Ekstra Depolama Almak Istiyorum Ama Ne Alcağımı Ve Nasıl Almam Gerektiğini Bilmiyorum

benPnslin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Kasada crucial p3 500 gb m2 ssd var yetmiyor o yüzden ekstra depolama almak istiyorum yardıma ihtiyacım var anakartım Biostar H610MH DDR4 LGA1700P

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Zaten tek m2 slotun var. Bu sebeple çok bir seçeneğin yok. 1tb 2tb m2 alıp onu bu slota takarsın. Elindeki boşa çıkar onu da ya taşınabilir bir şekilde kullanma aparatları var onları kullanacaksın. Yada sata ssd alıp takacaksın. YADA anakart değiştirip 2 m2 slotu olan bir anakarta geçip ekstra m2 alıp takacaksın kullanacksın :D

KS

benPnslin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
s
Zaten tek m2 slotun var. Bu sebeple çok bir seçeneğin yok. 1tb 2tb m2 alıp onu bu slota takarsın. Elindeki boşa çıkar onu da ya taşınabilir bir şekilde kullanma aparatları var onları kullanacaksın. Yada sata ssd alıp takacaksın. YADA anakart değiştirip 2 m2 slotu olan bir anakarta geçip ekstra m2 alıp takacaksın kullanacksın :D
sata ssd ya da hdd almayı düşünüyorum

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Oyun falan oynuyorsan günümüz oyunları HDD uyumlu bile deil artık. Her siyah ekranda 30 40 sn beklersin. Viewlar yüklenmez fps drop yersin vsvs. sata ssd al 1tblık. Ama işin kötü yanı m2 ler ve ssd ler aynı fiyatta. m2 dururken gidip sata almak aynı fiyata koyar biraz.

KS

benPnslin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Oyun falan oynuyorsan günümüz oyunları HDD uyumlu bile deil artık. Her siyah ekranda 30 40 sn beklersin. Viewlar yüklenmez fps drop yersin vsvs. sata ssd al 1tblık. Ama işin kötü yanı m2 ler ve ssd ler aynı fiyatta. m2 dururken gidip sata almak aynı fiyata koyar biraz.
bana ekstra depolama lazım hacı oyun da oynacağım ama tek 1 tb yetmez gibi

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
bana ekstra depolama lazım hacı oyun da oynacağım ama tek 1 tb yetmez gibi
Muhtemelen 500 GB ile kullandığınız için böyle düşünüyorsunuz. +1 TB ek depolama alanı muhtemelen yeterli olur. Oynamadığınız oyunları arşiv gibi sistemde tutmadığınız sürece bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

Zaten SATA alacağınız için, alacağınız bileşen direkt olarak bütçenize bağlı.
İster 1 TB 2.5" SSD alın, ister 512 GB 2.5" SSD + 500 GB HDD şeklinde de alabilirsiniz.

Asım Atlıhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
M2 SSD port çoklayıcı bakabilirsiniz. Ama performans kaybı olur mu bilmiyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri