ethernet kablosu takılı değil tanımlanıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mmodahl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar mehaba bundan 3 gün öncesine kadar herahangi bir sorunum yoktu ancak 3 gün önce bilgisayarı açtığımda ağ kablosu takılı değil sorunu ile karşılaştım kabloyu kontrol ettiğimde herhangi bir kopukluk vs vs yoktu sonra netsh komutları ile internet ayarlarını sıfırladım aygıt yöneticisinden ethernet kontrolcüsünü kaldırıp yeniden başlattım ve internetim geldi ancak arasıra kopmalar yaşanıyor ve aynı işlemleri tekrarlayınca tekrar geliyor internetim  (virüs taramsı yaptım herhangi bir şey çıkmadı) bu neyden kaynaklanıyor olabilir sizce ?

KS

mmodahl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
denedim ancak öylede olmadı

driverları komple kaldırıp tekrar yükledim ancak bilgisayarın ip almadığını fark ettim ben elimle ip girince bağlanıyor onun dışında bağlanmıyor statik ip kullanmıyorum normal alması lazım ama almıyor kendim girmem gerekiyor öyle yaptığımdada ip değişince bir daha ip bulmak zor oluyor ki modem arayüzünede giremiyorum bilgisayardan

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Modeminizin ayarlarından DHCP yani IP dağıtım protokolünün aktif olduğundan emin olun. Modem arayüzüne girmek için 192.168.1.1 veya 192.168.1.2 genelde bu 2 IP adresinden birisidir modem arayüzü IP si ama bazı modellerde değişebiliyor arayüze giriş IP si. O yüzden marka adı ve IP adresinin ne olduğunu nette artın.

KS

mmodahl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sorun kısmen çözülmüştür elimle kasaya giren ethernet kablosunu içeri doğru bastırdığımda ip alıyor ve hemen bağlanıyor muhtemelen ethernet jackında problem var yardım ettiğiniz için teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri