Ethernet baglanma sorunu

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Sakin olun, teknoloji bazen sinir eder sonra basit bir çözüm çıkar gülersiniz. Anakartta taktığınız yerde ışık yanıyor mu?
Telefon internetiniz varsa kabloyu bilgisayara takıp oradan internete bağlanıp otomatik güncellemede yapabilirsiniz.
İndirdiğiniz link atar mısınız kontrol edeyim.

KS

Muhamed Alabbud

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sakin olun, teknoloji bazen sinir eder sonra basit bir çözüm çıkar gülersiniz. Anakartta taktığınız yerde ışık yanıyor mu?
Telefon internetiniz varsa kabloyu bilgisayara takıp oradan internete bağlanıp otomatik güncellemede yapabilirsiniz.
Ethernet girişinde ışık yok ama içerde sarı ışık yanıyor yani evet

KS

Muhamed Alabbud

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Link bu

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Pek olası değil ama anakart bios güncelleyin güncel değilse. Donanımı aygıt yöneticisinden lan driverı kaldırıp tekrar kurun.
Ayrıca ethernet kablosunda sorun olmadığını teyit edebiliyor musunuz? Kabloyu bağlamandan önce bir şeyler yüklediniz mi?

KS

Muhamed Alabbud

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Pek olası değil ama anakart bios güncelleyin güncel değilse. Donanımı aygıt yöneticisinden lan driverı kaldırıp tekrar kurun.
Ayrıca ethernet kablosunda sorun olmadığını teyit edebiliyor musunuz? Kabloyu bağlamandan önce bir şeyler yüklediniz mi?
Bende 3 dört tane ethernet kablosu var hepsini denedim ve pc yo yeni aldım yani biosluk bir problem yok bence olsa bile bios kurmasını bilmiyorum

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Lan driver kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyin. Aygıt yöneticisinde ünlem işareti olan birmşey var mı? Hangi windows sürümünü kullanıyorsunuz

KS

Muhamed Alabbud

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Reis şimdi ethernet girşinde pc de ışık yanıp söniyor dışardan ne demek bu yanmıyordu

Ve şimdi bilgisayardan önceden baglantı yok veya ethernet kablosu yazıyorsu şimdi internet yok diyor ama internet var

KS

Muhamed Alabbud

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Lan driver kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyin. Aygıt yöneticisinde ünlem işareti olan birmşey var mı? Hangi windows sürümünü kullanıyorsunuz
Windows 10 home kullanıyorum lan driveri tekrar kurdum şimdi ise internet yok diyor acaba ip adresimi girmemiz lazım her şey etkin yazıyor

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Işık yanıp sönemsi veri akışını gösterir. Bağlantı yok demesi hiçbir şey takılı görmüyor ya da sinyal almıyor. İnternet yok diyorsa bağlantı sağlamış internet bağlantısını kuramamaış. Modemde internet ışığı yanıyor mu?

KS

Muhamed Alabbud

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
received_1264255864132680.jpeg

KS

Muhamed Alabbud

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Işık yanıp sönemsi veri akışını gösterir. Bağlantı yok demesi hiçbir şey takılı görmüyor ya da sinyal almıyor. İnternet yok diyorsa bağlantı sağlamış internet bağlantısını kuramamaış. Modemde internet ışığı yanıyor mu?
Modemde ışık yanıp söniyor evet yani evde internet çalışıyor

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Sorun gidere tıklayın. Yüklemeden sonra reset atmadıysanız atın. Tarifeli ağ olarak görmemesi lazım.

KS

Muhamed Alabbud

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sorun gidere tıklayın. Yüklemeden sonra reset atmadıysanız atın. Tarifeli ağ olarak görmemesi lazım.
Sorun gidere tıkladım bir sorunu çözdü fakat bir tanesini çözemedi sorun şu
Ethernet geçerli bir IP yapılandırmasına sahil degil yazıyor

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Modem fişini çekip 10 saniye bekleyip yeniden takın. Modem kaynaklıysa ip verip düzelir.

KS

Muhamed Alabbud

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Modem fişini çekip 10 saniye bekleyip yeniden takın. Modem kaynaklıysa ip verip düzelir.
Sanırım IP adresi girmemiz gerekiyor neyse ben dün cevap yazamadım şu dedigin son iki şeyide yapamadîm ben oturuyorken babamla tartıştım falan sinirlendi monitörü satın aldıgımda tekrar yazacam çünkü pc tvye baglıydı tamam mı yardımın için teşekkür ederim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri