Yardım Ekranda Çıkan Çizgiler Hakkında

Kaan63

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Herkese selam, bir sorunum vardı sizlerin yardımına ihtiyacım var, video da ekledim bilgisayarımı ilk açılışta mönitorun altından çizgiler çıkıp duruyor. 5 dakika içinde azalarak bitiyor. Bu süre bilgisayarın kapalı olduğu süreye göre farklılık gösteriyor. Örnek kapattıktan 6 saat sonra açınca 30 saniye içinde kayboluyor ama 1 hafta sonra açtığım zaman 10 dakika sürüyor. HDMI kablosunu kontrol ettim temassızlıkla alakalı bir sorun göremedim. Kendimce şöyle bir test yaptım pc açılırken ekran görüntüsü aldım paintte kontrol ettim. Çizgiler ssde görünmüyor. Bu yöntemden yola çıkarak problemin ekran kartından olmadığını düşünüyorum. Ben şimdi şunu merak ediyorum problem monitorde mi yoksa ekran kartındamı? 1 yıldır bu problem var, beni yarı yolda bırakır mı? video eklemeyi bilmediğim için streamable ile paylaşıyorum. teşekkür ederim şimdiden.

Ekran kartı: gigabyte windforce rtx 2060
Monitör: Viewsonic vx2458-c-mhd

ilkaydmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Sorun monitörde gibi duruyor. Dilersen şöyle test edebilirsin kasayı kapatmadan monitörünü kapat bir süre bekleyip tekrar açınca çizgileri kontrol et.

KS

Kaan63

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Sorun monitörde gibi duruyor. Dilersen şöyle test edebilirsin kasayı kapatmadan monitörünü kapat bir süre bekleyip tekrar açınca çizgileri kontrol et.
kapatıp 10 saniye sonra açtım çizgiler devam etti, sadece yeni açılırken olduğu için test etmek içinde kapalı şekilde beklemek zorunda kalıyorum :)

EER

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
kapatıp 10 saniye sonra açtım çizgiler devam etti, sadece yeni açılırken olduğu için test etmek içinde kapalı şekilde beklemek zorunda kalıyorum :)
Dostum bu kablo kaynaklı bendede aoc monihor aynı şeyi yapıyordu iyi bir dp kablosu alarak sorunu çözdüm

KS

Kaan63

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Dostum bu kablo kaynaklı bendede aoc monihor aynı şeyi yapıyordu iyi bir dp kablosu alarak sorunu çözdüm
hocam aldığın ürünün linkini atabilir misin
yardımın için teşekkür ederim deneyeceğim fakat kablo kaynaklı olması bana mantıklı gelmiyor çünkü sadece ilk açılırken oluyor yani kabaca pc monitor soğukken oluyor

EER

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
hocam aldığın ürünün linkini atabilir misin
yardımın için teşekkür ederim deneyeceğim fakat kablo kaynaklı olması bana mantıklı gelmiyor çünkü sadece ilk açılırken oluyor yani kabaca pc monitor soğukken oluyor
Bilemiyorum ben kablodan olduğuna kanaat getirdiğim için amazon üzerinden kabeldirect markalı aldım ve sorunum suanlik fixlendi yaklaşık 45 gündür göremiyorum

KS

Kaan63

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Bilemiyorum ben kablodan olduğuna kanaat getirdiğim için amazon üzerinden kabeldirect markalı aldım ve sorunum suanlik fixlendi yaklaşık 45 gündür göremiyorum
cevap için teşekkür ederim alıp deneyeceğim inşallah düzelir hocam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri