Yardım Evimdeki Böcekler Ile Mücadele Yardım

ZippoTurkey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Merhaba,

Yeni bir siteye yaklaşık 15 gün önce taşındım bina 2 yıllık ve benden önce afrikalı bir şahıs oturmuş evde. İlk eve bakarken lavabo altında ufak böcekler görmüştüm 1.5-2 aydır boş olduğu için ondandır dedim geçtim. Fakat evi temizletirken temizlikçi arkadaşlar evin çoğu yerinde böcek olduğunu ilaçlatmamı söylediler. İlaçlama şirketi çağırarak ev boşken her yeri ilaçlattım ve mutfak dolapları gibi yerlere jel koydular. Yaklaşık 3-4 gün sonra tekrar eve girdiğimizde etrafta 1 tane bile böcek ölüsü görmedim fakat taşındıktan sonra ne hikmetse bu arkadaşlar ortaya çıkmaya başladı eşime söylemedim çünkü bir taşınma masrafını daha kaldıramam :(

1 Hafta içerisinde biri yatak odası diğeri küçük oda olmak üzere 2 tane böcek yakaladım fakat ne böceği olduğuna anlam verebilmiş değilim. Hamamböceğine benziyorda olabilir benzemiyorda. Bu arkadaşlar ile nasıl mücadele edebiliriz? Ne yapmalıyım?

Spoiler olarak evimde kira ödemeden yaşayan arkadaşların eşkallerini ekliyorum.

Ek olarak evimde kedim var ben böcekler ile boğuşurken kendisinin eşkalide bu şekildedir.

WhatsApp Image 2023-03-30 at 09.50.15.jpeg

3386690546.jpeg

1452628241.jpeg

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
Merhaba,

Yeni bir siteye yaklaşık 15 gün önce taşındım bina 2 yıllık ve benden önce afrikalı bir şahıs oturmuş evde. İlk eve bakarken lavabo altında ufak böcekler görmüştüm 1.5-2 aydır boş olduğu için ondandır dedim geçtim. Fakat evi temizletirken temizlikçi arkadaşlar evin çoğu yerinde böcek olduğunu ilaçlatmamı söylediler. İlaçlama şirketi çağırarak ev boşken her yeri ilaçlattım ve mutfak dolapları gibi yerlere jel koydular. Yaklaşık 3-4 gün sonra tekrar eve girdiğimizde etrafta 1 tane bile böcek ölüsü görmedim fakat taşındıktan sonra ne hikmetse bu arkadaşlar ortaya çıkmaya başladı eşime söylemedim çünkü bir taşınma masrafını daha kaldıramam :(

1 Hafta içerisinde biri yatak odası diğeri küçük oda olmak üzere 2 tane böcek yakaladım fakat ne böceği olduğuna anlam verebilmiş değilim. Hamamböceğine benziyorda olabilir benzemiyorda. Bu arkadaşlar ile nasıl mücadele edebiliriz? Ne yapmalıyım?

Spoiler olarak evimde kira ödemeden yaşayan arkadaşların eşkallerini ekliyorum.

Ek olarak evimde kedim var ben böcekler ile boğuşurken kendisinin eşkalide bu şekildedir.

3386690546.jpeg

1452628241.jpeg
bende böyle bir böcek sorunu yasadım banyodan sızıntı yapıp diğer odaya su kacmıstı ve böcekler üremisti sonra orayı ilacla temizledim suanda sorun yok ama cok böcek varsa bi evi ilaclayın ve bi arastırın her yere bakın nereden geliyorsa

KS

ZippoTurkey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
bende böyle bir böcek sorunu yasadım banyodan sızıntı yapıp diğer odaya su kacmıstı ve böcekler üremisti sonra orayı ilacla temizledim suanda sorun yok ama cok böcek varsa bi evi ilaclayın ve bi arastırın her yere bakın nereden geliyorsa

Dün bu boşluktan geldiğini gördüm parke ile süpürgelik arasında ki boşluk şaka gibi. Yapan usta kör olmuş.
WhatsApp Image 2023-03-30 at 09.37.52.jpeg

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
Dün bu boşluktan geldiğini gördüm parke ile süpürgelik arasında ki boşluk şaka gibi. Yapan usta kör olmuş.
Ekli dosyayı görüntüle 18369
ne diyiceğimi bilemiyorum ilacladıgınız halde buysa ev sahibiyle konusun desem aklıma baska birsey gelmiyor

bazı insanların internetten söyledikleri

İlaçlama şirketine boşa para harcama derim evi bir güzel boya temizle duvar diplerinde süpürgelikte vs çürüğü deliği falan kapat bide wc ve banyoda havalandırma pencerelerine file tak bçcek falan olmaz simdi ilaçlatsan bile geldikleri yeri kapamazsan yine gelirler faydası olmaz

geçmiş olsun canım hakikaten tatsız bir durum:(( ama kaynağı tespit edip temizlediysen o tek tük gördüklerin de bir iki gün içinde yok olacaklar eski evimde başıma gelmişti pirinçten çıkmıştı böcekler ben de kiler dolabında ne var ne yok atmıştım bakliyatları sakladığın minik çuvalların ya da cam kavanozların içine birer diş sarmısağı peçeteye sarıp at (gittikçe babaanneme benziyorum allah sonumu hayretsin:))

KS

ZippoTurkey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
ne diyiceğimi bilemiyorum ilacladıgınız halde buysa ev sahibiyle konusun desem aklıma baska birsey gelmiyor

bazı insanların internetten söyledikleri

İlaçlama şirketine boşa para harcama derim evi bir güzel boya temizle duvar diplerinde süpürgelikte vs çürüğü deliği falan kapat bide wc ve banyoda havalandırma pencerelerine file tak bçcek falan olmaz simdi ilaçlatsan bile geldikleri yeri kapamazsan yine gelirler faydası olmaz

geçmiş olsun canım hakikaten tatsız bir durum:(( ama kaynağı tespit edip temizlediysen o tek tük gördüklerin de bir iki gün içinde yok olacaklar eski evimde başıma gelmişti pirinçten çıkmıştı böcekler ben de kiler dolabında ne var ne yok atmıştım bakliyatları sakladığın minik çuvalların ya da cam kavanozların içine birer diş sarmısağı peçeteye sarıp at (gittikçe babaanneme benziyorum allah sonumu hayretsin:))

Süpürgelik boşluklarını kapatmak lazım sanırım. Şeffaf silikon iş görür diye düşünüyorum.

ümit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Genelde nem böcegi olur ıslak veya rütubetli yerde gümüş rengi var birde hamam böcegi var kagve rengi ve seni gördügünde tazı gibi koşar ben tarım malzemesi satan yerden süte benzeyen bir ilac aldım tüm köselere özellikle mutfak tezgahı altina parke ve o kapı kirişlerinin diblerine sıktım sabah giderken böcekleri öldürmeyi bırakin cicekteki sineklere kadar ölmüş bende gümüs böcegi sorunu vardı kurtuldum tarım malzemesi satan yerden ilac alıcaksanız cok etkili ama sıktıgınız zaman sevimli dostumuzun evde olmaması lazım birde bebek var ise sıktıgınız tüm yerleri temizlik malzemesi ile temizleyin

KS

ZippoTurkey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Genelde nem böcegi olur ıslak veya rütubetli yerde gümüş rengi var birde hamam böcegi var kagve rengi ve seni gördügünde tazı gibi koşar ben tarım malzemesi satan yerden süte benzeyen bir ilac aldım tüm köselere özellik mutfak tezgahı altina parke ve o kapı kirişlerinin diblerine sıktım sabah giderken böcekleri öldürmeyi bırakin cicekteki sineklere ölmüş bende gümüs böcegi sorunu vardı kurtuldum tarım malzemesi satan yerden ilac alıcaksanız cok etkili ama sıktıgınız zaman sevimli dostumuzun evde olmaması lazım
Evet öyle bir ilaç bende duymuştum ailem daha önce bahçeli bir evde oturuyordu karıncalar yol yapmıştı eve doğru oraya sıkıp ve eve sıktıklarında 1 gün evi boşaltıyolardı durulması güç oluyordu çünkü. İlaçlama şirketi geldi biraz önce eve parke ile süpürgelik boşluklarına jel sıktı fakat bu boşlukları doldurmam gerektiğini söyledi. Nasıl dolduracağımı araştırıyorum şuanda

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
356
Evimi böcekler basmıştı her gün 70 tane hamam böceği görüyordum bi ilaç almıştım hırdavatçı gibi bi yerden adını unuttum ama bulabilirsem atacam linkini.

Sürdüğüm gün akşamına hepsi ölmüştü o günden beri evde kelebek bile görmüyorum uranyum mu verdi adam napti acaba

KS

ZippoTurkey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Evimi böcekler basmıştı her gün 70 tane hamam böceği görüyordum bi ilaç almıştım hırdavatçı gibi bi yerden adını unuttum ama bulabilirsem atacam linkini.

Sürdüğüm gün akşamına hepsi ölmüştü o günden beri evde kelebek bile görmüyorum uranyum mu verdi adam napti acaba
Olabilir o şekilde çok ağır ilaçlar mevcut. Bulursanız benimle paylaşın lütfen 🤝

Bu isinize yarayabilir
Olabilir hocam mantıklı aslında alıp ufak bir yerde denemek lazım.

tal0000n

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Hocam sabun dökün geldikleri yere(yıkamayın).Biz eski evde karıncaların geldikleri yere sabun döküyorduk.Sabah uyandığımda hepsi boğulup ölmüştü sabunun içinde

KS

ZippoTurkey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Hocam sabun dökün geldikleri yere(yıkamayın).Biz eski evde karıncaların geldikleri yere sabun döküyorduk.Sabah uyandığımda hepsi boğulup ölmüştü sabunun içinde
Hocam sabun karıncalar için çözüm olabilir ama bunlar speedy gonzales gibi hızlılar o yüzden sabunun etrafından dolaşıp geçerler :D

elymuinium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
bi keresinde izmirde zemin katta oturmak gibi bir hata yapmıştım her gün hamam böcekleriyle vs atıyordum. evi ilaçlattım onu bunu yaptım yine de çare olmadı. silikon alıp delikleri kapatın hocam en etkilisi.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
evi yine hamam böceği bastı, ilaç önerisi alırım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri