ESKİ SİSTEMİ REVİZE VEYA YENİ SİSTEM KURMA HAK.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ibrahimakturkk1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Arkadaşlar ;

34 Yaşında İstanbul' da ikamet eden ara sıra oyun oynayan ve bilgisayar donanımından çok da anlamayan bir bankacıyım.  Yaklaşık bundan 10 sene önce öğrencilik dönemimde yaklaşık 1000 USD' ye aşağıda detayı belirttiğim masa üstü bilgisayarımı kurdum .  Bilgisayarın ilk aldığımda Call  Of Duty , Battlefield gibi dönemin oyunları çok rahat oynarken şimdi sadece Counter Strike , Halflife gibi oyunları oynayabiliyorum. 

Güncel oyunları orta grafik seçenekleri ile oynayabileceğim bir bilgisayar hayalim var .  Çoğunuzun gibi benim de işime gelen mevcut sistemimi 2.000 TL - 3.000 TL üzerine koyarak revize etmekti fakat bir arkadaşıma sorduğumda anakartımın çok eski olduğu için bunu yapmanın oldukça zor olduğunu belirtti. 

Önceliğim olan elimdeki Bilgisayarı revize yapma şansım var mı ? Revize yapma şansım yok ise 4.000 - 5.000 TL civarı oyuncu sistemi önerme şansınız bulunmakta mıdır.  ( Mevcut monitörü ileriki dönemde revize edeceğim ) 

Destek ve yardımlarınız için şimdide teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim . 

MEVCUT BİLGİSYARIM

ANAKART OLDUGUNU DÜŞÜNÜYORUM 
Temel Kart Üreticisi ASUSTeK Computer INC.

Temel Kart Ürünü P5P43TD/USB3
Temel Kart Sürümü Rev X.0x

İŞLEMCİ

Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU    E7500  @ 2.93GHz, 2936 Mhz, 2 Çekirdek, 2 Mantıksal İşlemci

EKRAN KARTI:

Adı AMD Radeon HD 7800 Series
PNP Aygıt Kimliği PCI\VEN_1002&DEV_6819&SUBSYS_E221174B&REV_00\4&39043ADE&0&0008
Bağdaştırıcı Türü AMD Radeon Graphics Processor (0x6819), Advanced Micro Devices, Inc. uyumlu
Bağdaştırıcı Açıklaması AMD Radeon HD 7800 Series
Bağdaştırıcı RAM'ı 1,00 GB (1.073.741.824 Bayt)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Elinizdeki anakarta Core 2 Quad Q9500 serisi veya Q9650 takarsanız GTX 1650 veya 1650 Super kartı kullanabilirsiniz. Çok verimli olmayacak ama oyun oynayabileceksiniz. Ancak RAM miktarınızı minimum 8 GB yapmanız gerek hatta onuda 4+4 şeklide çift modül kullanırsanız FPS doğrudan artacaktır. Bunun dışında 400W 80+ iyi bir PSU gerekiyor bu sisteme eğer PSU 'nuz iyi değilse oda güncellenecek.

Eğer bütçeniz varsa ki 5K bütçeniz olduğundan bahsetmişsiniz benim önerim sisteminizi değiştirin. Aşağıdakileri öneririm.

Sistem 1 : Pollux 3T-10 - Bu sistemi aşağıdaki resimdeki değişiklikleri yapıp 4.915 TL fiyatına alabilirsiniz.
Sistem-1.png

Sistem 2 : Pollux 3AN - Bu sistemi aşağıdaki resimdeki değişiklikleri yapıp 4.941 TL fiyatına alabilirsiniz.
Sistem-2.png

Karar sizin bu 2 sistemden birisini alabilirsiniz. 2 işlemcide eş değer performans sunar zaten sistemlerin genel farkı işlemci platformu.

Terenas1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin'ın tavsiyelerinden i3 10100 modeli ben de desteklerim
* bence sistem performansı çok daha iyi olacaktır R3'e göre.
* yeni nesil oyunlarda medium ayarlar değil çoğunu high ayarlar da bile oynarsınız.
* Cyberpunk 2077 gibi çok yeni oyunlarda amd sistemler de sorunlar yaşanabiliyor, çok daha temiz çalışan bir sisteminiz olur.

bogota

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Geç cevap veriyorum ancak hala karar vermediyseniz kesinlikle elinizdeki sistemi revize etmekten ziyade yeni bir sistem almalısınız. Arkadaşınızın da dediği gibi sisteminiz eski.

Güncel bir sistem için bahsettiğiniz oyunları oynayabileceğiniz bir bütçe ayırmışsınız zaten kendinize. Yukarıda bahsedilen i3 10100'lü sistem gayet ideal ancak daha bilindik yerden olsun, için rahat etsin diyor iseniz şunları da ek olarak tavsiye ederim;

https://www.vatanbilgisayar.com/int...tra-prime-h410m-f-ocz-480gb-kingston-8gb.html

https://www.vatanbilgisayar.com/int...-h410m-v3-crucial-480gb-kingston-8gb-ram.html

Yalnız paylaştığım sistemler 8 gb ram barındırıyor. ilerleyen süreçte 16 yapmak fayda sağlayacaktır. sağlıklı günler dilerim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
bogota' Alıntı:
Geç cevap veriyorum ancak hala karar vermediyseniz kesinlikle elinizdeki sistemi revize etmekten ziyade yeni bir sistem almalısınız. Arkadaşınızın da dediği gibi sisteminiz eski.

Güncel bir sistem için bahsettiğiniz oyunları oynayabileceğiniz bir bütçe ayırmışsınız zaten kendinize. Yukarıda bahsedilen i3 10100'lü sistem gayet ideal ancak daha bilindik yerden olsun, için rahat etsin diyor iseniz şunları da ek olarak tavsiye ederim;

https://www.vatanbilgisayar.com/int...tra-prime-h410m-f-ocz-480gb-kingston-8gb.html

https://www.vatanbilgisayar.com/int...-h410m-v3-crucial-480gb-kingston-8gb-ram.html

Yalnız paylaştığım sistemler 8 gb ram barındırıyor. ilerleyen süreçte 16 yapmak fayda sağlayacaktır. sağlıklı günler dilerim.
GameGaraj firması EKSA Elektronik bünyesindeki bir firmadır yani piyasadaki en büyük elektronik tedarikçilerin başında gelir. Daha bilindik yer derken direkt konuşmadan önce biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Bunu sadece bilginiz olsun diye yazıyorum yanlış anlamayın lütfen. İyi forumlar dilerim...

WalkerCyborgCK

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bence de @ugur.gozaydin önerdiği sitemlerden i3 10100F işlemcili modeli değerlendirin derim. @Terenas1 kullanıcısının da yorumuna katılıyorum. Özelikle i3 10100F işlemcili bir sistem oyunlarda çok daha iyi performans vermektedir.  :shy:

bogota

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
bogota' Alıntı:

GameGaraj firması EKSA Elektronik bünyesindeki bir firmadır yani piyasadaki en büyük elektronik tedarikçilerin başında gelir. Daha bilindik yer derken direkt konuşmadan önce biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Bunu sadece bilginiz olsun diye yazıyorum yanlış anlamayın lütfen. İyi forumlar dilerim...

Teşekkürler. Ben biliyorum zaten arkadaş bilmiyorsa diye o şekilde belirttim. :) sonuç itibari ile distribütör firmalar perakendeciler kadar bilinmiyor. Koyuncu,Penta veya Arena bilgisayardansa Vatan Bilgisayarın bilinirliği daha fazla. Tekrar bilgi için teşekkürler.

caglar1907

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ibrahimakturkk1' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar ;

34 Yaşında İstanbul' da ikamet eden ara sıra oyun oynayan ve bilgisayar donanımından çok da anlamayan bir bankacıyım.  Yaklaşık bundan 10 sene önce öğrencilik dönemimde yaklaşık 1000 USD' ye aşağıda detayı belirttiğim masa üstü bilgisayarımı kurdum .  Bilgisayarın ilk aldığımda Call  Of Duty , Battlefield gibi dönemin oyunları çok rahat oynarken şimdi sadece Counter Strike , Halflife gibi oyunları oynayabiliyorum. 

Güncel oyunları orta grafik seçenekleri ile oynayabileceğim bir bilgisayar hayalim var .  Çoğunuzun gibi benim de işime gelen mevcut sistemimi 2.000 TL - 3.000 TL üzerine koyarak revize etmekti fakat bir arkadaşıma sorduğumda anakartımın çok eski olduğu için bunu yapmanın oldukça zor olduğunu belirtti. 

Önceliğim olan elimdeki Bilgisayarı revize yapma şansım var mı ? Revize yapma şansım yok ise 4.000 - 5.000 TL civarı oyuncu sistemi önerme şansınız bulunmakta mıdır.  ( Mevcut monitörü ileriki dönemde revize edeceğim ) 

Destek ve yardımlarınız için şimdide teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim . 

MEVCUT BİLGİSYARIM

ANAKART OLDUGUNU DÜŞÜNÜYORUM 
Temel Kart Üreticisi ASUSTeK Computer INC.

Temel Kart Ürünü P5P43TD/USB3
Temel Kart Sürümü Rev X.0x

İŞLEMCİ

Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU    E7500  @ 2.93GHz, 2936 Mhz, 2 Çekirdek, 2 Mantıksal İşlemci

EKRAN KARTI:

Adı AMD Radeon HD 7800 Series
PNP Aygıt Kimliği PCI\VEN_1002&DEV_6819&SUBSYS_E221174B&REV_00\4&39043ADE&0&0008
Bağdaştırıcı Türü AMD Radeon Graphics Processor (0x6819), Advanced Micro Devices, Inc. uyumlu
Bağdaştırıcı Açıklaması AMD Radeon HD 7800 Series
Bağdaştırıcı RAM'ı 1,00 GB (1.073.741.824 Bayt)

Merhabalar,

Elindeki sistemi revize etmek ile yeni bir sistem almak neredeyse aynı diyebilirim. O yüzden hiç uğraşma ve yeni sistemi düşün derim. 4000-5000 TL seviyelerinde de rahatlıkla kullanabileceğin, yine uzun süre kullanabileceğin sistemler var. Aşağıda bir modeli paylaşacağım, inceleyebilirsin :)

Aşağıda 2 farklı model var. 2'si de işini rahatlıkla görebilecek sistemler.

Core i5: https://www.vatanbilgisayar.com/int...si-h310m-pro-vdh-plus-kingston-480gb-8gb.html

Core i3: https://www.vatanbilgisayar.com/int...c-h410m-a-pro-kingston-480gb-crucial-8gb.html

fleimkepa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam selamlar benim sana tavsiyem 10100f işlemcili olan cihazı tavsiye ederim , özellikle intel 10 th gen sonraki işlemcilerde performansı gözle görünün derecede artırdı memnun kalacağına eminim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri