Ekranda çıkan beyaz noktalar!

kaptan0000

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba 2 gündür bu problemi yaşıyorum oyunlarda yırtılma ve beyaz noktalar çıkıyor ekranda Ekran kartım Nvidia Geforce GTX 1650 fikri olan yazarsa mutlu olurum garantiye göndermeli miyim 
Driver güncellemesi yaptım V-SYNC denedim yine aynı fotoğrafda'da gözüküyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Ekranda çıkan beyaz noktalar!

DDU yazılımıyla Windows 'u güvenli modda başlatıp sürücünüzü kaldırın. Sistem yeniden başlayınca önce Windows Update ayarını durdurun ki kendisi sürücüyü indirip kurmaya kalkmasın. Siz güncel sürücüyü bu https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce/drivers bağlantıdan indirip kurun ve kontrol edin sorunu.

Eğer yukarıdaki işlemi daha önce uyguladıysanız sorun birkaç şeyden olabilir. 
  • Monitör ayarlarınızdan FreeSync/G-Sync ayarını kapatıp deneyin. Ayrıca monitörü farklı Hz ayarlarında ve monitörün ayarlarından Response Time yani Panel Tepki Süresi ayarlarını farklı ayarlarda kontrol edin. 
  • Monitör ile ekran kartı arasındaki kablo veya monitör yada ekran kartı soketleri sorunlu olabilir. Farklı kablo ve farklı soketlerde kontrol edin.
  • Monitör panel sorunu olabilir. Bu yüzden varsa evinizde 2. bir monitör bu monitörü sisteminizde deneyin. Başka monitör yoksa HDMI kablosu ve televizyonda HDMI çıkışı varsa TV üzerinde de deneyebilirsiniz sorunu. Eğer TV de de aynı sorun olursa kart arızanızda olabilir.    

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri