Eski sürüm Windows 10 kurmak istiyorum

Korkhoood

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Windows 10 un eski bir sürümünü (1709) kurmak istiyorum. Fakat Windows güncelleştirmelerini yaparken otomatik olarak kendini 21H2 sürümüne güncelliyor. Bunun bir çözümü var mı? Güncelleştirmeler denetlendikten sonra hangi güncelleştirmenin yüklenip yüklenmeyeceğini seçebiliyor muyuz?

Butfudman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Korkhoood' Alıntı:
Merhaba Windows 10 un eski bir sürümünü (1709) kurmak istiyorum. Fakat Windows güncelleştirmelerini yaparken otomatik olarak kendini 21H2 sürümüne güncelliyor. Bunun bir çözümü var mı? Güncelleştirmeler denetlendikten sonra hangi güncelleştirmenin yüklenip yüklenmeyeceğini seçebiliyor muyuz?

Ne kadar yüklesende , Güncellemeleri kapatsanda windows bi süre sonra zounlu hale getiriyor ve güncelleme yapıyor.

Cihan02

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Korkhoood' Alıntı:

Kanka windows 10 superlite diye bir sürümü var bu sürümü bir yazılımcı kendisi yapmış güncellemeler kapalı arka plandaki boş işlemler ve boş hizmetler durdurulmuş şu an bunu kullanıyom ram tüketimi çok az tavsiye ederim youtube da windows 10 superlite diye aratarak kurulum videolarını görebilirsin

KS

Korkhoood

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cihan02' Alıntı:
Korkhoood' Alıntı:

Kanka windows 10 superlite diye bir sürümü var bu sürümü bir yazılımcı kendisi yapmış güncellemeler kapalı arka plandaki boş işlemler ve boş hizmetler durdurulmuş şu an bunu kullanıyom ram tüketimi çok az tavsiye ederim youtube da windows 10 superlite diye aratarak kurulum videolarını görebilirsin

Knk lite sürümlere, modlanmış sürümlere vs. çok itimat etmiyorum. Zamanında kullanmışlığım var ama orijinal den şaşmam.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Eski sürüm Windows 10 kurmak istiyorum

Orijinal sürümden şaşmayın derim. Modlanmış Windows veya yazılımlara modlayan kişinin ne tür açık kapılar bıraktığını bilemezsiniz.

Windows güncellemerinizi yaptığınız zaman Windows haliyle sürümü yükseltecektir. Kurulumu yaptıktan sonra 1709 sürümde kalmak istiyorsanız güncellemeleri durdurun.

KS

Korkhoood

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Eski sürüm Windows 10 kurmak istiyorum

ugur.gozaydin' Alıntı:
Orijinal sürümden şaşmayın derim. Modlanmış Windows veya yazılımlara modlayan kişinin ne tür açık kapılar bıraktığını bilemezsiniz.

Windows güncellemerinizi yaptığınız zaman Windows haliyle sürümü yükseltecektir. Kurulumu yaptıktan sonra 1709 sürümde kalmak istiyorsanız güncellemeleri durdurun.

O benimde aklıma geldi ama bu seferde bilgisayar için yararlı olan güncelleştirmeleri de alamam.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Eski sürüm Windows 10 kurmak istiyorum

Eğer sürümde sabit kalmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.
  • Başlata gpedit.msc yazın ve uygulamayı başlatın.
  • Açılan pencerede bu konuma ilerleyin: Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > Windows Update > İş için Windows Update > Hedef Özellik Güncelleştirmesi sürümünü seç bölümüne çift tıklayın.
  • Daha sonra tıkladığınız ayar penceresi açıldığında sol üst taraftan etkin yapın ve aşağıdaki 2 kutuyada hangi sürümde kalmak istiyorsanız onu yazın ve Uygula/Tamam seçeneklerini kullanın.
  • Sistemi yeniden başlatın ve deneyin. İşe yararsa ne ala.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri