Evime Fiber Nasıl Bağlatabilirim? (Nisan 2022)

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Cvp: Saha dolabına kadar fiber gelmiş evime nasıl fiber bağlattırırım

Bu gibi durumlarda binaya kadar çekmesini beklemekten başka çare kalmıyor. Dilekçe yazılıyor bir de ona göre binaya çekiyorlar fiberi. Pek bilgim yok bu konu hakkında, bilgisi olanlar paylaşırlar.

KS

Melih28

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Saha dolabına kadar fiber gelmiş evime nasıl fiber bağlattırırım

Art' Alıntı:
Bu gibi durumlarda binaya kadar çekmesini beklemekten başka çare kalmıyor. Dilekçe yazılıyor bir de ona göre binaya çekiyorlar fiberi. Pek bilgim yok bu konu hakkında, bilgisi olanlar paylaşırlar.

Teşekkür ederim sağol

Kerimhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
216
Cvp: Saha dolabına kadar fiber gelmiş evime nasıl fiber bağlattırırım

Hocam ben bunun mücadelesini zamanında vermiştim fakat o kadar internet bize gerek yok diyip moruk kesim bir kenara attı teklifimi. Daha sonra pandemi oldu artık çocukları online ders anlatmaya, katılmaya başladılar bu sefer kendileri geldi ve nasıl yaparız diye sordular. Bu vesileyle öğrendim nasıl olacağını.

Öncelikle bu anlatacaklarım fiber gelme ihtimali olmayan mahalleler için. Mahallede yaşayan en az 20 ev sahibinden A4 kağıdına ortak bir metin yazıp imza alıyorsun (Ben 40 haneden imza aldım). Bu dilekçeyi türk telekoma gönderiyorsun. 2 ay gibi bir süresi var tabi bu dilekçeyi hazırlayanın sitenin yöneticisi olması gerekir. Varsa diğer apartmanlardan imza aldığın onların da yöneticilerini ayrıca belirtmen gerekir. Türk telekom geliyor size fiyat veriyor ve bölüyorsunuz hanelere kişi başı ödemeniz gereken tutarı ödüyorsunuz.

Diğer türlü işlek bir caddede isen onlar seni bulup teklif ediyorlar. Bir de şu var, imza topladıkların fiber net kullanmak zorunda :)

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,059
Cvp: Evime Fiber Nasıl Bağlatabilirim? (Nisan 2022)

Binada eğer fiber çektirmek isteyen 5-6 kişi varsa, bir dilekçe hazırlayın. Ardından herkes imzalasın ve en yakın müdürlük neredeyse oraya giderek dilekçe talebinizi iletin. Ardından sistem üzerinden fiber talebi olduğuna dair bir işlem yapacak arkadaşlar. Sonrasında size ara ara mesajlar gelir.

Ancak bu süreç hemen olmuyor. Ortalama 2-3 ay kadar süresi bulunuyor. Şansınız varsa, daha hızlı bir şekilde fiber çekilebilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri