

KS

furnout

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Counter-Strike 2 için ekran titremesi-nesnelerin titremesi için geriye dönüşte çokça pozitif sonuç veren bir video dikkatimi çekti.
Göz atma şansınız oldu mu bilemiyorum.
Aynı şekilde belirtilen işlemleri diğer oyunlara da uygulamaya çalışmışlar. Olumlu sonuç alanlar var.

Dahili gpu ve diğer gpu bunlarda tecrübem olmadığı için birşey yazamayacağım malesef.

Olumsuz sonuç verirse:
''AMD GPU Object Flickering Issue''
şeklinde gitmeniz gerekebilir.
hocam çözüleceğini sanmıyorum çünkü discord'dan yayın açtığım zaman bende ekran titremiyor fakat yayında ekran titriyor. farklı bi sorun var fakat bi türlü çözemiyorum

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
248
Discord yayın açamada, bundan farklı olarak yayın sırasındaki titreme.
Bu ikisiarasındaki teknik farklılıklar vb...

Şu tür birkaç bilgiye rastladım. Bilemiyorum denediniz mi?

Düzeltme: Discord yayınları sırasında titreyen görseller
Bazı oyuncular, Discord üzerinden yayın yaparken oyunun arka plan görsellerinin oldukça rahatsız edici bir şekilde titrediğini, muhtemelen epilepsiye yol açacak şekilde titrediğini bildirdi. Açıkçası, bu ideal olmaktan uzaktır ve bunun nedeni Discord'un kendisidir.

Kısacası, bir monitör yakalarken, Discord görüntüleri daha iyi yakalamak için kendi DLL'sini enjekte eder. Bu DLL enjeksiyonunda bir şeyler ters gider ve orada olmaması gereken rastgele titremeye neden olur.

DLL enjeksiyonunu kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin:
1. Discord'un ayarlarına gidin (bir dişli simgesi)
2. "Ses ve Görüntü"yü seçin
3. "Ekranınızı yakalamak için gelişmiş teknolojimizi kullanın"ı kapatın

-----------------------------------------------------------------------

Dizüstü bilgisayarımda Discord'u açtığımda diğer ekranımın yarısında titreme oluyor.

Burada yayın açtığımda diyor fakat belki yayında da etkisi olabilir.
Bu sorun şu anda benim bilgisayarımda da var. Benim için sorunu çözen 2 şey Discord'da Donanım Hızlandırmayı devre dışı bırakmak veya ekranımın G-Sync özelliğini devre dışı bırakmak oldu. Bunu deneyin ve geri dönüş yapın. Eğer bu size de yardımcı olursa ilginç olur.

Sizde FreeSync var sanıyorum.

------------------------------------------------------------------

Discord yayında titreme konusu uzayıp gidiyor malesef:

KS

furnout

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
olmadı hocam. dediğim gibi belli bir uygulamada olan bir şey değil bu. mesela şöyle demek gerekirse ready or not oyununda elime silah aldığım zaman ekran titremeye başlıyor fakat başka bir item alıyorum titremiyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri