Eski laptoptaki windows key yeni masaüstü sisteme geçirilebilir mi?

recepp

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Geçmişte laptopu satın alırken windows'u vatandan para vererek almıştık, acaba bu windows key'i masaüstü bilgisayara aktarılıp aktarılamayacağını nasıl öğrenebilirim? Bazı arkadaşlarımnda birden fazla bilgisayarda kullanılabilir diye bir şey duydum, olabilir mi? Teşekkürler. @"ugur.gozaydin"

ByMrOwl

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Cvp: Eski laptoptaki windows key yeni masaüstü sisteme geçirilebilir mi?

Benim kullandığım dizüstü bilgisayar aldığım zaman windows 8'ide yanında CD olarak verdiler o zaman bizim masaüstü vardı windows 7 idi denedim keyini kullandım dizüstünde kullandığım için aynı keyi iki farklı bilgisayara kuramadım hata vermişti daha sonra dizüstü bilgisayarım win10 yükselttim şuan masaüstü bilgisayarda da windows 8 yüklü CD üstünde ki key çalıştı hazır sen sormuşken de benim merak ettiğim bir soru var 

OEM keyler var ve internette 35 - 40 - 100 farklı fiyat aralıklarında bulunabiliyor araştırdım indirmiş olduğun windows o key girdiğinde genellikle kabul ediyor etmediği zamanlarda oluyor aldığın satıcı sahtekar değilse talep ettiğin taktirde sana tekrar yenisini gönderiyor bu durumdan biraz riskli bende bilgisayar toplamaya çalışıyorum ve win 11 için 1.500 tl vermek istemiyorum internetten OEM key kullanmayı düşünüyorum bir sakıncası olur mu ?

Butfudman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

İnternette bulmuş olduğum sana yardımcı olacaktır.

HoodeD_Sy' Alıntı:
Benim kullandığım dizüstü bilgisayar aldığım zaman windows 8'ide yanında CD olarak verdiler o zaman bizim masaüstü vardı windows 7 idi denedim keyini kullandım dizüstünde kullandığım için aynı keyi iki farklı bilgisayara kuramadım hata vermişti daha sonra dizüstü bilgisayarım win10 yükselttim şuan masaüstü bilgisayarda da windows 8 yüklü CD üstünde ki key çalıştı hazır sen sormuşken de benim merak ettiğim bir soru var 

OEM keyler var ve internette 35 - 40 - 100 farklı fiyat aralıklarında bulunabiliyor araştırdım indirmiş olduğun windows o key girdiğinde genellikle kabul ediyor etmediği zamanlarda oluyor aldığın satıcı sahtekar değilse talep ettiğin taktirde sana tekrar yenisini gönderiyor bu durumdan biraz riskli bende bilgisayar toplamaya çalışıyorum ve win 11 için 1.500 tl vermek istemiyorum internetten OEM key kullanmayı düşünüyorum bir sakıncası olur mu ?
OEM Key almanızı önermiyorum uzun vadede sorun yaşatacaktır unutmayın oem key %100 microsoft lisansı değildir!

recepgaming' Alıntı:
Geçmişte laptopu satın alırken windows'u vatandan para vererek almıştık, acaba bu windows key'i masaüstü bilgisayara aktarılıp aktarılamayacağını nasıl öğrenebilirim? Bazı arkadaşlarımnda birden fazla bilgisayarda kullanılabilir diye bir şey duydum, olabilir mi? Teşekkürler. @"ugur.gozaydin"

konudan yol izleyebilirsiniz.

ByMrOwl

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81

OEM demesi internette satılan Windows OEM keyler ile aynı mı oluyor ? Bende CD'si vardır Win8'in Win10'a yükseltme yaptım internetten key alıp girmedim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130

Product ID bölümünden KEY görünmesi gerekiyor. Bende de OEM yazıyor bende OEM key kullanıyorum ama sizde KEY görünmüyor. Buda gömülü lisans kullanıyorsunuz anlamına geliyor.

ByMrOwl

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81

Orada key gözüküyor ben resimde o kısımlar gözükmesin diye beyaza boyadım başka bir renk ile çizseydim yanlış anlaşılma olmazdı benim hatam. Peki orada yazan CD key şu an kullandığım bilgisayarı sıfırladığımda yeni bilgisayarımda orjinal windows kurarken oradaki CD key yazdığımda kabul eder mi ? Kullanabilir miyim ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130

Eğer Lisans çoklu cihaz desteğine sahipse evet işe yarar. Kabul etmezse 1 cihazda çalışır demektir.

Bu arada güzel boyamışsınız programın bir parçası gibi olmuş. :D Ben gözükmüyor sandım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri