Ekranın kapanması ve kasanın çalışmaya devam etmesi

mustafa21121

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bazen bilgisayarın ekranı kapanıyor. HDMI işareti çıkıyor ekranda fakat kasa çalışmaya devam ediyor. Mavi ekran hatası değil çünkü sonrasında minidump dosyasına baktığımda bir şey göremiyorum. Bunun sebebi nedir?

KS

mustafa21121

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Sistem hiç mi kapanmıyor hocam? Ne kadar süre beklediniz bu durumda?

Hayır kapanmıyor. Bana da ilginç gelen o zaten. Şu anda sana cevap yazıyorum ya bir anda ekran kararıyor öyle düşün yani. Sol üst köşede HDMI yazısı çıkıyor ekranın ışığı yanıp sönüyor. Süre tutmadım ama ilk seferinde çok beklemeden reset attım. Geçen gün oyunu açık bırakmıştım mesela geldim baktım kasa çalışıyor ama ekran yok, o zaman en az yarım saat falan öyle kalmış olabilir. Bugün de oldu işte, bugün de 1 dakika falan bekledim sonra reset attım.

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam ekran kartı yazılımlarınızı günceller misiniz? Monitör için bir dönüştürücü kullanıyor musunuz? Sistem özellikleriniz nedir?

KS

mustafa21121

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Hocam ekran kartı yazılımlarınızı günceller misiniz? Monitör için bir dönüştürücü kullanıyor musunuz? Sistem özellikleriniz nedir?

Ekran kartım güncel. Her gün kontrol ediyorum siteyi güncelleme gelmiş mi diye. Dönüştürücü kullanmıyorum.

Corsaır Carbide Serisi Wamp 550W +80PLUS / MSI B450 GAMING PLUS MAX AM4 AMD Ryzen™ DDR4 4133MHz (O.C.) // AMD Ryzen 7 2700 3.2~4.1 GHz 20MB Önbellek 8 Çekirdek 12nm /XFX Amd Rx 590 Fatboy 8gb Gddr5 256bit Dx12 /Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz DDR4 /Samsung 27'' 1ms /James Donkey JD256 2000MB-1000MB/sn NVMe M.2 

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam bu sorunu yapmasının iki nedeni olabilir. Güç kaynağı ya da anakartta bir problem var. Bios güncel mi?

Bilgsiayarınızı bir stres testine sokar mıısınız? Sistem yük altına mı girince kapanıyor görmüş oluruz

KS

mustafa21121

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Hocam bu sorunu yapmasının iki nedeni olabilir. Güç kaynağı ya da anakartta bir problem var. Bios güncel mi?

Bilgsiayarınızı bir stres testine sokar mıısınız? Sistem yük altına mı girince kapanıyor görmüş oluruz

Live Update girdim. Amd chipset drivers çıktı. Bakalım yükledikten sonra umarım devam etmez. Zaten haftada 1 oluyor sürekli olan bir şey değil ama yinede insanın canını sıkıyor.

Şimdi baktım Bios versiyonu H.50 yazıyor. Grafik kart bios versiyonu da 015.050.003.000.000000 yazıyor

KS

mustafa21121

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Son güncelleme mi kurulu anakart için?

Bios için de güncelleme gelmiş. 1 hafta bakmadım hepsine güncelleme gelmiş :D ama flash ile bios güncellemesi yapmak istiyorum. Boot menüsüne ilk girişimde japonca yazılar çıktı. 2.girişimde ekran dondu. Anlamadım :/ Başka yükleme yolu yok mu?

KS

mustafa21121

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
USB üzerinde bios güncelleyebilirsin hocam :)  YouTube'da bununla ilgili videolar mevcut

Evet daha öncede yaptım ama şu anda olmuyor çıldırmak üzereyim. Bios menüsüne geldiğim zaman ekran donuyor. Baya bekledim belki kendine gelir diye yok yine düzelmedi. Pc açıkken bir şeyle kuramıyor muyuz acaba :/ Araştırıyorum ama bir sonuca varamadım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri