Ethernet

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
pc min sadece ethernet bağlantısı var odamda ethernet kablosu bulunmuyor ama tv kablosu var bunların yeri değiştiriliyor mu internet santrali çatı katta oradan geliyor internet

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Doğru anladıysam benim bildiğim ethernet ve TV kablosu yan yana oluyor ve eğer kablo içinde hazır ise bence yeri değiştirilemez.

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
Diğer odada ikiside var benim odamda sadece tv var modemi benim odaya taşınabilir mi kablolar değiştirilerek onu merak ettim
Doğru anladıysam benim bildiğim ethernet ve TV kablosu yan yana oluyor ve eğer kablo içinde hazır ise bence yeri değiştirilemez

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Diğer odada ikiside var benim odamda sadece tv var modemi benim odaya taşınabilir mi kablolar değiştirilerek onu merak ettim
Elektrikçi bakması lazım. Genelde benzer hattan gelip ayrılıyor. Değişmesi muhtemel ama kabloların olduğu yerin kontrol edilmesi lazım.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Modeme gelen kablo ile alakalı. Çok fikrim yok ama kablo uzatılabiliyorsa modem taşınabilir. Bence direk odadan kablo çekin sonuçta ethernet kablosunda kısa mesafelerde hız fark etmiyor.

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,294
Şimdi şöyle bulunduğun odada nümerik priz yoksa yani internet prizi odaya maalesef ki sıfırdan modemden veya başka yakın prizden hat çekmeniz gerekiyor

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
Modeme gelen kablo ile alakalı. Çok fikrim yok ama kablo uzatılabiliyorsa modem taşınabilir. Bence direk odadan kablo çekin sonuçta ethernet kablosunda kısa mesafelerde hız fark etmiyor.
Kabloyu uzatmak zaten mesele hocam çok kötü bir görüntüsü var o yüzden modemi kendi odama almaya çalışıyorum

Şimdi şöyle bulunduğun odada nümerik priz yoksa yani internet prizi odaya maalesef ki sıfırdan modemden veya başka yakın prizden hat çekmeniz gerekiyor
Sadece televizyon kablosu var hocam odamda

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Kabloyu uzatmak zaten mesele hocam çok kötü bir görüntüsü var o yüzden modemi kendi odama almaya çalışıyorum

Durum benzerdi benim de. Arkadaşım elektrikçiydi geldi televizyon izlemiyorum zaten diye tv kablosu kesti. Ethernet kablosunu ölçtü, ekleme yaptımı hatırlamıyorum ama diğer kabloya bağlayıp aynı yerden aldı. Ucuna da cakı taktı kullandım modemi odamda. Sizdeki ile sistem aynı ya da farklı olabilir. Elektrikçi bakarsa kesin bilgi verir.

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
Durum benzerdi benim de. Arkadaşım elektrikçiydi geldi televizyon izlemiyorum zaten diye tv kablosu kesti. Ethernet kablosunu ölçtü, ekleme yaptımı hatırlamıyorum ama diğer kabloya bağlayıp aynı yerden aldı. Ucuna da cakı taktı kullandım modemi odamda. Sizdeki ile sistem aynı ya da farklı olabilir. Elektrikçi bakarsa kesin bilgi verir.
Tamamdır anladım teşekkür ederim

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,294

O zaman yeniden çekmeniz gerekiyor

Ya da powerline adaptör kiti almanız lazım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri