Ekranda pikseller oluşuyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bende de ACER marka bir monitör var onda da bu sorun var ama 75Hz ayarında oluyor 60Hz olarak kullanıyorum sorun yok. Sizde de aynı sorun var gibi göründü gözüme ama işe yaramadı sizde. Monitör ayarlarınızı bir kontrol edin. Netlik ayarı vb. olabilir yada Ms, Hertz vb. ayarları olabilir. Kontrol edin mutlaka bir ayar bu sorunu gerçekleştiriyordur.

KS

AnaHesapaGiremiyorum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bende de ACER marka bir monitör var onda da bu sorun var ama 75Hz ayarında oluyor 60Hz olarak kullanıyorum sorun yok. Sizde de aynı sorun var gibi göründü gözüme ama işe yaramadı sizde. Monitör ayarlarınızı bir kontrol edin. Netlik ayarı vb. olabilir yada Ms, Hertz vb. ayarları olabilir. Kontrol edin mutlaka bir ayar bu sorunu gerçekleştiriyordur.

Bu ayarları önceden kurcalamıştım, format bile attım ama hala değişen bir şey yok. Sorun kullandığım VGA ya da DisplayPort'da olabilir mi?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Olabilir ama genelde kablo sorunu pikselleri belirginleştirmez. Ama elinizde başka bir kablo varsa deneyin. Ve mümkünse tüm portları deneme şansınız varsa öyle deneyin. Yani VGA ve DP haricinde HDMI kullanabiliyorsanız onunda denenmesi iyi olur.

KS

AnaHesapaGiremiyorum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Olabilir ama genelde kablo sorunu pikselleri belirginleştirmez. Ama elinizde başka bir kablo varsa deneyin. Ve mümkünse tüm portları deneme şansınız varsa öyle deneyin. Yani VGA ve DP haricinde HDMI kullanabiliyorsanız onunda denenmesi iyi olur.

HDMI ile denedim ama bir fark olmadı. Radeon Software ayarlarından düzeltebilir miyim?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Radeon ayalarında keskinleştirme gibi bazı ayarlar var ama onlar masaüstünü etkiliyor mu emin değilim. Ayarları sıfırlayıp bakabilirsiniz.

KS

AnaHesapaGiremiyorum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
AnaHesapaGiremiyorum' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

HDMI ile denedim ama bir fark olmadı. Radeon Software ayarlarından düzeltebilir miyim?

Bunu da denedim ama işe yaramadı, galiba servise göndermem gerekiyor. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Monitörde sorun olabilir. Servis sorun varsa çözecektir. Sonuç alırsanız konunuzda paylaşmanız başka kullanıcılara yardımcı olur.

KS

AnaHesapaGiremiyorum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Monitörde sorun olabilir. Servis sorun varsa çözecektir. Sonuç alırsanız konunuzda paylaşmanız başka kullanıcılara yardımcı olur.

Sorun VGA kablosundaymış, başka bir VGA kablosuyla ile denediğimde görüntüde hiç bir bozulma yaşamadım. Umarım bu cevap aynı sorunu yaşayanlar için çözüm olmuştur.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Size başka kablo ile deneyin demiştim zaten. Genelde kablo bu tarz sorunlara sebep olmaz ama sizde sorun kabloymuş.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri