Monitör Önerisi(3'Leme Yapacağım)

Creteus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar. Sanırım derdime siz çare olabilirsiniz. Şimdi durumu izah ediyorum umarım sonuna kadar okur ve bilgili arkadaşlardan yardım alabilirim.

Evimde 2 adet 27" dell marka çerçevesi min düzeyde monitörlerim var. İkisi de 1ms IPS panel gaming monitörler. Biri 144 HZ diğeri 165 HZ . Fantezi yapayım ve ortaya 1 monitör daha alıp 3 leme yapayım diyorum. İlk baş ortaya alacağım monitörü şöyle 34-40 " arası bir curve aliym dedim (uzunluk olarak 27" ile aynı fakat genişlik olacağından güzel olur diye düşündüm) fakat birkaç araştırmamdan sonra curvedların ratio 21:9 olduğu için youtube 'da , netflixte veya amazondan vs film izlerken 16:9 ayarlayıp kenarların siyah kalacağını söylediler. Hatta arada Ps5'imi bağlarım orta ekranda oynarım diye düşündüm ama ps5'inde 21:9 çözünürlüğü olmadığı için görüntüyü dağıtır ve futbolcular şişman gözükür dediler o yüzden curved değilde düz ekran almaya karar verdim. Onlar içinde VA panel alma IPS al madem diğer 2 monitöründe öyle VA'daki renkler biraz daha soluk olacağı için 3'ü aynı anda açıkken(ki genel olarak hep öyle olacak) rahatsız eder seni dediler bu yüzden IPS ekran bakmaya karar verdim. 31,5 ve 32" monitörlerde IPS 144 veya 165hz gaming monitör araştırmaya başladım. Tabi görsel olarak yükseklik diğerlerinden daha yüksek olacağı için artık görüntüsel bakımdan kötü durabilir en kötü diğer 2 ekranı diklemesine koyarsın demişlerdi(mesajın en sonunda 2 tipin de görselini atacağım). Şimdi buraya kadar yazdıklarım doğru mu ? Gerçekten 2 yanda duran ekranlarım IPS olduğu için VA panel alınca kötü mü duracak ? Eğer tamam IPS al diyorsanız da max bütçem 16-17k (trendyol gibi firmalarda peşin fiyatına 6-9 taksit var o yüzden uygun oluyor) . Belirlediğim birkaç model var. Siz bana ne önerirsiniz onu alma bunu al veya evet araştırmalarında tamamen haklısın o yüzden belirlediklerinden en güzeli budur diyeceğiniz bir monitör var mı ? Çok teşekkür ediyorum şimdiden.

https://www.hepsiburada.com/samsung...-dp-pivot-ips-gaming-monitor-pm-HBC00006JN5AA
https://www.hepsiburada.com/twisted...-xbox-rgb-ips-gaming-monitor-pm-HBC00004Z3G8M

WhatsApp Image 2024-09-24 at 12.08.07.jpeg
WhatsApp Image 2024-09-24 at 12.09.23.jpeg

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri