Ekranda Bazen Çizgiler Çıkıyor

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Testi 1440p çözünürlükte 20 dakika boyunca gerçekleştirdim. Herhangi bir kapanma vs. olmadı test sırasında kart 66 dereceydi.
Demek ki kartta donanımsal bir sorun yok. Uğur hocamın dediklerini deneyin bir de. Sorun monitör veya kablo kaynaklı olabilir.

Monitör takılıyken kabloları oynatmayı da deneyin. Eğer kırık vs. varsa bu sırada da görüntüde bozulmalar olur.

KS

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Demek ki kartta donanımsal bir sorun yok. Uğur hocamın dediklerini deneyin bir de. Sorun monitör veya kablo kaynaklı olabilir.

Monitör takılıyken kabloları oynatmayı da deneyin. Eğer kırık vs. varsa bu sırada da görüntüde bozulmalar olur.
Sorun ramlerde olabilir mi? Ramlerin görüntü vermesini sağlamak için baya giriş denedim. Sadece ilk 2 girişe takınca görüntü verdi ekran.

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Sorun ramlerde olabilir mi? Ramlerin görüntü vermesini sağlamak için baya giriş denedim. Sadece ilk 2 girişe takınca görüntü verdi ekran.
İstiyorsanız RAMleri de TestMem5 veya memtest86 ile deneyin. Ondan olacağını zannetmiyorum fakat denemekten zarar gelmez.

KS

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
İstiyorsanız RAMleri de TestMem5 veya memtest86 ile deneyin. Ondan olacağını zannetmiyorum fakat denemekten zarar gelmez.
17 saatlik testin sonunda memtest86 0 error verdi. Sanırım RAMlerde de sorun yok.

Son düzenleme:
KS

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Anakart modeliniz nedir? Genelde üst taraftaki giriş yüksek hızlı olur.
Hocam bu arada yeni baktım zaten üst taraftaymış SSD. Biostan falan ayarlama mı yapmak lazım acaba? Asusun kendi sayfasında gösterdiğim yerde 64Gb/s M.2 Desteği PCIe 4.0 x4 & SATA Modu yazıyor.

1656650089704.png

KS

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Samsung Magician yazılımında ise böyle yazıyor.
1656651570033.png

KS

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Ayrıca ekranda çizgiler sadece VALORANT'ta çıkıyor yüksek grafikli oyunlar oynadım böyle bir sorun yok. Neden kaynaklanıyor olabilir ? Yeni sistemde böyle bir şeyle karşılaşmam moralimi düşürdü.

KS

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp en yeni sürücüyü yükledim ve valorantı kaldırıp tekarar indirdim fakat sorun hala devam ediyor.

KS

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
@ugur.gozaydin Hocam yardımcı olabilir misiniz? Diğer konulardan okudum gerçekten bu valorant kadar sorunlu oyun yok. Diğer oyunlarda böyle bir sorunla karşılaşmıyorum.

KS

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Toparlar mısınız konuyu, tek tek okumayayım şimdi.
Hocam, ben şimdi memtest86 ile ramlerimi test ettim 17 saatlik test sonucu 0 error çıktı. Daha sonra DDU ile ekran kartı sürücüsünü sildim ve en son sürümü temiz kurulum yaptım. Geçmedi. Siz farklı ekranda deneyin demiştiniz fakat o da olmadı zaten sadece valorantta çıkıyor bu sorun. Yüksek grafikli oyunlar oynadım böyle bir sorun asla yok.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Sorun oyuna özelse bu denediklerinize ek olarak başka önerim yok açıkçası. Sadece şey denenebilir, oyuna girmeden ekran kartı bellek frekansını biraz düşürüp deneyin. Başka öneri gelmiyor aklıma.

KS

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Sorun oyuna özelse bu denediklerinize ek olarak başka önerim yok açıkçası. Sadece şey denenebilir, oyuna girmeden ekran kartı bellek frekansını biraz düşürüp deneyin. Başka öneri gelmiyor aklıma.
Tamam hocam, son olarak onu da denerim. Teşekkürler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri