Evde Bilgisayar Masası Yapmak Için Öneri Ve Yardım

fikribaba1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar başlıkta da görüldüğü gibi masamı değiştirmeye karar verdim bunun için de hazır masa almak istemedim ikea ve koçtaştan alınmış masaları kullandım ve sevmedim bu yüzden evde kendim yapmaya karar verdim fakat aklımda bazı sorular var bunlar sırasıyla

1.Masanın boyutları 70cm derinlik 140cm genişlik 72/73cm de yükseklik düşünüyorum sorum şu northbayaou f160 stand ile birlikte 1 adet 24 bir adet 27" monitör kullanıyorum şuan ki masamda 2 monitörün köşeleri tam karşımda kalıyor ve 2 monitöre de yan dönerek bakmak zorunda kalıyorum. yapacağım masada 27" olanı tam karşıma almak ve 2 monitörü de görebilmek ve sıcaklıklardan dolayı kasamı masa üstüne koyabilmek bunu yapmak için 70cm derinlik ve 140cm genişlik yeterli olur mu

2.Masa malzemeleri masanın ayaklarını bauhaus da tekli olarak satılan metal ayakları kullanmayı düşünüyorum fakat masanın ortaya doğru çökme/C şeklinde yamulma gibi bir sıkıntısı olma ihtimali aklıma geldi masayı mdf ahşap ile yaparsam bu sorun ortadan kalkar mı bir de beyaz mdf ahşap var mı veya nerede kaplatabilirim

3.Masa ayakları Masanın ayakları 4 bağımsız ayak olarak sabitlendiğinde metal ayakları birbirine bağlamadan montajlandığında sallanma vb bir problem olur mu

edit:mobilya vb bir kategori bulamadığımdan konuyu buraya açtım

shogun

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
419
Yer sıkıntın yoksa 160 veya 170 cm yap masayı.

Ben de özel yaptırmıştım. 20 yıldır kullanıyorum. Birazdan sana kendi masamın ölçülerini atayım.

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
IMG_20240916_184050.jpg

fason kesim yapan bir yere ölçüleri verdim evde montajını yaptım
150 uzunluk
60 derinlik
80 yükseklik
klavye altındaki raf ortadan esnemeyi önlüyor

KS

fikribaba1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
selamlar yeni gördüm mesajlarınızı hocam yer sıkıntım var aslında ama 150 155 e kadar çıkartabilirim masa üstünde monitör ve kasadan başka çok yer kaplayan şeyler koymuyorum klavyem de %60 klavye tahminimce 140 cm yetiyor fakat kesin arttırmam gerekir mi
Yer sıkıntın yoksa 160 veya 170 cm yap masayı.

Ben de özel yaptırmıştım. 20 yıldır kullanıyorum. Birazdan sana kendi masamın ölçülerini atayım.

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
8 yıl kadar oldu ben yapalı ankarada yapmıştım monitör üstüne 2 raflı bir bölüm daha yapacaktım masaüstünde malzeme bırakmamak için elimin altında olsun diye ama olmadı yazıcım vardı onun için bir bölümü geniş diğer bölümleri dar olarak kestireyim dedim yapamayız dediler kaldı

KS

fikribaba1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekli dosyayı görüntüle 38021
fason kesim yapan bir yere ölçüleri verdim evde montajını yaptım
150 uzunluk
60 derinlik
80 yükseklik
klavye altındaki raf ortadan esnemeyi önlüyor
hocam bütün bir şekilde değil de daha çok ekteki şekilde yapmak istiyorum kırmızı şeritlerde şu bacakları kullanmayı düşünüyorum ayrıca dediğim gibi kasayı da masanın üzerine koyacağım kasam yaklaşık tahmini olarak 12 13 kg falandır diye düşünüyorum malesef tartma imkanım yok
hesaplayabilecek varsa bileşenlerim
kasa : deepcool ch510 + PK650D psu. kasa + psu tahminim 8.5kg (kasa 7.5kg+1kg psu)
ekran kartım : PNY GeForce RTX 4070 XLR8 Gaming Verto Epic-x RGB OC 1.5 kg tahminimce
sıvı soğutma msi mag coreliquid p240 1.5 kg tahminim

8 yıl kadar oldu ben yapalı ankarada yapmıştım monitör üstüne 2 raflı bir bölüm daha yapacaktım masaüstünde malzeme bırakmamak için elimin altında olsun diye ama olmadı yazıcım vardı onun için bir bölümü geniş diğer bölümleri dar olarak kestireyim dedim yapamayız dediler kaldı
hocam ben daha çok masamda monitör dışında bir görüntü olmasın istiyorum çok dikkatimi dağıtıyor ferah bir ortamda oturmak daha iyi benim için o yüzden olabildiğince sade yapmaya çalışıyorum

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    84.2 KB · Görüntüleme: 6
  • WhatsApp Görsel 2024-09-17 saat 17.47.55_e06c0486.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-09-17 saat 17.47.55_e06c0486.jpg
    33.8 KB · Görüntüleme: 5

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri