Evdeki prizlerden gelen ses

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Arkadaşlar sorun şu mesela şarj aletini hangi prize takarsam takiyim taktigim an şarj adaptorunden sesler geliyor cikardiktan sonrada bi 10 dk devam ediyor kesiliyor hatta asus sarj aletim bozuldu samsung la deniyorum ondada ayni
Şimdi canon eos kamera batarya şarj cihazını prize taktim ondan da sesler geliyor takildigi an sinyal sesiymiş gibi ama sarj aletinde tıkır tıkır geliyor yanı farkli farklı 
Ups takiyorum upsdende çıtır çıtır ateş sesi gibi ses geliyor dedigim gibi her prizde var sorun evde kaçak mı var ? (Urunler ses versede calisiyor sarj aletimin adaptoru disinda)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
prokaan78' Alıntı:
Arkadaşlar sorun şu mesela şarj aletini hangi prize takarsam takiyim taktigim an şarj adaptorunden sesler geliyor cikardiktan sonrada bi 10 dk devam ediyor kesiliyor hatta asus sarj aletim bozuldu samsung la deniyorum ondada ayni
Şimdi canon eos kamera batarya şarj cihazını prize taktim ondan da sesler geliyor takildigi an sinyal sesiymiş gibi ama sarj aletinde tıkır tıkır geliyor yanı farkli farklı 
Ups takiyorum upsdende çıtır çıtır ateş sesi gibi ses geliyor dedigim gibi her prizde var sorun evde kaçak mı var ? (Urunler ses versede calisiyor sarj aletimin adaptoru disinda)

Şarj aletlerinden her türlüsü ince bir ıslık sesi gibi bir ses akım aktarılırken olur bu normal bir durum. Bobinlerden gelir bu sesler yüksek akım aktarımı yaparken bu ses oluşur. Araştırabilirsiniz veya bir komşunuz yada arkadaşınızın evinde onun şarj aletini dinleyebilirsiniz ondada bu ses olacaktır.

UPS kısmını bilemiyorum hiç deneyimim olmadı UPS ile ama oda bir güç aktarım aleti ondada gücün daha büyük olmasından dolayı şarj aletlerindeki sesin biraz daha farklısı olması normal olabilir.

Evde topraklama varsa aletleriniz hasar almaz bu konuda içiniz rahat olsun.

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Evet video buldum ses tipatıp ayni normalmiş
Sağolun ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri