eski sistemle devammı yeni bir sistemmi?

Dogukan Işik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=Helvetica, Arial, sans-serif]başgan bi sorum olacak benim bi masaustu var ama 6 7 senelik bi sistemi 775 pin anakart core 2 duo cift çekirdek e8400 işlemci 4 gb ram 1333 mhz 650 power  harddiski bozuldu 1 tb vardı suan bi ekran kartı güzel üstünde 256 bit 2 gb ddr5 amd asus 7870 ekran kartım var bu ekran kartını cıkarıp diger parcalarını kasa halinde pc ciye satsammı yoksa bi hdd alsam degermi artık bu sisteme bilemedim sence satayımmı yoksa komple yeni bir sistem toplamamımı tavsiye edersin eğer pc toplayacak olursamki bu aslında mantıklı geliyo bana masraflı olacak biraz malum dolar ama uzun bir zaman sonra yapabilirim bunu ancak zaten diger satacagm kasadan ekran kartını cıkarıp yeni sisteme takıcam cnku ekran kartım on numara sence hangisi daha mantıklı suanki kullandıgım sistemi hdd alıp devam etmemimi onerirsin ki sistem ozellikleri yukarda belirttigim yoksa sıfırdan bi sistem düzüp ekran kartımımı yeni sisteme entegre etmemimi onerirsin simdiden tesekkürler yardımın için[/font]

KS

Dogukan Işik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
şöyle söyleyeyim anakart-G41M-P33 combo 775 pin 
                           işlemci-intel core 2 duo e8400 
                           600 w tauro power
                            ram 1333 mhz cl9 4 gb kingston
                            hdd bozuldu 1 tb seagate vardı rahmetli
                            asus direct cpu2 2gb ddr5 pcı3.0 256 bit radeon hd 7870 ekran kartı
bütcem 2500 e kadar olacak seneye dusunuyorum zaten bu zamanlar ayrıca 22 inc flat monitor var oda baya oldu 7 sene felan onuda elden cıkarmayı dusunuyorum sizce nasıl olr

KS

Dogukan Işik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
laptobum var onunla idare ediyorum pc den yana sıkıntım yok geniş ölcekli olarak dusunmek gerekirse pc deki parcalar eski ve her halikarda darbogaz oluyor surekli bişeylerin bozulmasından bıktım bugun hdd al gunu kurtar diyosun ama farzetki hdd aldım 1 hafta sonra ram gitti yada işlemci gitti nerden bulacam 775 pin işlemciyi ki satanda az buz satmıyor:D onun icin onerin nedir yeni bir sistem 2500 liraya dizilebilir monitor haric ki bence ekran kartım yeterli olur o sisteme uyum saglamazmı yorumun nedir ?
belirttigim ozellikler idare eder duzeydemi sence yoksa kur bi sistem kurtulmu dersin yoksa al bi hdd gittigi yere kadar git mi dersin ?

KS

Dogukan Işik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
şuan laptopla takılıyorum mecburi ama masaustu her zaman onceligim olmustur onun icin suan dan dusunmeye basladım nolacak bu rahmetlinin akıbeti sen bu konuda sunu dersen benim icin onemli bi fikir olur tabiki, sence ben napmalıyım ekran kartı hariç komple elden cıkarmamımı onerirsin kasanın icindeki parcalar senin icin bi deger ifade ediyormu yoksa sıfırdan cek bi sistemmi dersin ona ekran kartını da dahil edip beyaz bir sayfa acmamımı onerirsin :D?

KS

Dogukan Işik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hmm anladım xigmatek iyidir ya ekran kartı ne onerirsin ve işlemci olarak amd mi yoksa intelmi yada laptopmu almalıyım masaustumu toplamalıyım butce 2500 3000

KS

Dogukan Işik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
22 inç flatron lg monitor idare eder dersen onu satmicam 7 senelik :D ama iyi gorunuyo gibi

bu arada benim ekran kartı 854 liraya cıkmıs vöh :D

KS

Dogukan Işik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
teşekkür ederim güzel bi arastırma olmus i5 li sistem cok daha iyi monitor biraz daha bekleyebilir sonucta 7 senelik bile olsa gayet calısıyor :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri