Eski Laptopu Güncellemek İstiyorum

olyywer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yaklaşık 4 yıldır kullandığım HP-15AY016NT modeli HP laptop yavaşlamaya başladı. İlk aldığım zaman da ssd bulunmadığı için pek hızlı değildi ama zamanla daha da yavaşladı. Özellikleri şöyle;
 I3 5500U
 Intel HD Graphics 5500
DDR3 1600 mhz 4 GB Ram
500GB HDD

Yavaşlaması bir yana bataryası da bozuldu haliyle şarja takılı olmazsa tahmini 8-10dk içinde kapanıyor. Güncellemeyi düşünüyorum ama şuan hem ssd hem batarya hem ram alacak durumda değilim. Arasıra lol atıyorum birkaç el. Nasıl güncellememi önerirsiniz?

Enes Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oynadığınız oyun çok fazla değil.Sarja takarak oyun oynayabilirseniz eğer bence SSD almalısınız.İsterseniz eğer bütçe belirtin yardımcı olalım.

KS

olyywer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
300-400 civarı. 120lik ssd düşündüm ama 240la arasında aman aman fiyat farkı yok 240 daha mantıklı geliyor. PC biraz rahatlasın diye 4gb ram artışı da fena olmaz diye düşünüyorum.

KS

olyywer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Daha önce laptopun arkasını açmadım. SSD ve ram takma işi çok uğraştırır mı? Bir de bu ramin çalışma voltajı falan varmış onu nerden öğrenebilirim?

Enes Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Laptop için bu işleri kontrollü yapmak gerekli eğer ssd ve ramı alıp bilgisayarcıya götürürseniz o yapabilir daha öncesinde ne kadara yapacağını sorun mutlaka.Herhangi bir devreye zarar vermemiş olursunuz içiniz rahat olur.Vidaları çok sıkarsanız bile ekranda ölü piksel yaratabilirsiniz.Biraz naif bir iş.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
CPU-z yazılımında Memory ve SPD (Dolu slot numarasını seçin) sekmelerinden RAM 'in gerekli bilgilerini alabilirsiniz.

Montaj aslında kolay bir işlem ama biraz özen istiyor. Eğer bilen biri varsa çevrenizde ona yaptırabilirsiniz yada Enes 'in dediği gibi bir tamirci vs. yoluna başvurmanız gerekiyor.

KS

olyywer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Montajı uzmana yaptırmam daha doğru olur o zaman. Bilgisayarı W10 Home SL yüklü satın almıştım ssd takıp sistemi ona kurduğumda lisans aktive olur mu tekrar?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Windows 'un KEY 'i duruyorsa aynı Windows 'tan tekrar kurup etkinleştirebilirsiniz yeni diskte. Yok KEY durmuyorsa Windows 'un olduğu diskin içindeki sistemi 3. parti bir yazılım ile yeni diske aktarabilirsiniz. Disk Clone diye geçer bu yazılım türünün adı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri